Anjel Seth (Nicolas Cage) odvedie z nemocnice malé dievča, ktoré zomrelo napriek snahám lekárov zachrániť ju. Svojmu priateľovi Cassielovi (Andre Braugher) sa Seth zverí, že závidí ľuďom schopnosť prežívať radosť aj bolesť, vnímať chute či dotyky. Zároveň sa prizná, že by chcel byť viditeľný, aby mohol ľuďom viac pomáhať. Cassiel však jeho myšlienky nechápe... Seth neprestajne sleduje pôvabnú doktorku Maggie Riceovú (Meg Ryan), ktorú stále trápi nešťastná operácia jej ďalšieho pacienta. Jedného dňa však Maggie prekvapí Setha, keď ho zahliadne a dokonca aj osloví. Obľúbeným miestom anjelov je knižnica, kde môžu načúvať myšlienkam ľudí, a práve tu sa Maggie opätovne stretáva so Sethom. Dvojica spolu strávi príjemné chvíle, ktoré Maggie prinesú tak veľmi potrebný pokoj na ďalšiu operáciu. Pacient Nathaniel Messinger (Dennis Franz) však vycíti prítomnosť anjela a povie mu, že sa ešte nechystá zomrieť - ešte väčším prekvapením je však pre Setha zistenie, že Messinger tiež býval anjelom! Z lásky k svojej súčasnej manželke Terese (Joanna Merlin) sa ale rozhodol byť človekom. Maggie sa pokúša vyzvedieť, kto je jej nový tajomný priateľ, odmieta však uveriť Sethovmu priznaniu, že je nadpozemskou bytosťou. Večer ale cíti jeho prítomnosť a vďaka jeho objatiu sa jej podarí prekonať vrodenú nespavosť a zaspať. Messinger jej neskôr prezradí, že Seth je skutočne anjel, že sa do nej zaľúbil a že potrebuje jej lásku, aby sa dokázal vzdať večnosti... (TV Markíza)

Trias

Původně jsem chtěl dát dvě hvězdičky, ale nakonec dám jednu - zřejmě z důvodu mé předpojatosti. COA má sice několik shodných motivů s Himmel uber Berlin, ale jinak jde v zásadě o jiný film. Nemohu si pomoci, ale v tomto případě mi všechno příjde kýčovité - láska neopravdová, otázky života a smrti velice povrchní a děj velice jednostranný. Zatímco v Himmel uber Berlin nešlo pouze o lásku, zde je zcela ústředním motivem, čímž se tak trochu neřeší hlubší otázky. Místo problému našeho bytí se zde řeší miluje mě/ nemiluje mě a komunikace anděl-člověk je jen pouze jakousi pohádkou ve stylu superhrdiny z jiného světa, který má ty a ty schopnosti. To mi na filmu asi vidělo nejvíce. Již zde bylo řečeno, že tento remake nejde tak do hloubky. S tím rozhodně musím souhlasit, každá klíčová scéna pro mě byla citově plochá, myšlenkově transparentní. Meg Ryan jako herečku nemám moc rád, myslím si, že neumí moc hrát. Pořád jenom dělá ty samé zoufalé/zamilované obličeje, které jaksi nic nevyjadřují a nejsou pro mne žádným uměním. Cage v tomto filmu spíš vypadá jako kluk, který se cítí provinile, že něco udělal. A ostatně přítel Maggie je stylizovaný do role chlapa, kterého prostě nemůže milovat a to se mi rozhodně nelíbí. Pokud dodám, že jsem jen s problémy film dokoukal, tak jedna hvězdička bude akorát. Rozhodně nic nenahradí scény z Berlínské knihovny v Himmel uber Berlin. Dámy poplačte, ale to je asi tak vše... ()

HonzaMag

Jasně, je to tak trochu romantický kýč. Ale fungující - příjemný, dojemný, snový, s "klasickou" Meg (ta má snad na podobné role copyright) a nerušícím Nicolasem. Podobné filmy mne většinou moc neberou, ale tenhle mám docela rád. Za zmínku stojí výborná hudba v čele s peckou "Iris" od Goo Goo Dolls. ()

dessa

Jestli mě to mělo unudit k smrti, tak dávám 5 hvězd... Nicolase Cage mám v některých filmech rád, ale tohle se fakt blížilo herecké sebevraždě... Jestli chcete anděly, běžte radši na zde již zmiňované Nebe nad Berlínem nebo třeba na Dogma od Kevina Smithe :) ()

jiriks

Raději bych jen jednou přivoněl k jejím vlasům, jedinkrát ji políbil na ústa, jen jednou jí pohladil ruku, než prožil celou věčnost bez toho. Jednou. ()

