Nadosmrti

• Česko Nadosmrti (viac)

Ema je manželka Marka Webstera. Právnika, ktorý sa pred rokmi zaoberal jej prípadom, keď sa stala obeťou násilnej lúpeže. V predvečer výročia sa Ema rozíde so svojím milencom Tomom, manželovým kolegom. Pri večeri dostane Ema od manžela náhrdelník, ktorý pre ňu dal vyrobiť, hoci sa dohodli, že výročie bude bez darčekov. Ona má pre neho pripravené lístky na Super Bowl. Mark ich s vďakou odmietne. Keď odchádzajú z reštaurácie, Mark jej povie, že má pre ňu ešte jedno prekvapenie. Ema nájde vo vrecku svojho kabáta čiernu šatku. Mark ju so zaviazanými očami vezie autom tmou do neznáma. Keď zídu z cesty, Ema si zo strachu šatku stiahne. Prichádzajú k domu pri jazere. Všade okolo domu sú zapálené sviečky, cesta z lupienkov ruží a pripravené odkazy. Ruže ju vedú do spálne, kde ju čaká Mark s prípitkom. Mark sa jej ospravedlní, vie, že v poslednom čase to medzi nimi nebolo celkom v poriadku, ale rád by jej dal ešte jednu šancu. Keď sa Ema ráno zobudí, je jej veľmi zima. Zistí, že je k manželovi pripútaná kovovými putami. Mark si sadne vedľa nej, spýta sa, ako sa vyspala, a vyhlási, že je čas vstať. V tej chvíli sa strelí do hlavy. Ema zostane ležať v posteli celá od krvi s manželovou mŕtvolou, ku ktorej je stále pripútaná. Pokúsi sa prestreliť reťaz, ale v zbrani bola len jedna guľka. Odtiahne mŕtvolu do skrine, v ktorej sú len jej svadobné šaty, ktoré ukrývajú trezor. Keď sa chce dostať na prízemie, spadne zo schodov a mŕtvola Marka spadne na ňu. Vlečie ho cez dom na svojich svadobných šatách. V kabelke hľadá svoj telefón, ale ten je utopený vo váze s ružami. Kľúče od auta nájde v odpadkovom koši. Oblieka si manželove zakrvavené šaty, namiesto topánok si nohy zabalí do látky šiat a mieri do garáže. Naloží mŕtvolu do auta, podarí sa jej naštartovať, ale čoskoro motor zhasne. Zistí, že vypustil nádrž. V aute začne hrať hudba a prenikne k nej jeho hlas. Vydesí ju to, ale je to len nahrávka. Mark jej vysvetlí, že ho povolali preč a on by sa nemohol pozerať, ako si ona žije šťastne až do smrti... Uviaznutá a izolovaná uprostred zimy musí teraz žena bojovať s najatými zabijakmi, aby unikla zvráteným plánom svojho zosnulého manžela. Podarí sa jej prežiť? (TV JOJ)

Astaroth12

V Popisu mala byť hlavne, že je to komédia. Lebo ja som sa teda neskutočne nasmial. I keď režisér to myslel celkom vážne, no vystrelilo to celkom opačne. Je tu skoro nesmrteľný killer, ktorý padne z povale, dostane silnú ranu do hlavy a nakoniec i nožom do srdca a i tak nie je z toho otrávený, pravé naopak, hned reaguje. A to už pri tom prvom obyčajný ľudia umierajú. Je tu nehorázne veľa nelogickostí a klišéovitosti a to som zabudol ešte na tie trápne náhody, ktoré sprevádzali celý film. Scéna, kde náš nebojácny killer ťahá mŕtveho chlapa, vzlyká, funí, ale že by mu odrezal ruku, to ho nenapadlo a to vyzeral sprvoti veľmi rozumný, keď išiel po stopách našej hviezdy. Remeselne je celkom v pohode, hlavne ta koncová scéna sa mi páčila, ale len po remeselnej stránke, nie po tej logickej. Megan to stále pristalo, či keď bola s monoklami alebo bosá mrzla na snehu, ale herecky to bolo presne také, na aké som u nej zvyknutý, žiadna sláva. Obsah vyzeral príťažlivo, ale prevedenie už vobec. Slabé 2*. ()

