Halušky: Dobrodružství s psychedeliky

• USA Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Nejlepší tripy a nejhorší jízdy na halucinogenech? Podívejte se na neuvěřitelné a vtipné příběhy celebrit, které dokument oživuje pomocí animací a rekonstrukcí. (Netflix)

Klajnik

Na toto téma byla napsána řada prací, které poučí mnohem důkladneji i internet je plný reportů z tripů. Samotný formát tohoto “dokumentu” je pak dost slabý. Pro me spise neuspokojive, prestoze docela koukatelne. Potencial je ale mnohem vyssi. ()

Oralfabet

Nejde úplně o dokument plný nových, převratných informací, ale pro mě osobně je to rozhodně zábavná záležitost, u níž mi jen občas vadila podřadná animace nebo ty Afterschool special vsuvky. Formát celebrit mluvících o svých zážitcích byl za mě fakt fajn. Carrie Fisher rules! Jo a... Kelp Monster! 7/10 ()

theSaint

To, že LSD využivali/jí umělci a rozšířilo jim to kreativitu a vnímání, to se obecně ví. Ví se i to, že mikrodávky dokáží zlepšit zdravotní stav. To, že je extrémně nízce toxický (mnohem méně než alkohol) a není návykový, to už moc ne. Pokud k tomu přistupujete bez předsudků, tak s tím nebudete mít problém a "dokument" pobaví. Rozhodně v tom nevidím žádnou agitku. Známé tváře pouze tlumočí své zážitky a já na tom nevidím nic špatného. Naopak. Jak říká Sting- "Pokud k tomu budete přistupovat tak, že si chcete odpálit mozek, tak to tak dopadne." ()

pushover

Nic pro upjatý katolíky. Výpovědi zajímavejch osobností, který museli vznikat hrozně dlouho, protože minimálně dvě už jsou pár let po smrti. Hezký jsou animovaný rekonstrukce jednotlivejch tripů. ()

nihil

Informační a osvětová hodnota tohoto filmu je prakticky nulová, to ale neznamená, že se nemůžete náramně pobavit jednotlivými historkami. Hodně mě bavila forma. Některé výblitky ve zdejších komentářích o tvrdých drogách, jehlách a feťácích svědčí o tom, že jejich autorům chybí alespoň elementární znalosti z drogové problematiky. Nechápu tak jejich motivaci komentovat tento film. Stejně tak ale úplně nechápu motivaci tohoto filmu - není to ani poučné, ani kritické, v podstatě jde jen o to, že trip je cool a super a neboj se do toho jít. K psychedelikám je potřeba přistupovat zodpovědně a s respektem a určitě to není "sranda" pro každého . ()

Rayen1

Asi už jsem starej, ale poslouchat vysmazeny celebrity a stand up komiky o tom, jak si ďobli a měli dobry/blbý tripy, a že drogy jsou vlastně ok...? Na mě osobně to mělo úplně opacnej účinek. Alespoň nejakej efekt to na mě mělo, drogy jsou svinstvo... Jestli si někdo myslí, že jsou drogy cool, tak asi nikdy nešel Šervůdem na Hlavaku, kor když se setmi, kdy je smazak schopnej sejmout tě kvůli dvacce a krabice cigaret... ()

kockodan odpad!

Tento pseudo dokument je jak natáčený puberťáky, pro puberťáky. Trapnost a ubohost. Všichni lidé v něm vystupující a dělící se o své veselé historky z natáčení (s LSD a jinými sračkami), se vychloubají před kamerou jako opravdové narcissistické attention whores ze šoubiznisu, kterými opravdu jsou! Jako když puberťák nadšeně kámošům vypráví o svém prvním sexu, nebo tripu. A ještě jsou na to hrdí! Milé děti, lidem, kteří účinkují v tomto paskvilu, se říká TRASH! ()

