Jednotky vesmírného nasazení

• USA Space Force
USA, (2020–2022), 8 h 44 min (Minutáž: 25–37 min)

Kamera:

Simon Chapman

Steve Carell, John Malkovich, Ben Schwartz, Diana Silvers, Tawny Newsome, Jimmy O. Yang, Don Lake, Lisa Kudrow, Owen Daniels, Hector Duran, Dan Bakkedahl (viac)

Armádní generál se neochotně spojí s výstředním vědcem, aby společně připravili ke startu nový útvar americké armády: Vesmírné síly. (Netflix)

rashaverak

Neni to uplne absurdni jako treba Kosmo. Obcas je to skoro az vynikajici, casto ale bohuzel spise nudne. Kazdopadne Malkovich je frajer a bez nej by to za mnoho nestalo. ()

shaacul

Velmi dobré, na plnou to není, ale na 80% určitě. Vtipů je hodně, nejedná se ale většinou o klasický konverzační sitcom humor. Pokud máte jen minimální povědomí o americké historii a současnoti, tak o hodně vtipů přijdete, a asi vám to příjde nudné. Je dobré mít minimálně povědomí o tom kdo to je POTUS, FLOTUS, AOC... Jako pozitivum beru to, že je tu sice dost vtipů na Trumpa, ale seriál se nebojí strefovat i do míst kam by se v rámci dnešní korektnosti leckdo nevydal. Na sitcom působí tento seriál hodně draze, takže je předpoklad, že by mohli být další série. ()

Dolli

Zpočátku seriálu velmi pomalý rozjezd, který může některé lidi odradit. Později se ale děj rozjede a postavy si získávají vaše sympatie a začínáte se těšit na další díly. Celkově se nejedná vyloženě o komediální seriál, narážky na amerického prezidenta a absurditu vládnoucí ve vojenských kruzích jsou nepřehlédnutelné a alespoň trochu poměrů znalí diváci si je budou užívat. Nečekejte proto, že se budete při jednotlivých vtípcích plácat smíchy do kolen, ale spíše se potutelně usmívat a chápavě přikyvovat hlavou. ()

maestrotatum

Jedného dňa charakterovo veľmi nízky človek so zlou a ryšavou prehadzovačkou povedal, že by chcel mať svoje Vesmírne sily, keď už sa námorníctvu či pechote tak darí ničiť iné krajiny... ale to je záležitosťou svetového mieru. Prečo by to však nemohol byť skvelý námet pre seriál ? Je a aj seriál sa vydaril. Diel od dielu je lepší. Dobrou voľbou bolo postaviť na čelo práve Michaela Scotta. Malkovich a Carell spolu príjemne ladia, humor nie je prehnaný ani silený. Všetko do seba pekne zapadá a v konečnej výslednici badateľne poznať zrelú lahkosť vtipu a irónie, ktoré musia ulachotiť snáď každému. [79%] ()

universal

Nevím čemu se dřív smát, je to směs ironie a neschopnosti americké vlády v zrcadle dvou komiků. Vědce a generála. Zaujala mě drsná satira prezidenta (twitter) a naopak absolutně uspala rodinná linka s dcerou a matkou ve vězení. Moralizování puberťáků opravdu nemusím.Škoda, že seriál v podstatě nezůstal u toho hlavního a snažil se přidávat balast, který tam neměl být. Mohl to být novodobý Mash, takhle to je akorát chvilková blbina. 6/10 Kvůli hercům. ()

PlaCzech

Hrozně rád bych tomu dal víc hvězdiček, ale prostě s čistým svědomím nemůžu. Najde se tam pár dobrých gagů, ale to prostě nestačí. Skáče se od vážného k absurdnímu tónu moc křečovitě, a prostě to celé nějak nedrží pohromadě. Mám z toho podobný pocit jako z první série Parks and Recreations, která byla dost podobná, ale zlepšili se a seriál nakonec patří k mým oblíbeným, a doufám že se seriál v druhé sérii najde, pokud tedy bude. ()

panki9922

Na tento seriál som sa celkom tešil aj keď som nevedel, čo mám očakávať. Mená ako Carrel a Malkovich sú ale dostatočne silným lákadlom. Nemôžem povedať, že by bol Space Force vyslovene zlou TV show, je proste iba dosť nevýraznou. Pokusy o satyru používania zbraní, vojnových konfliktov, Trumpa, samotnej space force, vesmírneho súperenie atď. skôr nefungujú ako fungujú a to je škoda. Ďalej chce byť Space Force tak nejak rodinnou show ale to tiež nejako super nefunguje. Občas sa nájdu pekné momenty, trefné komenty a pár dobrých vtipov. Nič viac, nič menej. Neviem si predstaviť nejaké extrémne zlepšenie do ďalších dielov resp. sérii. Škoda. ()