JASON_X

Kdybych si někdy sestavoval žebříček nejodpudivějších (resp. nejnesympatičtějších) hereček, má tahle karikatura silikonové panny místo v mojí Top Ten jisté. A ačkoliv v rámci svého žánru to byl film lehce nadprůměrný (námět i scénář mi přišel vzdáleně příbuzný starším coenovkám), kvůli oné kreatuře nemůžu jít ani na průměrné hodnocení. Pochybuju totiž, že se mezi příčetnými diváky najde jediný, který byť jen na chvíli uvěří, že by se tahle bezduchá zmalovaná rozkuřovačka dokázala tak chladnokrevně a inteligentně vypořádat nejen s manželovou sebevraždou a vraždou amanta, ale i s dvojicí gaunerů (i když neschopných) k tomu. ()

Arsenal83

Veľmi pomalý rozbeh, ktorý sa zhruba po 20 minútach začne dobre vyvíjať a mňa tento námet upútal a držal dosť dlho, čakal som napätý thriller. Ale nejak tá posledná polhodinka nevyšla, už sa to len viezlo a to spomínané napätie vôbec neprišlo. Nuž a Megan Fox fakt nie je herečka, to je len tvárička, ktorá s tým botoxom už ani emócie nevie prejaviť. ()

Sabrewulf

Tohle vážně není typ filmu pro neherce jako je Megan Fox. Dokud přicmrndává LaBeoufovi a digitálním Transformerům, tak to ještě jde, ale zde, kde už je v záři reflektorů jakožto hlavní hvězda a navíc musí výrazně pracovat s emocemi, se naplno projevuje její totálně dřevěné herectví. A dost to bolí. V podstatě se dá říct, že tenhle docela zajímavý námět padá na jejích příšerných pokusech o hraní, z fleku by mohla dělat ředitelku továrny na zpracování dřeva, nedalo se na to dívat. Už jí, prosím, nikdy nedávejte hlavní roli a ještě takovéhoto typu. P.S: Kdy si ti američtí filmaři konečně uvědomí, že když v zimě vylezete z ledové vody v zamrzlém jezeře, tak vám nejspíš bude zima? Stejně jako v Rychle & Zběsile 8, celá ponořená pod vodou a ona si prostě vyleze a lehne na led, jako by se v létě opalovala na pláži (je to i na filmovém plakátu)? Žádná brutální třasavka, žádné drkotání zuby? Když jste tak retardovaní, že to herci neřeknete a herec je tak retardovaný, že ho to taktéž nenapadne, tak buďto se do té vody v zimě ponořte v reálu, nebo se alespoň mrkněte na Jackieho Chana v První ráně, jak to má vypadat! ()

J*A*S*M

Co do uvěřitelnosti námětu se tomu musí jít lehce naproti, protože je do značné míry absurdní. Natočené a zrežírované je ale Till Death stylově a cílevědomě, takže si to člověk dokážu užít, pokud bude chtít. Jen mi trochu vadilo - vzhledem k tomu, že jinak se chová celkem rozumně - proč hrdinka té mrtvole, k níž byla připoutaná, nezkusila hned na začátku zlomit palec. K tomu by snad žádné nářadí nepotřebovala a pout by se pak zbavila (aspoň teda myslím, nikdy jsem se takto pouta sundat nepokoušel lol). Podobné filmy většinou bývají příležitostí k herecké one man/woman show. U Megan Fox mi ale přišlo, že v tom filmu prostě jen je sama za sebe a hezky vypadá, ale nehraje. Paradoxně se mi nezdá, že by to výsledku kdovíjak vadilo. ()

• Jakmile večer Emma (Megan Fox) viditelně zamkne dveře na řetízek, hned v dalším záběru je vidět řetízek volně visící vedle dveří. (Timak)
  • Tento film se překvapivě podobá příběhu románu „McTeague: A Story of San Francisco“ od Franka Norrise, který poprvé vyšel v roce 1899. (Johnny.ARN)