Nočná mora v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• Česko Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (viac)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiálny text distribútora)

Figuto

Tento díl je pojatý jinak, zaměřuje se na psychologii postavy, kterou Freddy do značné míry ovládá. Film jinak není moc zajímavý, až obraz s bizarními psi a krysou ve Freddyho doupěti je úžasný, jen je škoda, že takových nápadů nebylo více. ()

jericho001

A toto bylo jako co???Takhle to dojebat!!!Ten borec co hrál toho Jessieho,tak ten mi lezl krkem celej film.Jediný kvůli čemu jsem to dokoukal byly skvěle udělané masky a hudba byla taky dobrá.Ještě štěstí že za dva roky vznikl pro mě jeden z nejlepších dílů celé série.Dvě hvězdy a víc ani fň. ()

Dexies

??? naprosto jsem nepochopil o co šlo tvůrcům tohoto filmu ... ano je tu sice postava Freddyho, ale to je tak všechno, příběh nula, herci hrozní, nelogické prvky převládají a děj měl neplacené volno ... tento film rozhodně nepatří do této série! ... viděl jsem dvakrát a nikdy více! ... jedna hvězda za Freddyho, jinak odpad! ()

Breeg

Tohle bylo špatné. Ale opravdu špatné. Kvalitativní pokles od prvního dílu je propastný. Herci děsní a Mark Patton, no radši nemluvit. Vytratila se atmosféra prvního dílu. Už to není žádné dusno a na rozdíl od jedničky, jsem se u dvojky nebál ani jako malé děcko. To už něco napovídá. Wes asi dobře věděl, proč se od tohoto dílu distancoval. Je to hloupé, scénář slabý a nějak se mi to vůbec nelíbilo. Žádné vraždy ze sna, které byly podstatou prvního dílu. Bez nich je to můra tak nějak napůl. Tak to je když něco táhne a musí se to dojit. Takže jediné, co je zde dobré, je Freddy, který si jede to svoje a užívá si to. Možná jedna smrt my zůstala v paměti, jinak ani nic. Není to zase úplně odpad, ale nic světoborného. Zlatá jednička. ()

Wiceman

Po výborný jedničce k nám přichází pokračování, který se rozhodlo jít trochu jinou cestou a hlavní záporák Freddy se tak rozhodne proniknout ze snů rovnou do reality skrz mladýho kluka, co se čirou náhodou nastěhoval se svojí rodinou do bývalého domu Nancy z prvního dílu, kde proběhla závěrečná bitva s Freddym. Známé tváře vystřídali neznáme a mi krom toho, že je zápletka filmu dost slabá a k postavě Freddyho nehodící se, musíme koukat na plejádu prkenných týnejždrů, co s hraním mají společnýho asi jen to slovo. Hlavně hlavní postava v podání Marka Pattona vříská jako ženská, a jelikož vříská téměř pořád, nejde tenhle fakt jen tak přeskočit. Prostě je to děsně směšný :D Bohužel ani výborný Robert Englund coby Freddy svym klasickým stylem hraní, nemůže zachránit tak špatný scénář a aby toho nebylo, zhruba do půlky filmu tu běhá sadomaso gay školní trenér (asi kvůli tehdejšímu tabu okolo gayů a lesbiček). I původní titulní píseň se změnila a nahradila jí ani trochu podobná slátanina a to je průser jak hrom. Zkrátka a dobře tenhle film se nepovedl. Díky bohu aspoň za toho Freddyho jinak by to asi skončilo někde hluboko v odpadu. Dvě hvězdy. ()

70s80s90s

Kazdy diel ma nieco do seba, takze mam rad aj tento..velkou chybou dvojky je kamera a strih..Freddy je v zaberoch moc dlho a opozera sa..to ma za nasledok, ze nevzbudzuje hrozu..nieco podobne vyhlasil uz Craven v jednotke a Kruegera drzal viac v pritmi..tvrdil, ze maska nie je dost hroziva..ale prave tato maska bola jedina, ktora narozdiel od inych dielov neposobila vtipne. Zaciatok filmu je klasicky Elm streetovsky, a vlastne ani cely priebeh filmu nenudi a je pekne zahadny. ()

Korra

Při prvním shlédnutí mě Freddyho pomsta příliš nenadchla, ale po čase jsem mu dala novou šanci a musím změnit hodnocení... Freddy je tu snad naposledy opravdu hrozivý, a oceňuju pokus tvůrců inovovat jeho schopnosti. ()

tXtX

Nočná mora v Elm Street v ktorej sa Krueger poriadne neobjavi trištvrte filmu. Úchvatné. Po celú dobu nás nútia pozerať sa na nesympatického, spoteného a hlavne netalentovaného adolescenta, do ktorého sa ten obhorený šialenec vtelil.. alebo sa snažil vtelit, alebo čo, neviem.. Filmu bohužiaľ chýba veľa podstatných vecí, bez ktorých je úspech hororu jednoducho vylúčený. Medzi ne patrí napr. atmosféra či aspoň poriadne vraždy zo sna, a nie šlahanie uterákom v sprche po riti.. to je na Nočnú moru v Elm Street extrémne teplé.. a nie len na ňu. 40% ()

Dalajlada

Pokračování se nepovedlo tak, jak by člověk čekal. Trocha změny sice prospěla, ale utrpěla ta část, kdy je Freddy zabiják ze sna. Tady se vlastně jen převtěluje. ()

JimmyBook

Přátelská rada: na tenhle film se s českým dabingem nedívejte. Spousta čs. dabingů z období osmdesátek a devedesátek je hrozná, ale tohle je extrém, který vás rozesměje (a ne v tom dobrém slova smyslu). Co se děje týče... ech, nebylo to zlé a rozhodně jsem se nenudil, ale taky nebál, což je (pokud se nemýlím) podstata hororu. Ale možná že kdybych na první dobrou vsadil na původní dabing, mělo by to celé lepší efekt... ()