Acrobat

plnokrvna romantika pre krehke duse a srdcia. Tymto filmom nikto ako divak seba neuvrhne do tiena priemernosti. Reziser stab aj herci (az na Cagea) odviedli standardnu pracu. Odlisnosti od kopu inych filmov tohto druhu predstavuje snaha zapojit mysticno, a slsny zaver, ktory nenecha nokoho chaldnym. Cely film je vsak taky - taky krehky, kao by sa kto kolvek bal pridat tam trochu svojskeho rukopisu. Samozrejme U2 - If god will send his angels, je absolutnou pochutkou pre usi. ()

hloupej honza

Zcela vykradené Nebe nad Berlínem s klasickým Hollywoodským románkem. Bohužel, jak už to bývá u amerických remaků, ochuzené o vše, co dělalo původní film kvalitním. Jestli máte však rádi romantické filmy americké produkce, bude tento film dobrou volbou. 4/10 ()

Shaleman

Můžete si říkat co chcete, kritizovat jak moc se vám bude chtít, ale to všechno nezmění můj uslzený názor, že jde o jeden z nejemotivnějších, nejkřehčích filmů jaký jsem viděl. Už jen ten pocit, že milujete něco, co nikdy nemůže být s vámi a když bude s vámi, musí obětovat všechno co má, aby nakonec.............. i dnes, po x promítání mě chytne u srdce a cloumá jím zleva doprava. A když na konci Cage vybírá hrušky, zkoulí se po tváři slza i největším drsňákům a ranařům. Proč ne, vždyť se ocitli ve Městě Andělů ()

marshall

Další hollywoodský cumel, který dostane do hyperglykemického komatu i 14ti letou puberťačku romantičku. Meg Ryan?? Jako obvykle SMOKIN' HOT!! ()

loveless

Tento film si získal mou 1* za Meg Ryan a Nicolase Cage, které mám ráda a pak díky jednomu dávnému rozhovoru. Ovšem jinak mu krom hezkého názvu nelze připsat jakékoli přednosti. ()

andrew88

Musím říct, že jsem od toho čekal trochu víc. První půlka filmu je bohužel víceméně nudná, druhá už nabírá určitý spád. Plus mínus se mně to líbilo, ale nepotřeboval bych to vidět znovu. ()

danny_21

Slaďoučká romance se sympatickou dvojicí ( samozřejmě především Meg, která se pro podobné role snad narodila ). Nick je teda všechno, jen ne milovník, ale díky tomu, že andělská role z jeho hereckého umu příliš nepotřebovala, je snesitelný a psí uči koulí znamenitě :-) Hlavně v první, takové snové polovině, se na to hezky kouká, zbytek už se přetaví do hollywoodské limonádky, ale zato s hořkýcm koncem - nakonec bych řekl, že to Andělské město zmítá někdě mezi třemi a čtyřmi hvězdami, romantické povahy, jistě přitlačí s hodnocením nahoru a jejich kapesníčky nezůstanou suché, nakonec dám 3 a 70 % ()

Armin82

Postavit film na dvou xichtech je vždy risk a je potřeba, aby se toho ujal schopnej režisér se schopným scénářem. Tady ale něco nevyšlo. Pro něžnější část obyvatelstva naší planety asi parádní romaňťák, ale pro mě jen další nepovedené obsazení do filmu. Nicolas Cage je sice sympatickej herec, ale na roli de*ilně se tvářícího týpka s výrazem malýho kluka, kterýmu vzali mičudu, se prostě nehodil. U Meg Ryan se to dalo, ale ta mi zase moc nesedí. Rozuzlení v podobě rozbití se na kole a následně tam zařvat na silnici, už byl opravdu jen tah na to, aby holky ronily slzy do polštáře. Strašně předvídatelný, okatý a nudný ---->40% ()

ZnalecH

Vždycky jsem si myslel, že člověk může být buď smutný anebo šťastný. A jako vždy jsem se dozvěděl, že to tak není. Při tomto filmu jsem zažil pocit "šťastný smutek". Líbil se mi herecký výkon Nicolase Cage i Meg Ryen. Oba hráli opravdu skvěle. ()

Nocturno culto

Parádní představení mých oblíbených herců. .skvělá role Nata Messengera.Je škoda že, v momentu kdy Seth mohl poznat kouzlo lidského bytí, tak mu ho osud vzápětí sebral.Ten konec a scéna s Meggiinou nehodou byla srdcervoucí. . ()

Likan7

Jak udělat romantický hit? Tehdy byla star-power herců ještě značná a auru hvězd měli i Nicolas Cage a Meg Ryan. Po romantické stránce film funguje dobře, ale dávka fantasy se mi prostě nelíbí. Je možná pravda, že díky tomu, odkud oba jsou, je konec o to víc emotivnější, ale stojím si za tím. Nechat film jako příběh dvou lidí, fungovalo by to stejně tak, možná lépe. Takhle je míra cukru tak velká, že člověka bolí zuby jen se podívá na zdejší plakát. S Cagem stejný problém jako v Mandolíně. Cage se do romantických filmů nehodí. ()