Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Vikinec

Na konci jsem čekal, že vběhne na scénu Louis de Funes, ale zbytek filmu byl vynikající. Napětí s náhodně zabíranými vetřelci (určitě jedna z nejlepších scén ve světové kinematografii) a neopakovatelná atmosféra strachu z nepoznaného a neznámého v opuštěném domě u pole kukuřice. Asi nejpovedenější film tohoto autora. ()

ratpile

Jedna farma, jedno pole, neskutečně sympatická bratrská dvojice Phoenix/Gibson, mezi kterými opravdu funguje jakási chemie, dokonalá "ufo" atmosféra podpořená přesnou hudbou Jamese Newtona Howarda a nad tím vším ční neskutečně kreativní, nenudící, napínavá režie M.Night Shyamalana, který se tentokrát nebál zakomponovat ani humor (zejména Phoenixovi pohledy neměly chybu) a mě se přesně trefil do noty na pomezí atmosférického hororu, čiré zábavy a komorního dramatu. Má to mušky v logice a závěrečná "pointa" může být, dle vaší ochoty ji příjmout, poměrně násilně zakomponovaná, ale to nic nemění na faktu, že místy se zde Shyamalan blížil k tomu, jak si představuji dokonalý film. ()

ondey

Musím uznat, že nikdy jsem se u filmu tak nelekl a nebál, jako při ZNAMENÍ. To pole ty vo.e!!! Vadilo mi už v E.T. - MIMOZEMŠŤAN, ale tohle?!! A zveřejněný záznam z mexické narozeninové oslavy? Nic strašidelnějšího mi ještě nikdo jiný v TV nepustil. ()

Elegnor

Film slušně hrající na atmosféru, dokud se neobjevili mimozešťani jako viditelný postavy, byl jsem napjatej jak struna, ovšem ani jejich přítomnost mi ve finále nevadila zas tak moc.. ()

Dinsberg

Těžko říct, na co vlastně film naráží. Jestli na úmysly eventuální návštěvníků z vesmíru či na duchovní sílu lidí, kteří ztratili svoji víru. Tady ještě Shyamalanovi stačila špatně osvětlená místnost k vytvoření děsivé imaginace. Dnes už jen vykrádá sám sebe. ()

ramislav

Mám nesmírně moc rád filmy s mimozemskou tematikou a tenhle skvost se Panu režisérovi opravdu povedl. Můžu si jeho Znamení pouštět pořád dokola a pořád ve stejných pasážích cítím mražení v zádech, i když už předem vím, jak to dopadne. Vynikající výběr postav, skvělé zvukové efekty... Musím prostě dát 90%. ()

Tuniak DF

Hororové prvky má Shyamalan naštudované perfektne... herci sa držali, niektoré momenty boli hrôzostrašné (v dobrom slova zmysle)... akurát že je to celé tak nelogické až to bolí. Mimozemšťanov zabíja voda... prečo chcú potom obsadiť planétu, na ktorej je 2/3 celého povrchu voda? Však by raz zapršalo a bolo by po nich. A tiež pointa príbehu... toto totižto nie je príbeh o mimozemšťanoch, toto je príbeh o zbožnom človeku, ktorý stratil vieru v Boha, aby ju potom opäť našiel - blueee, isto v tom mal prsty Mel Gibson. ()

Aintcha

Když jsem tento film viděla poprvé, měla jsem zvláštní pocit. Uvědomila jsem si, že lidé se nejvíce bojí toho, o čem stále slyší, ale co nevidí. Velmi dobrý důkaz je právě film Znamení. Takřka celý film divák slyší, že mimozemšťané napadli planetu Zemi, vidí důkazy (např. kruhy v obilí, světla v televizi), ale velkou část filmu neví, jak tito mimozemšťané vypadají. Pouze několikrát se mihnou před obrazovkou, ale pořádně je podoba mimozemšťana vidět až skoro na konci filmu. Tento fakt a také skvělý zvukový podklad dává filmu tu správnou atmosféru. Nemohu jinak než tento film hodnotit 5 hvězdičkami. ()

Daxus

I po druhé jsem se dobře bavil. Pravda, emzáci, kteří mají tak dobrou technologii, že zvládnou doletět na Zemi z dálky větší, než je námi probádaný vesmír a neumí otevřít dveře jsou trochu směšní, ale celkově je to film s hutnou atmosférou, dobrou myšlenkou a dobrým obsazením. 96% za alobalové helmy proti čtení mysli. ()

donnovann

Shyamalan je prostě mistr dramatu. Znamení vás dokonale vtáhne do děje a jen tak vás nepustí. Viděl jsem jen málo filmů s tak hustou atmosférou jako právě zde, i když konec už na mě působí jako přehnané sci-fi, tak za to obrovské napětí a vynikajicí režii je "Znamení" špičkový Thriller! ()

FandaHoffman

Nebudu se divit, když mě tu za tohle hodnocení vyhlásíte, ale tehle film mi nedal vůbec nic. Absolutní nuda. Přišlo mi to jako levný německý "horor" co by mohli dávat v odpoledním čase na TV Barrandov. Na to, že mám Mela Gibsona rád a Joaquina Phoenixe ještě radši mě toto totálně znechutilo. Už nikdy víc a s filmama na téma UFO jsme zkončil! 0/10 ()

Horxus

Něco mi chybělo... Pořád nedokážu určit co přesně to bylo, ale po konci filmu jsem si nepřipadala plně spokojená. Možná, že mi chyběl nějaký větší střet mimozemšťanů s Gibsonem, nebo mi jen připadalo, že hrdina našel řešení až moc rychle, ale prostě nebylo to stoprocentní. Když se k tomu navíc přidá fakt, že Gibson podle mě neumí moc hrát, jsme v záporu. ALE! Lekla jsem se hodněkrát, za což Shyamalanovi moc děkuju. Nejdřív v tom poli, pak ve sklepě, a pak ještě odraz v televizi, takže tady výtky rozhodně nemám, už jsem to po dlouhé době potřebovala (lekání je pro mě něco jako droga :D) A to, že Cherry Jones a Abigail Breslin mi také nepřijdou jako nějaké závratné herečky? Koho to zajímá, protože Joaquin Phoenix je podle mě nejvíc sexy strýček, jakého si člověk může přát. Myslím, že 4* jsou úplně akurátní. A pokud bych měla srovnat Shyamalanovi nejznámější filmy od nejlepšího po nejméně nejlepší (slovo nejhorší zní ve spojení s tímhle režisérem hrozně), bude to Sixth Sense jako ten bezkonkurenčně nejperfektnější, Unbreakable hned v závěsu za ním s božsky hrůzostrašným Jacksonem, a jako poslední, ale rozhodně ne špatný, se řadí Signs. Shrnutí: Shyamalan je BŮH!!!! PS: zajímavý komentář: Lima ()

Barghest

Shyamalan předvádí, že paranoia může být úrodnou půdou pro zajímavé příběhy. Asi tímhle výborným filmem emzáky tak naštval, že mu ze msty implantovali do mozku brouka mozkožrouta, který pomaloučku začal pracovat na svém díle zkázy. ()

Kubi21

Skvělý atmosférický a napínavý film, který dokonale buduje napětí a podporuje bezvýchodnost situace. Bohužel za plný počet to není a to z obecně známého důvodu. Tím je ukázaný návštěvník z hvězd. Bohužel se opět potvrdilo, že naznačené je děsivější než viděné. Od této chvíle už to není napínavé, ale pouze rádoby akčně hrotící až do samého finále. Škoda, nic to ale nemění na tom, že se jedná o kvalitní film, který bohužel před cílem trochu ztratil dech. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)