Lars2

Technicky veľmi pekne urobené. Animácie a pseudorekonštrukcie. Obsahovo nuda....A nakoniec neviem, čo tým chcel autor povedať. Že LSD je v pohode... len... nešoféruj... vyber si správnych spolukonzumentov.... bla bla... Neviem. Neskúsil som, a ani ma to neláka. Som posera. Nebudem hodnotiť.... Nepochopil som. ()

Maraboy

Zábavné a hezky podané, nicméně pokud se to týká chvalozpěvu na LSD. Dokument nepůsobí vyváženě a skoro, až vybízí k požití LSD a to zábavnou formou, která v člověku vyvolává pocit, že je to všechno v pohodě. Je tu pár pomyslných vztyčených ukazováčků, jako pozor může být i Bad Trip, ale i ten je vlastně docela sranda. Závěr je pak takový, že když si dáte LSD, pochopíte základy života a býti. Za sebe říkám, ano drogy můžou být fajn, ale taky vám můžou hezky nakopat prdel. 50% ()

belinko

Zaujímavý pohľad na LSD očami tých, ktorý ho mali. Trošku ako reklama “drogy nie sú špatné”, avšak za tie historky to stojí. Poučné. ()

Super8martiN

Ti, co tady srovnávají houby a LSD s pervitinem a bůhví jakými dalšími drogami, které vám rozežerou ruce a nutí vás brát více a více dokud vám nezruinují život, film nejspíše ani neviděli, a když už, tak asi jejich mozek nebyl schopný pobrat, jaký je mezi těmito substancemi rozdíl. Opravdu doufám, že přesně tito jedinci nešli po zhlédnutí filmu "na jedno". Nemůžu si pomoct, ale naše česká a slovenská nátura hodnotit něco, o čem víme prd a nenechat ani tak geniálně zpracovaný film, jako jsou Halušky, aby mi alespoň trochu otevřel mysl, i přes to, že sdělení a fakta ve filmu by pochopilo i malé dítě. je prostě absurdní. Jde tu o pokrytectví nejvyšší úrovně, protože pokud prostě užíváte alkohol, který je jednou z nejnávykovějších a nejškodlivějších drog tolerovanou ve společnosti vůbec, tak nemůžete říct ani slovo o lidech užívajících lsd, houbičky nebo marihuanu. Jste s němi minimálně na stejné úrovni. Snad bych se odvážil říct, že i horší, protože řada uživatelů psychadelik je využívá právě k otevření mysli a většímu pochopení světa i lidí kolem nás. Film je skvěle a originálně zpracován, uznávám, že určitá jednostrannost v něm je a sdělení mohlo být obsáhlejší, ale jako úvod do problematiky poslouží skvěle. ()

futislav

Výborně jsem se bavil. Řada skutečných příběhů mě dostala, až jsem se do kolen plácal, když jsem si to představil ve skutečnosti. Je v tom více humoru, než v leckterých komediích. Povedený snímek. Animace a scénky trochu kulhají, některé i na obě nohy, ale ty výpovědi jsou takové, že je vše odpuštěno. 80% ()

PoprockCZ

Zajímavý dokument, složený zejména z vyprávění zážitků celebritami a ilustračních animací. Působí to na mě lehce zidealizovaně - když, člověk nepřeže dávku a dá si to v klidu s přáteli s myšlenkou, že chce být třeba kreativnější, nic se nemůže stát a když jo, tak za 6h projevy zmizí. - sama nemůžu říct, nemám tu zkušenost. Každopádně jedná se o hodně komplexní téma, doporučuji třeba podcast se Stanislavem Grofem na Tim Ferriss Show. ()