Lijem

Sám Netflix to popisuje poměrně přesně. Suchý. Parodování Trumpa? Proč ne. Dobrá komedie? To úplně ne.. Má to dobré nápady, ale finální dobrý felling se nějak nedostavil. Dobré zapamatovatelné hlášky nebo vtipné scény bych spočítal na prstech ruky a samotné postavy přilnou až po pár epizodách. Ale musím tomu nechat, že jako oddechovka je to zcela neškodné a já se nenudil. A po dokoukání poslední epizody můžu s klidem říct, že druhou sérku bych si vážně dal! Nejlepší epizody: Zachraňte Epsilon 6!, Přiměřená reakce. Nejhorší epizody: Pilot, Edison Jaymesová. VERDIKT: Pokud vás to zajímá, dejte tomu šanci, ale nečekejte nic velikého. Čím více sledujete, tím více si to oblíbíte. 6/10 ()

Sharlis

Je to absolutne nevtipne. Akoze vtipy typu, ze pride Steve Carell pred vedcov a vobec nevie co ma hovorit, tak si akoze vymysla hovadiny a vedci len kukaju a nechapu... haha moc vtipne a originalne, potom ze opica ide do vesmiru a oni jej nieco vysvetluju, ale ona si robi co chce, hahaha neskutocne vtipne. Na tomto by som sa mozno smial kebyze mam 9 rokov. Prislo mi to horsie ako improvizacia v ceskej particke. 1* za Malkovicha. ()

sitmin

Když zvážíte, co všechno bylo k dispozici při produkci tohoto projektu, od tvůrců, přes téma, herce nebo rozpočet, je to obrovské zklamání. A ne, nečekal jsem, že to bude The Office jenom z prostředí armády. Čekal jsem ale, že to bude mít myšlenku a humor. Obojího jsem se dočkal ve velmi omezeném množství. Na to, že celková stopáž je 5h 28min mi to někdy připadalo jako osmá série nějakého uhasínajícího sitcomu, kde už scénáristi nemají kde brát zápletky a ztratili chuť i sílu být vtipní. Bohužel je to velmi nezajímavé až nudné.. Škoda... ()

Thug_Leo

Carell a Malkovich parádní, zbytek pod průměr a něco dokonce otřes. Neschopný asistent, rozmazlená absolutně zbytečná dcera, manželka do počtu(Lisu je sympatická,ale její role špatně napsaná) milenka necharismatická, F.Tony jako přehrávající pako přestal bavit po pár scénách....alespoň ta administrativní neschopnost vystihla dnešní USA. odřené 3* ()

Slack

Naozaj podarený počin od Netlixu. Netušil som, že Malkovich môže nejaký film/seriál takto potiahnuť. Doteraz mi všade vadil ale tu som sa tešil na každý jeho vstup. Dúfam, že bude druhá sezóna... ()

Kusbi

Chybí tomu humor a často to působí jako takový rodinný film. Do příští série je třeba to trochu odvázat a tolik se nebát, prostoru ke vtipu je tady víc než dost. Není to zlé, dá se na to koukat, ale nedostal jsem holt to, co jsem od tvůrců The Office očekával. ()

yawa

Space force nie je typicka situacna komedia, s gagmi pri ktorych prepuknete do hlasneho smiechu, a preto chapem, ze mnohym ludom to teda vtipne nepride. Namiesto toho tu vsak mame politicku satiru (tweetujuci prezident) a nadherne absurdne sceny podavane s vaznou tvarou (simpanz, bojove cvicenie s noznickami na nechty, atd). Prave tento styl humoru-nehumoru sa mi velmi pacil a keby sa serial takto drzal cely cas, hodnotenie by bolo ovela vyssie. O skvelych hereckych vykonoch Malkovicha ci Carella snad ani nie je nutne pisat. Okrem vyssie spominaneho tu vsak mame aj mnozstvo vyslovene nudnej vaty, kde sa zrazu serial z nepochopitelnych dovodov snazi hrat na vaznu, najma vztahovu strunu a ako divak sa pytam, preco preboha? Ak v jednej casti serialu servirujete simpanza opravujuceho satelit vo vesmire, nesnazte sa v dalsej casti tvarit ako vazna rodinna drama. Zial, kolisajuca kvalita jednotlivych dielov je uz ako keby hlavnym poznavacim znamenim Netflixackych serialov. Ja chapem, ze dnes je bezne, ze kazdu epizodu serialu pise iny scernarista, no pri Netflixackej tvorbe mam v poslednom case pocit, ze scenaristom davaju pisat jednotlive casti bez toho, aby im vobec povedali o com serial je a aky zaner to ma byt. Ved na konci sa to nejak dolepi. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)