Pes baskervillský

(TV film)
  • Česko Pes baskervillský (viac)

Nad blaty se opět nese hrozivé vytí, věštící smrt dalšího z rodu Baskervillů. Tajemství odvěké kletby chce však tentokrát odhalit samotný Sherlock Holmes... (oficiálny text distribútora)

Merenre

Hallmark má na svém kontě několik pár opravdu famózních klenotů, ale nemůže být každý den posvícení. Pes baskervillský je zpackaná šou a kromě pěkných exteriérů nic moc nepřináší. Holmes je "vytvořen" jako největší kus kokota, jakého jsem za poslední dobu ve filmu spatřil (opravdu hodně napřes držku) , naštěstí se na scéně moc neobjeví, a ani ostatní postavy nejsou zrovna citlivě vybrány (watson ujde). Není to nejhorší, ale mohlo to být lepší. ()

tron

Žiadny zázrak. "Klasický" televízny film s tomu odpovedajúcou nenáročnou výpravou a slabším kastingom. Ale celkovo nemožno tvorcom uprieť snahu o vytvorenie pochmúrnej, strašidelnej atmosféry "blat", ktoré sú desivé samé osebe. Ja osobne mám tento Holmesov prípad najradšej, takže si vždy rád pozriem novú verziu. Hoci ma nemôže ničím prekvapiť. ()

lukasd

Příběh se relativně věrně drží své literární předlohy, logicky vše sedí, přesto se nejedná o nejsilnější adaptaci. Blata jsou až překvapivě málo atmosférická a dost mi nesedí ani Matt Frewer, který hraje Holmese v až příliš teatrální poloze. Trochu výhrady mám i vůči obsazení Watsona - Watson a Holmes by měli být zhruba stejně staří a ne, že bude Watson vypadat skoro jako Holmesův děda:) 65% ()

smrt.ka

Neurazí, nenadchne, ale celkem vzato může být snímek pro člověka znalého zápletky docela nuda, což by tak nemuselo být. I několikrát omílaní a známé téma či rovnou námět jde zpracovat podle svého a zaujmout všechny. Já třeba nezapomenu na návštěvu divadla v Celetné, kde Psa baskervillského hráli, a byla to taková sranda a zábava, že celé divadlo tleskalo vestoje. ()

Gemini

První kus z "hallmarkovské" série o Sherlocku Holmesovi s Mattem Frewerem a Kennethem Welshem. Jaký jiný díl byste si vybrali pro test reakcí publika než ten nejznámější? Pohříchu jsem od sira Doyla četl jen Psa Baskervillského, takže nevím jak u dalších dílů, ale toto zpracování se předlohy drží velmi věrně a podává ho s patřičně velkokalibrovou aranží, alespoň na TV poměry. Mystičtější pojetí s Jeremym Brettem mělo také svoje kouzlo, navíc geniálního detektiva nijak nepřikrašlovalo - jeho drogové úlety pro zabití nudy mě jako dítě celkem zaskočily:) Ale chtě nechtě musím říct, že Matt Frewer je mi sympatičtější. ()

• Pri natáčaní filmu nebolo ublížené žiadnemu zvieraťu. (misterz)