VsetkoVsade

O väčšine tunajších kritikov som nikdy nemal valnú mienku, pri čítaní ich výtvorov ma neraz prekvapí už skutočnosť, že dotyčný užívateľ neurobí gramatickú chybu aspoň v počte hviezdičiek. Napriek tomu ma však zaráža, koľkí z nich začnú s verejnou prezentáciou svojich literárnych zvratkov ešte predtým, ako sa s obsahom či pointou daného filmu stihnú čo len zbežne oboznámiť. Jasné, načo by svoj vzácny čas márnili sledovaním nejakého traileru, ktorý by im spolu s úvodným clickbaitom zabral celé úmorné dve minúty? Prečo by ho mali plytvať tak časovo náročnými činnosťami, ako zhliadnutie recenzií iných užívateľov, či prípadne samotná projekcia filmu? Kdeže, tak zastaralé postupy na našich databázach už dávno vyšli z trendov! Novej generácii popredných filmových kritikov stačí objaviť v tagoch náhodný termín, ktorý im pripomína jednu z príčin ich neveselého detstva, a na základe tohto podnetu hravo zvládnu určiť zápletku, herecké obsadenie, vývoj deja a obrat filmu v prepočte na indické rupie, aby k nemu po zvážení všetkých faktorov priradili bezpochyby spoľahlivé a objektívne hodnotenie! Napríklad taký Trevor, najznámejší priekopník tejto netradičnej metódy, dokázal vďaka nej vo filme, ktorý je už podľa názvu zameraný výhradne na halucinogény, objaviť jasný a nepochybný zámer tvorcov k propagácii vnútrožilného užívania tvrdých drog. No, priznám sa, doteraz som nemal ani tušenia, že LSD sa dá užívať pomocou injekčných striekačiek, nepopieram však, že by mohlo ísť o vskutku zábavnú činnosť, ktorá človeku na pár týždňov nebývale oživí stereotyp všedných dní. Oveľa viac ma však zmiatla časť jeho recenzie, v ktorom ľudí holdujúcich spomínanej aktivite opakovane nazýva prascami. Na dedine som strávil podstatnú časť života a popravde, ošípané na mňa v živej podobe nikdy nerobili dobrý dojem, povedzme si otvorene, tie ich hygienické či stravovacie zvyky možno nazvať prinajmenšom pochybnými, žiadnu z nich som však za tie roky nepristihol pri intravenóznej absorbcii návykových látok, nie som si teda istý, čo nám tým Trevor vlastne chce vo svojej odbornej eseji zdeliť. Chápem síce, že jeho otec pracuje tretiu dekádu na miestnom družstve ako krmič dobytka, to však ešte neznamená, že ten pervitín, ktorý našiel na stole v jeho izbe, nosí do práce za účelom chovu domácich párno-kopytníkov, ako sa mu to pravidelne pokúša nahovoriť, pokojne sa ním môže napríklad vyrovnávať s vedomím, že jeho jediný gramotný potomok miesto toho, aby sa konečne naučil čítať s porozumením, navštevuje v čase voľna diskusie na filmových databázach a ohrozuje slušných ľudí agresívnym búšením hlavou do klávesnice. Ani tak smutné rodinné príbehy, akým bezpochyby je ten ich, však nie sú dôvodom k zavádzaniu iných užívateľov nepravdivými informáciami. To má asi rovnakú logiku, ako keď zistíte, že dejová línia Fast and furious sa točí okolo áut a vy sa už na základe tejto prvotnej informácie začnete v komentároch pohoršovať, aký je ten McQueen arogantný kokot, ktorý celý čas ignoruje dopravné predpisy, pretože vám otec v prvom ročníku odmietol kúpiť aktovku s jeho logom, aby mu ostalo na automaty a vy z toho doteraz trpíte komplexmi, pričom vám vôbec neprekáža, že McQueen v danom snímku ani nevystupuje a arogantných kokotov ignorujúcich predpisy tu miesto áut predstavujú ich vodiči, takže svojím neodborným posudkom filmu akurát bezdôvodne poškodzujete renomé. Občas si hovorím, že právo na registráciu by malo byť okrem vstupného kvízu opatrené aj psychotestom, som si istý, že táto stránka by sa tak razom stala veselším miestom. Mimochodom ten dokument bol celkom fajn. () (menej) (viac)