Pražský policejní inspektor Trachta a jeho nezkušený praktikant Hlaváček pátrají po záhadně zmizelém továrníkovi Bierhanzlovi. Jeho továrna se zabývala výrobou vyhlášené masti pro růst vlasů. Pan továrník však náhle nečekaně zmizel zůstalo po něm jen pár osobních věcí. Při pátrání narážejí Trachta s Hlaváčkem na spoustu paradoxů. Podaří se jim zjistit, že většina mužů, kteří si svoji plešatost u pana továrníka léčili, po úspěchu také zmizela vždy ale poslali pohled, že s novými vlasy začínají nový život někde jinde. Pátrání vrcholí v tajuplném sanatoriu (oficiálny text distribútora)

RajAthen

Osvědčená squadra tvůrců a více než osvědčený humor, který je humorem vždy a za každých okolností, aneb kachny kam se podíváš. Skutečně se mi líbil konec, tak to zkrátka v našich luzích a hájích chodí. ()

koljan

... nepochopitelně nešťastné obsazení hlavních rolí, které potápí docela slušný scénář... mladý Brodský je bohužel nekoukatelný... škoda, Smoljakův jediný režisérský přešlap ()

dessa

Už jen za hlášky, které vyloženě zlidověly, si film zaslouží hvězdičkové maximum. (Např. Hledej, Šmudlo.) Třešničkou na dortu je Srstka a jeho "Kachny". Mnoho vynikajících herců ve vynikajícím, byť svérázném humoru DJC. ()

Trauma

Nejsem sice vůbec fanoušek Smoljaka a Svěráka, ale tohle je film s velkým F. Na to se můžu dívat každoročně a nikdy se to neohraje přestože hlášky z něj zlidověly. ()

Ceberus

Na to, v jaké oblibě mám cimrmanovské divadelní hry a zvlášť pak referáty předcházející každé hře, tak mě tento film celkem zklamal. Cimrmani mají obvykle takový jemný humor, ale tady se mi zdál až příliš vlažný. ()

kratina

Chtěl jsem napsat dlouhý a oslavný komentář, ale nemám čím. Vilma mi vzala tužku! Schovala si ji do výstřihu a řekla mi: "Hledej, šmudlo!" Takže jistě pochopíte, že místo psaní komentáře jsem se pak celé odpoledne věnoval hledání té tužky... ()

Nocturno culto

Svěrák se Smoljakem opět ukázali v čem je jejich síla, v inteligentním humoru a osobitě svérázných postavách ..Zatýkací kuf byl dobrá policejní vymoženost ale tahat bych se s ním nechtěl :) ()

mirra66

Osobně to mám s českými filmy složitější, některé vyloženě nesnáším, některým se cíleně vyhýbám a některé vyloženě miluji. Rozpuštěný a vypuštěný patří k těm, které vyloženě miluji a když jej občas v televizi dávají (což bývá maximálně 20x do roka), tak se podívám. Není to lehká komedie, jak se zdá, ale spíše se jedná o těžkou filozofii života, když toho důkazem je myšlenka inspektora Trachty: "Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí..". Co se týče hodnocení, tak nemohu jinak, než přidělit 85%. ()

Inozuka

Největší palba je určitě návštěva sanatoria pro duševně choré, ale i ostatní hlášky jsou dost povedené ... kauza Franta Jetel, nenažraný inspektor Klečka, vyšetřování ve vykřičeném domě, Oulík atd. Prostě klasika nad klasiky. ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel

05.09.2019

Ve věku 88 let zemřel známý cimmermanovský herec Jaroslav Weigel. Weigel se kromě herectví věnoval také grafice, malířství a scénografii. Byl dlouhodobým členem divadla Járy Cimrmana, kde za více než… (viac)