Povinný lyžiarsky výcvik je dobrou príležitosťou na lepšie zoznámenie sa. Kultový mládežnícky film je sledom humorných scénok. Príchod študentov a "horského učiteľského zbora" na horskú chatu iba odštartuje nové a nečakané vzťahy medzi študentmi a ich pedagógmi. "Snežienky" - slečny sa chcú páčiť a "Machri" - chlapci sa predvádzajú v žartíkoch, ale aj v ukážkach viac, či menej brilantného lyžovania a to iba kvôli jednej jedinej veci: "snežienkam". Cítia sa dospelí a prísny režim im pripadá nedôstojný. Veď aj preto pripravujú drobné vzbury... (STV)

campix

Sněženky a machři jsou jedním ze základů české komedie 80 a 90 let, které vychovávají již několikátou generaci u nás po sobě hlavně díky tomu, že většina současných komedií jim nesahá ani po kotníky. To se dá říci především o pokračování Sněženky a machři po 25, což je už vyloženě zlodějna a velký průser. ()

pakobylka

----- "Čeho se na nás dopustili jiní, s tím už se nějak vyrovnáme - horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami." ----- Takoví jsme byli ... takoví jsme ... a takoví i zůstaneme. Není nám co věřit. Čas od času jdeme do sebe, ale většinou se zase otřepeme - a jede se dál. Zbytečně se neohlížíme, neboť kdesi za námi zůstávají pošlapané ideály - vlastní i cizí ... a malé i velké lži a zrady. Co s námi, když líp už bylo ? Silně nadčasová, trochu syrová poetika, jejíž komediální linka hladce klouže po svahu zasypaném bělostnými, chladnými vločkami, které milosrdně přikryly všechny hořké pravdy ... alespoň na čas - než roztaje sníh ... 4,5* ()

Juto

Komédia je plná zábavných hlášok, ktoré už dávno zľudoveli. Pripomeňme aspoň niektoré z nich: "Teda ty máš péro, Viki", "Vydrž, Prťka, vydrž!", "Dřepkins!" "Pane učiteľ, vy ste študovanej človek" "Vy viete, že to uhlie nemá nožičky" alebo "Jedem skratkou, páni". Je to síce ďalej, ale zato horšia cesta. " 8/10 ()

LenkaAK

Nezapomenutelné, sentimentální, umělecky velmi vydařené, kvalitní herci, dost dobré hlášky, i pro mladší generaci a hlavně ze života! A také: hodně sněhu a ještě více srandy! ()

dr.fish

Tak tohle je samozřejmě mládí jedné generace, skvěle vykreslené postavičky, ve kterých si asi každý najde toho svého hrdinu či předobraz. Viki Cabadaj a jeho partička, naivní mladá učitelka čekající na první pedagogické zklamání, starý veterán Karda, kterého nic nepřekvapí a všecky problémy řeší párem facek. A nedozrálá banda děcek, které touží prožít něco divokého, popít laciného alkoholu a osahat něco intimních partií vysněných protějšků. Spousta skvělých hlášek, které psal život a okamžitě zlidověly. Zlatý fond české komedie, s patřičně hořkým závěrem pro filozofy. 90% ()

otík

Krásný příběh z lyžáku, který se dnes už asi jen těžko může opakovat, ale dříve bylo i na školních akcích možné vše. Vtipný a přitom velmi lidský příběh o mládeži a učitelích, o chlastu, láskách a tak trošičku i o lyžování. ()

wendelin9

Česká klasika, kterou můžu vidět x-krát a stejně se budu smát :D... Suchánek a Viki sou prostě nej ;-)... "Vydrž prďka vydrž!!!!"... ()

tom88

Pravdu povediac som čakal väčšiu katastrofu a väčšiu nudu. Nakoniec som sa ako tak dobre bavil, no príliš vtipná komédia to zrovna nie je. Zopár vtipov ušlo, ale nič pamätné. Zahrané to bolo lepšie ako som čakal, réžia celkom fajn, kamera a hudba slabšia. Som zvedavý na sequel 2008. Ja ostávam pri priemere. 60% ()

Lachtaan

Hláškami křížem krážem protkaná, o velmi líbezně hrající tváře obohacená. Pravděpodobně nejlepší komedie minulého století, se kterou jsem prozatím měl tu čest (sice jsem jich viděl prozatím pomálu, ale Sněženkám prostě fandím). Můžu jí vidět dvakrát do roka a nikdy ani na chviličku neomrzí. U spousty ostatních filmů by mi při x-tém zhlédnutí vadilo, že již mohu předvídat nadcházející scény. U Sněženek a machrů jsem za to naopak rád a bavím se tím rok co rok. ()

Sfinkter

Viki Cabadaj a jeho bitva za mladistvou svobodu se trochu vymkne řízení, když si malý Kája přihne z láhve rumu. Místy možná lepší drama než komedie. ()

plechulka

Jo, jo... takhle nějak to na školních lyžácích (výletech, brigádách...) fungovalo a věřím, že funguje s menšími obměnami dodnes. Brzobohatý hraje typ učitele, který na většinách škol bohužel zoufale chyběl - chlap s přirozenou autoritou. ()

Honzíno

Příjemné náctileté pohlazení po duši. Příjemně napsaný scénář sice sem tam evidentně přeceňuje vybrané (mladé) herce, ale jako kompenzační prostředek funguje příjemná hudba a krásné horské záběry. Ano i naše Krkonoše mohou být opravdu nádherné hory. Radoslav Brzobohatý má šmrnc. Jak je krásné, že dříve dokázala komedie pro mladé i sama o sobě něco vypovídat. Všechno je prostě takové v pohodě:). ()