Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Recenzie používateľa Arkanoid k tomuto seriálu (33)

Kočičí orgie (1999) (S03E07)

Experiment epizódy len S Cartmanom dopadol výborne. Bolo tam dobrodružstvo a nečakané riešenie situácie. Cat Orgy tiež vtipné, aj keď skôr v medziach, ktoré epizóda neprekročila. Vtipné, ale South Park už má za sebou lepšie kusy. ()

Dva chlapi a horká lázeň (1999) (S03E08)

Homosexuualita, hlúpy policajný zásah a klasický chaos podporený hláškami. Opäť South Park, ktorý si zapamätáte aj vďaka sústredeniu len na jednu postavu, tentokrát Stana, škoda len absencie Cartmana, ktorý by to to svojimi nekompromisnými hláškami mohol posunúť ešte o level vyššie. ()

Činpokomončáci (1999) (S03E11)

Možno najužitočnejší prínos Pokémona vtipne načína ja americko-japonské vzťahy. ()

Vyznamenaná pitomost (1999) (S03E14)

Nikdy nepodceňujte hrdú Konfederáciu, alkohol a ľudskú nenávisť. ()

Vánoční koledy pana Hankeyho (1999) (S03E15)

„Fuck you, Jesus.“ Epizódy s Mr. Hankeym nepatri medzi moje obľúbené epizódy, ale uznávam názor, že rozprávka o Rudolphovi je trochu gay. Cartman urážajúci Židov pobaví, no smutný Hitler na kolenách spievajúci Oh Tannenbaum rozseká. Songy sú skôr trápne, ako vtipné, napriek tomu je tu pár momentov, kde sa dá zasmiať. ()

Jsi tam, Bože? To jsem já, Ježíš (1999) (S03E16)

„Father, everyone is starting to pay attention to me again because of the new millennium. Huh-I'm kinda making a comeback!“ „Yea, like John Travolta before you. You are experiencing a second revival.“ Po predošlej Hankey epizóde je epizóda klasického South Parku príjemným prekvapením hneď od začatia zápletky, kedy si Cartman myslí, že dosiahol pubertu. Vtipnou náhodou mu to zvyšok partie uverí a tiež chce rovnakým spôsobom, a to krvácaním zo zadku, pubertu dosiahnuť. Kenny povie dve zrozumiteľné slová, farár kričí, že chce ešte za života vidieť boha a Jesus sa cíti na comeback, boh mu v tom však nechce pomôcť. Rod Stewart je geniálny a Jesus poctivo a pravdivo v závere vysvetľuje, o čom je život. South Park s poctivým humorom trhajúcim bránicu. Jazykové okienko: y2k. ()

Světový koncert (2000) (S03E17)

„Well, don't you want to see them?“ „I haven't seen my father for 23 years.“ „Uh, perhaps you should sit down, Mr. Garrison, m'kay? [walks him over to a chair and sits him down] Mr. Garrison, I know this is very difficult, m'kay, but I must ask: is there a history of sexual abuse in your family?“ „...Some, yes. There was my uncle, Richard. He... he molested me.“ „When was that?“ „Saturday. Last, last Saturday. He's a paraplegic, but it didn't...“ Potešia Garrisonove aj Cartmanove hlášky, rovnako aj bitka Mr. Hata a Mackeyho. Garrisonov „problém“ má veľmi zaujímavý vývoj a nie je to teda nič pre konzervatívcov. Záver série, ako sa patrí. ()

Zubní víla (2000) (S04E01)

„Timmy!“ Dozvieme sa, čo je gefilte fish. Cartman dostáva podnikateľský nápad a nedobrovoľne doň zapája Kennyho. Epizóda zatrasie Cartmanovou vierou v ľudí, má svoje existenciálne dramatické momenty, kedy sa však búra len viera vo vymyslené bytosti. Kyle sa dokonca skoro pokúša búrať štvrtú stenu a dočkáme sa aj paródie moderovania. Veľmi vtipný úvod série. „I love that song, Mom. Sing it again.“ „No, honey, Mommy's gotta save her throat. I have to work tonight.“ Jazykové okienko: ping-a-ling; bull's-eye; freebie; wild goose chase. ()

Cartmanův trestný čin (2000) (S04E02)

„We win again!“ [all get off their sleds] „That's not fair! Cartman's ass is so fat he makes your sled go faster!“ Cartman, ako vždy poteší a rozbieha dej epizódy. Zasahuje Mackey aj agenti FBI, Sharp a Keen. Útek pred zákonom v najpomalšom hračkárskom aute sveta je vynikajúci a tvorcovia pritom odkazujú na O.J. Simpsona, no jeho útek a prípad sa dá pozrieť sa dá pozrieť podrobnejšie v American Crime Story. Záver príbehu je originálny, poteší aj epilóg. Epizóda má v sebe posolstvo a zároveň je prepchatá vtipmi, ktoré potešia všetkých fanúšikov. Jazykové okienko: show you the ropes; big house; take for granted; fudge packer. ()

Timmy (2000) (S04E03)

Cartmanovo modlenie pri vyvolávaní dejepisárom spoľahlivo navodí náladu. Nezvládnutie retardovaného študenta Timmyho je samozrejme väčším pobavením. Je mu určená diagnóza ADHD a tak mu predpisujú liek na utlmenie. Po ňom samozrejme opakuje celá trieda aj ich rodičia. Side effects pri vyšších dávkach sú Christina Aguilera monsters, čo vidí len Cartman. Phil Collins sa hnevá na Timmyho kapelu a triezvy pohľad ponúka znova Chef. Uzavretie zápletky ohľadom kapely nie je zakončené vtipom, resp. len slabším, čo je škoda. Viac nápadov a vtipných situácií by z epizódy vytvorili masterpiece. ()

Paterčata (2000) (S04E04)

„Um...  Everyone who has a grandma, step forward.  Uh, not so fast, girls.“ MacGyver, oznamovanie smrti, „smútiaci“ otcovia a povrchní protestujúci fanatici. South Park to vie aj lepšie, ale pobavilo. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)