Mladí manželé Hynek a Pavla Dolejšovi se rozvádějí. Hlavním důvodem je podle všeho Hynkova matka, která se mladým manželům neustále plete do života a Pavle dává jasně najevo své antipatie. Náhle přijde telegram, kterým ohlašuje svůj příjezd Pavlin otec Arnošt Provazník. Pavla mu nechce o rozvodu říci a také Hynek se prchlivého tchána bojí, takže se nabízí jediné řešení - předstírat fungující manželství. Hynek rychle nastěhuje Pavlu zpět do bytu své matky. Rozpačité chování mladých manželů si Arnošt vysvětlí po svém a sám je přivede rozpaků, když jim druhý den věnuje nové auto. Hynek chce říci tchánovi pravdu, ale ten ho vůbec nepustí ke slovu. Situace se ještě víc zkomplikuje v okamžiku, kdy se paní Provazníková svěří šokované dceři, že má její otec milenku a proto se budou rozvádět, takže ona se svou rodinou jsou to jediné, co jí zůstalo. Česká filmová komedie o tom, že všechno zlé je k něčemu dobré. (oficiálny text distribútora)

zdeny99

Nějak mi ne a ne dojít, proč se takový filmy točí. Protože tohle je typický průměrný film na vyplnění nedělního televizního programu. Novomanželé se spolu rozvádí, přitom se nehádají, nejsou mezi nimi problémy a jediný problém je ten, jak to říct jejím rodičům. Čenský se Žilkovou jsou slabí, protože hrají slabé postavy. Lepší je jen Menšík, ale vzhledem k tématu filmu to také není nic extra. [3369. hodnocení, 82. komentář, 56%] ()

bangee

Vcelku jednoduchý, možná tím i zajímavý námět. Občas sem tam komediální vložka (některé stojí za to), která ovšem staví na hereckém umění pana Menšíka. Navíc Čenský se Žilkovou my nejsů sympatičtí ani jako osbnosti, ani jako hercí. Takovej slabší podprůměr. ()

IvcaG

Jedna průměrná komedie z doby, kdy komedie jako žánr byla v čekách něčím zatraceně nadprůměrným, takže pokud to převedu do dnešního měřítka ve tvorbě je to nedprůměrné dnes. Vladimír Menšík je zde opět brilantní zrovna tak jako Laďka Kozderková... ()

Rathalos

Vladimir Mensik v hlavnej ulohe v komedii o zivote v manzelstve a vztahoch medzi ludmi,na prijemny vecer fakt pohodova zalezitost,v celku sa mi to pacilo...:-) ()

Pasifae

Jako každý, kdo zplodil mláďata, jsem měla na vybranou - buď je nechám jít jejich vlastní cestou nebo skončím jako svůj vlastní pacient. A i když mě sledování té jejich vlastní cesty stálo hodně vyrvaných vlasů, nelituju. Tenhle film je ukázkou toho, jak to dopadá, když se rodiče míchají do věcí, do kterých jim nic není, ukázkou bohužel dost nezábavnou a nezajímavou. Škoda pro něco takového pana Menšíka a paní Bohdanové. ()

kratina

Já nevím, co (téměř) všichni máte? Dokonce i ty, Brute?! (argensone :-)) Jste se asi ještě nikdy nerozváděli, že neumíte docenit ten vnitřní zápas a nehezká dilemata postav příběhu, že mám pravdu? Přitom Žilkovou a její ordinérní a nakřáplý hlas taky dost nesnáším... a Čenský mi jindy nesmí do baráku (a to ani v pohádkách!) Jenže, málo platné, tahle role ustrašeného blbce, který má pořádný čurbes v tom, co vlastně od života čeká, ta Čenskému sedla jako prdel na hrnec. Ohledně pana Menšíka - zachránit film a vytáhnout ho svým hereckým uměním nad průměr, to nepovažuji za ztrátu času, ale za záslužnou činnost ;-) Minimálně 50% za komediální stránku, poctivé čtyři hvězdy za drama. ()

Nocturno culto

Menšíkův koncert, tyhle role mu seděly nejlépe, dokázal naplno rozjet svůj temperament a herecký um ..Čenskému jsem nikdy nepřišel na chuť a Žilkové zrovna tak.. Takže se v tom nemusím dál vrtat, 50% .. ()

Arccos

Já netvrdím, že by to bylo tak špatné (hlavně Menšík). Nicméně od komedie většinou čekám zpříjemnění nálady, tento kousek na mě vždy zafungoval přesně naopak. ()

Mykhaluu

Pokud bylo úkolem pana Menšíka, aby mě jeho postava srala - zhostil se jí na výtečnou! Jinak "zapařenost" ve starších i mladších rodinách je v mých vzpomínkách na tento film vysoká!! A kromě "královského reggae" a pár dalších vyjímek jsem měl vždycky problém s oslizlostí pana Čenského... ()

Pitryx

Nevím proč, ale já této „komedii“ nějak nemohu přijít „na chuť“. Asi je t tím, že nesnáším hádky a že jich ve filmu je až až. A konec je taky střelenej, možná scénárista při psaní usnul a nedokončil to. V každém případě je pan Menšík skvělý, ale celkově je to takové nic moc. 201309077810/7833 ()

sans.sourire

Tenhle film se mi opravdu líbil a velmi jsem se u něj pobavil. Herecké výkony hodnotím skvěle, obzvláště Vladimíra Menšíka. Film měl zajímavou pointu, kterou zpracoval vážně zajímavě. Klidně bych se na Když rozvod, tak rozvod podíval znovu. Skvělé a zábavné. ()

ostravak30

Není to nejsilnější komedie. Celá vlastně stojí na Vladimírovi Menšíkovi. Opravdu si neumím představit nikoho jiného v jeho roli. Trochu mi to připomíná o dva roky mladší film Půl domu bez ženicha. Bez Menšíka by tenhle snímek měl určitě o mnoho méně procent a nebyla ani zdaleka alespoň takovou, jaká je. ()