Chudá prodavačka Helena přijme lístek do divadla od neznámého muže, kterému vstupenka zbyla, když se nepohodl se svou snoubenkou Evou. Neznámý je milionář Jára Nerad a Helena před ním předstírá, že je také bohatá. Druhý den se náhodou sejdou v obchodě, kde Helena pracuje, a pravda vyjde najevo. Járovi to však nevadí a oba mladí lidé začnou spolu chodit. Helena bydlí v Domově žen s Miluškou. Do té je zamilován nesmělý majitel autoopravny Karel. Helena zprostředkuje jejich seznámení a obě mladé dvojice si vyjedou na výlet autem. Neradova matka však chce syna oženit s bohatou Evou a předstírá před Járou, že rodina přišla o majetek poklesem cen akcií. Aby zachránil otce před bankrotem, svolí Jára ke sňatku s Evou. Zmatek do situace vnese Járův strýc Ferdinand. Omylem přivede na zásnubní hostinu Helenu, kterou Eva urazí. Jára okamžitě zruší zasnoubení s Evou. Ředitelka Domova žen může vystrojit dvojnásobnou svatbu: Heleny s Járou a Milušky s Karlem. [NFA.cz] (oficiálny text distribútora)

mandlova

"Osle!" - "Bratře!" :-D majitelé obchodu U gentlemana, sourozenci jako víno Pešek - Neumann. Prodavačka Helenka - roztomilá, i když někdy trochu hysterická Ferbasová vs. Eva, nesnesitelně rozmazlená bohatá dcerunka - jako vždy krásná Mandlová. Mezi těmito dvěma blondýnami se "rozhoduje" Jára, bohatý synek manipulativní Šlemrové a Nového. Je jasné, která z nich je mu nucena rodinou a kterou mu naopak zakazují si vzít. ()

PollyJean

nejdřív jsem chtěla napsat, že ten název aspiruje na jeden z nejhloupějších, ale pak mi došlo, jak je krásně návodný. Kupříkladu dvojice bratrů Reného a Freda (v podání Peška a Neumanna) je rozhodně rozkošná. Jakož i Oldřich Nový, v poněkud netypické roli podpantofláka a otce dospělého syna. Místy je rozkošný i Pivec, ale to on umí vždycky. Rozkošnou atmosféru narušuje až příliš melodramatická Kabátová, která jako kdyby sem zabloudila z jiného filmu. Rozhodně největší ujetost ale bylo to, co se skrývalo pod slovem divadlo, které hrdinové na začátku navštíví. Jeden se vůbec nediví Járovi, že raději celou dobu kouká po své fešné sousedce. ()

Ironfood

Celkem solidní romantická komedie, na čemž má největší zásluhu dvojka Nový-Šlemrová v roli manželů. Název trošku vyvolává obavy, že se tu na romantiku bude tlačit až příliš, ale není tomu tak. Naopak bych řekl, že na Slavínského poměry se film celkem vyhýbá nějaké velké sentimentalitě, příjemným překvapením je také to, že exot Kryštof-Veselý tu na své poměry působí celkem normálně. A píseň "postavím si malej kryt, kam by nemoh yperit" má též něco do sebe. ()

vitekpe

Tak ja myslim, ze vesela pisen o yperitu nema chybu. Stejne jako tato cela, spickove obsazena a s chuti zahrana, roztomila komedie. P.S.: pobavil tez na zeny zamereny otec Oldrich Novy. :-) ()

Brejlil

Rozkošný příběh je opravdu rozkošný. Naivní dialogy čistého humoru bez vtipu povznášejí tento tuctový příběh červené knihovny do vyšších sfér. Kde jinde uvidíte O. Nového v roli postaršího otce, který má problémy se svým povedeným synáčkem? A to je Krištof-Veselý jen o devět let mladší. V. Ferbasová opět předvádí svého "diblíka". Komické duo Pešek-Neumann také předvede nějaký ten vtip. Co více si přát? Čistá a neředěná slavínština. ()

Bozvav

nebýt hereckého umu Oldřicha Nového, nestál by film za starou bačkoru. I na svou dobu děsný, kýčovitý doják. Za mne jedna a půl hvězdy, tedy 30%. ()

Véronique

Milé, příjemné, nenáročné... Film, u kterého předpovíte konec od prvních okamžiků, a přesto od obrazovky neodejdete... Opět na vás dýchne ta kouzelná doba První republiky, kde se ve filmu zamilovaní dočkají zaslouženého štěstí a ti zlí si ani neškrtnou. Ne vždy se to povedlo. To však není případ tohoto filmu. Miloučká Věra Ferbasová, kterou na plátně doprovází Zita Kabátová, Oldřich Nový či F-K Veselý... Příjemná záležitost. 69%. ()

chrispe

No co dodat. Zdejší herecké obsazení mi vyloženě sedí a je to sranda. Příběh je klišé jako... vy víte co, ale mně to vůbec neva. ()

haWranka

Takový roztomilý, trochu hořkosladký příběh. Rozhodně by mu prospělo méně písniček a jiná herečka v hlavní roli. Věru Ferbasovou mám celkem ráda v jejích praštěných rolích, ale tady by se mi víc líbilo, kdyby si to s Adinou Mandlovou vyměnily. Kdo byl skvělý, to byl Oldřich Nový v roli tatínka. ()

Lavinia

Příběh pitomá červená knihovna, za pozornost stojí zejména píseň z vánoční besídky o krytech a maskách, vskutku dobový film, zaujme snad spíše jako doklad historie. ()

IvonaK

Co se týká děje, tak klasika každé prvorepublikové komedie, ale za netradiční roli Oldřicha Nového a vtipné hlášky přidávám hvězdičku. Jinak bohužel žena pro svého milého obětuje celé své srdce a pak je ve většině případů zklamaná. Kéž by to srdce šlo rozdělit na dvě části. Jedna část pro milého a ta druhá pro jiné věci. ()

Hermione02

Možná pro někoho příliš jednoduchý, pro mě ale milý meziválečný film, který vystihl začínající herecké hvězdy - Věra Ferbasová, Zita Kabátová, František Krištof-Veselý a Jan Pivec. Příjemným vstupem je i herec Oldřich Nový, který zde zcela vybočil ze své řady milovníků a zahrál si báječného otce, který žije ve stínu své manželky Růženy Šlemrové. Příjemná podívaná. ()

Pitryx

Zbytečně hodně ječení = zpěvu na můj vkus. Nebavilo mne to, tyhle připitomělé románky nemám v oblibě. Přesto něco dát musím. ()

Lykos

Opravdu nevím, čím to je, ale já tenhle film prostě můžu vidět pořád. Ano Věruš je moje oblíbenkyně, nicméně Krištof-Veselý mi většinou ve filmech spíše překáží. A ano, je to typická romantická komedie té doby, ale nějak to prostě dohromady funguje a mně tenhle film prostě dělá dobře na duši. ()