V odlehlém výcvikovém táboře dojde k nehodě. Ve skupině přeživších vzplane nenávist a začne brutální boj o život, ze kterého není úniku. (Netflix)

Teczka

První hodina filmu je expozice, následuje patnáct minut trvající tělo filmu a nakonec patnáct minut akčích záběrů. Film je povrchní, tak kde by se mohl pustit do psychologizace postav, pustí se do akce, prostopuje ho jakési moralizování, které nemá pevné základy. ()

Kushina

V celku slušný survival movie, který mě překvapil především svojí nepřeplácanou stránkou a reálným podáním. Skupinka pohodových lidí, vše probíhá jak má a jedna malá nešťastná událost a vše ze zvrtne a započte boj o holý život. Spoustu dobrých lidí umře a dalo by se říct, že v tomto případě nebyl nikdy zlý, ani špatný, jen každý měl na věci jiný pohled. 65% ()

kolly13

Otázka blackoutu nezní zda, ale kdy. A snímek názorně ukazuje, že už v malé připravené skupině může dojít k fatálním důsledkům i bez blackoutu. Jako téma a k zamyšlení za pět hvězd. Provedení stáčí hodnocení na průměr, přestože technicky nemůžu nic vytknout. ()

Audit

Tak to byl náhled do života Prepperu, dnes velice aktuální k pandemii Koronaviru Covid19. Pro lidi žíjí tímto stylem docela zajímavý pohled. ()

GariCZ

Klasická vyvražďovačka, nelíbilo se mi chování postav, které si hráli na svaté a pak se najednou zabíjí jak na běžícím páse. Jinak to celkem ušlo, nicméně jednou a dost. ()

Bedro

Partička preperov u prepnutého predsedu. Vzhľadom na výpravu premárnený potenciál, kľudne to mohlo mať o polhoďku viac, viac rozohrať postavy a dať tomu oveľa lepšiu zápletku. Záver už som si iba preklikával. ()

kodwin

Občas nadávám na americké filmy, ale zrovna s tímhle námětem by si určitě poradili Amíci lépe. Málo propracované postavy a celkově jednoduchý děj záporem. Na druhou stranu téma a prostředí zaujaly. Slabší tři. ()

Poga

Na Netflixe som objavil tuto kanadskú (je to po francúzsky, me poo poo 😉) žánrovú jednohubku. Thriller/Survival, pri ktorom by mi vôbec nevadilo, ak by bol o desať či pätnásť minút dlhší. