Nadaný žiak

• Česko Nadaný žák (viac)

Šestnáctiletý středoškolák Todd Bowden (Brad Renfro) odhalí v osamělém starém sousedovi nacistického válečného zločince Kurta Dussandera (Ian McKellen). Bývalý velitel koncentračních táborů se již mnoho let skrývá pod falešnou identitou v mírumilovném americkém městečku. Todd však své závažné odhalení neohlásí. Je jakýmsi zvráceným způsobem fascinován holocaustem a vydíráním přinutí Dussandera, aby mu detailně vyprávěl o mučení a plynových komorách. Mezi nadaným mladíkem a starcem s otřesnou minulostí pomalu vzniká zvláštní pouto, jehož důsledky budou strašlivé... (oficiálny text distribútora)

petrastrela

No to bylo šílené! Ian McKellen jako dokonalý bezcitný hajzl a ten mladík taky k pohledání. Možná bych rozpracovala roli J. Třísky, čekala jsem, že se to více rozvine a diváka ještě více rozloží, bylo to takové nedotažené. Jinak super, psychicky náročné. ()

montel

Todd Bowden (Brad Renfro) je velmi dobrý student zajímající se hlavně o dějepis. Ve svém starém sousedovi pozná nacistického zločince, který se skrývá pod falešnou identitou. Todd jej pod pohrůžkou prozrazení donutí k vyprávění všech jeho zločinů, které spáchal za války. Toddovo přátelské chování se pomalu začíná měnit v násilnické a vyprávění se projeví na konečných důsledcích...Velmi dobrou atmosféru má tento thriller. Ian McKellen zahrál nacistického zločince velmi dobře, až sem si říkal, že mu ta uniforma dokonale padne. Knihu sem bohužel nečetl, ale asi by nebylo od věci si ji jako fanda Stephena Kinga brzy přečíst. 65% ()

Svadbos

Fascinujúca premisa z novely Stephena Kinga sa po chvíli stane neudržateľnou a nevie, kedy skončiť. Dobré herecké výkony McKellena a Renfra nedokážu pomôcť tomuto extrémne nemilému filmu. ()

Hellbilly

Začnem menším negatívom, kvôli ktorému som nedal Nadanému žiakovi 5*-stopáž je možno trochu prepálená a film sa občas jemne vlečie, hlavne v prvej polovici. Ale McKellen a Renfro film ťahajú vysoko. Z atmosféry mrazí, a koniec, so svojim skrytým posolstvom o nezničiteľnosti zla mrazí zo všetkého najviac. ()

Barcica

Atmosféra filmu neskutočná,síce boli miestami nudné a zdĺhavé chvilky ale tie okamžite predčili iné,z ktorých až behal mráz po chrbte. Keď si Ian McKellen obliekol nacistickú uniformu,išiel z neho normálne strach.A to nehovorím o scéne v nemocnici,kde sa prejavil vzťah väzeň-dozorca,ktorý sa za tie dlhé roky vôbec nezmenil...veľmi silné.Musím si zohnať knihu. ()

pájap

o hodně slabší než knížka......asi byly vynechány drsné vraždy proto aby se americké publikum moc nevyděsilo...........ale není to špatné..... ()

Lukkyn

Mrazivý příběh o zašitém nacistickém pohlaváři , vystopovaným místním studentem. Dokonalá látka pro psychologický thriller. Ian McKellen září jako nová říšská marka a v okamžiku , kdy se objeví na scéně v náckovské uniformě mě svým herectvím doslova vyráží dech. Tomu říkám vžít se do role!!!Na plátně však nezůstává sám kdo je herecky na špici. Jeho mladší parťák mu skvěle sekunduje. Je neuvěřitelné , že existují mezi námi lidé , které válečná zvěrstva přitahují jsou jimi fascinováni. Isac Tříska mě jako českého diváka potěšil. Po tomhle je mi jasné , ikdyž x meny miluju,že Singera je pro ně škoda!!!! ()

k.s.A

Skvělý...mrazivý thriller. Výborné zpracování úžasné knihy od Kinga. Jedna z mála kingovek kterou se povedlo tak dobře filmově spracovat. Za mě se nedá nic vytknout. :-) ()

Wartord

Ten kluk pořád toho dědu sledoval, ani člověk neví, proč. A potom se to dozví. On totiž předtím zjišťoval všechno možné, aby nakonec poznal že ten dotyčný děda je bývalý mistr v zabíjení. Ale už mu táhne na nějaký ten rok, a nebýt toho úlisného hocha, jeho chuť po krvi by se nevrátila. Dobře to udělal. Já bych se taky židům dobrovolně nevydal. Film obsahuje opravdu jen pár silných momentů a poslední záběr je spíš takový gandalfovský, ale budiž. Jen je škoda, že spouštěč chlapcovy demence je SSák, on by to klidně zvládnul i bez něj. ()

lusota

Tuhle "kingovku" jsem nečetla a zřejmě se do ní ani nepustím. Z filmu jsem spíš zklamaná, atmosféra taková nijaká a Brad Renfro mě úplně nepřesvědčil o svých hereckých kvalitách. ()

Rozmarýna

Tak dobrý film jsem od toho ani nečekala. Od setkání Todda s Dussanderem mě film až dokonce udržoval v napětí a vyvolával ve mně i pocit hnusu. A protože ještě čtvrt hodiny po skončení filmu ve mně pocit hnusu přetrvával, musela jsem si pustit Bacha, abych se dostala do pohody. V tomto americkém filmu se mi líbil dokonce i Jan Tříska, což u mně nebývá pravidlem. ()

tribican

Film mi přišel příliš krutý a přehnaně nacistický. Fenomén nacismu zde funguje až příliš okatě, zkrátka americky. Nedoporučuji pro slabé povahy. 65 % ()

Pokri

Geniálny film, spojenie King - Singer v podstate nemohlo dopadnúť zle, no dopadlo výborne. Máloktorý film ma v poslednej dobe takto bavil počas celej stopáže. Je veľké plus, že tu nie je žiadny zdĺhavý rozjazd. A hoci by to mohlo naznačovať, že tempo nebude gradovať celý čas, nie je to tak. Najlepší moment je pre mňa zvrat v nemocnici, po ktorom som vo vytržení čakal, ako sa to skončí. Skvelá téma, skvelé spracovanie. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder