Humanitárni pracovníci sa v čínskej väznici pokúšajú zastaviť šíriacu sa choleru. Jeden z lekárov spôsobí výpadok prúdu, ktorý ho zasiahne. Keď je jeho telo prevezené do cely ožije a pustí sa do prehľadávania ciel, ktoré sú vďaka výpadku prúdu otvorené. Nájde koho hľadal a spoločne s kolegom sa ho pokúsi dostať z väzenia. Veliteľ väznice však zistí, že niečo nie je v poriadku a nechá sanitku prehľadať... Medzitým si v Spojených štátoch užíva posledný deň v práci skúsený veterán Nathan D. Muir (Robert Redford). Dostane odkaz z Hongkongu, že jeho priateľ Tom Bishop (Brad Pitt) sa dostal do problémov. Bol zatknutý v Číne a na druhý deň má byť popravený. Lenže práve v tom období sa americký prezident chystá na priateľskú návštevu Číny a Muir pochopí, že vláda a CIA sa rozhodli Bishopa obetovať... Keďže to však bol práve Muir, kto kedysi Bishopa objavil, zverboval pre špionáž a bol jeho nadriadeným v mnohých nebezpečných akciách, rozhodne sa mu pomôcť -i keď to znamená, že musí ísť proti svojim vlastným ľuďom... (oficiálny text distribútora)

truby

Spy game je opravdu hra, která připomíná puzzle. Celý příběh se dozvídáte po kouscích, až na konec do sebe vše perfektně zapadne. Díky této konstrukci vyprávění je napětí stupňováno až do samého konce. Není to jen skvělý thiller založený na akci, ale jde hlouběji. Kamarádsví a prostá lidskost zde zvítězí nad pravidly a zákony. Samotná režie a dvě herecká esa, to je thiller který dělá čest svému žánru, thiller, který nepotřebuje spousty krve a vlastní hřbitov, aby zaujmul. ()

Ondr@932

Teda čekal jsem, že to bude lepší ... A především první polovina neboli první hodina mě absolutně nedokázala nějak zaujmout, poté druhá hodina už byla mnohem lepší a více mě zaujala... Ale jinak pro mě nic převratného. No nebyl to zrovna můj šálek kávy ... 60% ()

feryk

Skoro celý film je pojatý jako retrospektivní vyprávění vzpomínek a samotný děj se posouvá jen velmi zvolna. Pokud si na hodinu odskočíte, vůbec o nic nepřijdete, stačí přijít na závěr. Navíc tyto vzpomínky jsou leckdy jen útržky bez nějakého hlubšího smyslu a akce je jen jakási vata na vyplnění času bez zásadního dopadu na budoucí děj. Zbytečně natahované a někdy až úsměvné dialogy. Zcela průměrný film, který znovu vidět nemusím. ()

papaguy

Netradičně poskládaný film, řemeslně zručně natočený, který umí upoutat, i když vlastně vypráví příběhy od stolu v kanclu CIA. Radost kalí uvěřitelnost proveditelnosti záchrany Bishopa. U mě to je za 3,5 *. ()

Stíba

Je pravda, že více než filmová podoba by tomuhle příběhu seděla pěkná bichle s vyprávěním zážitků špióna veterána nebo alespoň minisérie, kde by každý díl vyprávěl jeden úsek a posouval celý příběh po kouskách skládanky dál ale i tak je to zdařilé a asi málokdo by to vše odvyprávěl lépe než Tony Scott. Redford je pro tuhle roli skvělou a přesvědčivou volbou a stejně tak i Pitt, který mi tu svým výrazem připomínal svojí roli v Seznamte se, Joe Black. ()

Razzor_82

"Rád dělám věci co se nesmí!" Průměrná špionážní pohádka o tom, jak si vysloužilý agent vytře zádel s celou CIA na jejich ústředí. Za mě slabý scénář, změť flashbacků, moc politiky, místy nezáživně dlouhé dialogy a málo akce.  Snímek táhne  především hlavní herecká dvojice Redford + Pitt. Na Scottovi kvality je to pro mě prostě málo. 6/10 ()

Quido

Přemýšlel jsem nad tím zda 3 a nebo 4 hvezdičky, ale protože v jsem v poslední době neviděl žádný dobrý film a tento mne opravdu potěšil jak byl pěkně profesně zvládnutý přikláním se k hodnotě vyšší. ()

Solly

Kdo by řekl, že se ještě dnes dá natočit film kvality a napětí jako "Tři dny Kondora". A navíc se spojením, nyní veterána, RR a jeho nástupce jako idola, a stejně dobrého herce, BP. Velice příjemné překvapení kvalitním filmem. ()

BDMarty007

Pro mě nejlepší špionážní thriller co jsem viděl. Vynikající scénář dotažený do každého detailu. Výborné vyvážení exteriérové akce a interiérových dialogů. A podle lidí z té branže je to film, který velmi věrně a realisticky ukazuje techniky a praktikality zpravodajské práce. Okořeněno vynikajícím Robertem Redfordem a Bradem Pittem. A vynikající replika s obrovskou moudrostí: "Víte kdy začal Noe stavět Archu? Než začalo pršet!" ()

Brady

Robert Redford v roli vysluhujícího agenta CIA, který má jeden den na záchranu svého žáka a přítele, jenž byl zajat při jedné akci. Díky svým kontaktům v zahraničí se Redford pouští do nebezpečné hry, v níž musí přelstít nejen nepřítele, ale i své kolegy a samotné vedení CIA, které se rozhodlo zajatého agenta obětovat. Film je spíše politický než akční, ale velmi dobře natočný. Redfordovo pobíhání po kancelářích, utajené hovory, ukrytá akta a dezinformace . . . zkrátka všechno, co ke špionáži patří, mne doslova učarovalo. A vůbec mi nevadilo, že se toto z většiny odehrává právě v budově velitelství CIA. 80% ()

bakeero

Hmm. Po hodně dlouhé době jsem si mohl vychutnat výborné špionážní drama, které staví na inteligentním příběhu a vcelku originální zápletce. Robert Redfor tu má všechno pod kontrolou a ani nachvíli nepustí opratě z ruky. Pokud se vám líbilo třeba Bez východiska nebo Tři dny Kondora, tak tohle nesmíte minout. ()

Mira90

Tony Scott prostě umí, rozhodně nehrozí, že by se kdokoliv u jeho filmů nudil. To se nestane ani u Spy Game. Vzhledem k tomu, že se odehrává v prostředí špionů, je možné si různé věci přibarvit a trošku přehnat. To ale vůbec nevadí. Zajímavým postupem je odvíjení se děje - současná linka v kancelářích v Langley, kde si svoji vysokou hru rozjíždí Robert Redford a k tomu akční flashbacky, abychom zjistili, jestli jsou Robert s Bradem Pittem kamarádi či nikoliv. Samozřejmě americký útok na čnském území, byť před +- dvaceti lety, je naprosto nereálný, vše to ale vyvážily Redfordovy kličky. Ty jsou možná ještě neuvěřitelnější, ale to, jak neskutečně si je povodil... :-) ()

marusaj

Skvělé špionážní drama, kde funguje absolutní chemie Redford vs. Pitt. Působivý vizuál, kde se Tony snaží držet krok s bráchou Ridleym a jeho Black Hawk Down... hmm, oba natočili tyhle filmy v r. 2001, že by si dali společnou dovču někde v Africe (Maroko?) a každý si přitom točil To svoje? Výtky směřují k až moc kulervoucím kamerovým obletům, zrychlovačkám a výrazným filtrům, které v některých místech dodávají tomuto dramatu nádech zbytečné videoklipovitosti. Trochu pokory ve filmovém řemesle by neškodilo. ()

danny_21

Špiónská variance o mentorovi Robertovi a jeho vypiplaném dítku Bradovi, protkaná flashabacky a plná typických klipařských Scottových záběrů. Sice jsem od Tonyho zvyklý na větší dávku akce, navíc celá ta záchranná / balamutící akce jednoho pistolníka Redforda hodně balancuje na hraně uvěřitelnosti, ale pořád jde o slušnou podívanou, oba herci se snaží, navíc Brad frčící Berlínem Škodou 100 se super účesem nemá chybu - silné tři hvězdy 70 % ()

RajAthen

Já si nemohu pomoci, ale po delší době mě konečně nějaký ten člen rodiny Scottů něčím oslovit. Ústřední dvojice byla vybrána přímo skvěle, a i když si děj vypomáhá některými klišé a vlastně by se dal popsat na dva řádky, vůbec mi to během těch dvou hodin nevadilo, o což v konečném důsledku jde. Taktéž bych nezvykle pro špionážní filmy pochválil soundtrack. Je smutné, že Leonardo DiCaprio se snaží ve všech možných snímcích na tuto tematiku (a snaží se v zásadě úspěšně), a přesto jej v mém žebříčku po jendom filmu trumfne Brad Pitt. ()

Acrobat

Nič. Nič nemá Redford. Iba informácie. A tým ničím a informáciami + logikou sa chystá zachrániť chlapa míle a míle ďaleko. Nemám encyklopedický prehľad vo filmových dejinách, ale takýto spôsob záchrany je u mňa zatiaľ jedinečný. Nie je to normálne, že z kancelárie a pri siedmich trubirohoch, ktorým ostanú na konci dlhé nosy, Robert všetko s prehľadom a gentlemanskosťou vyrieši a na záver, kedy už roním slzu odchádza s pocitom zadosťučinenia a vedomia, že Biskup je still alive. To čo sa mi tu prezentuje, je dokonalé Scottovsksé spojenie filmového odovzdania a kumštu, strihu, kamery a prenádhernej hudby, kde viete, že on ju musel zachrániť a milovať. Nevyhlasujme ľudí do bláznov, nechcime príliš veľa, lebo nemusíme dostať ani ten základ. Ja blahorečím filmu z pozície akčnej stránky tajných služieb, ktoré rozprávajú ódy a konajú mýty. Nikto nechodí bosý, a napriek tomu si tu všetci vážia všetkých. Ako nižší veliaci dôstojník môžem zodpovedne, s plnou vážnosťou a myšlienkou na večnosť povedať, že „Operácia Dinner Out“ sa nesmierne podarila. ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012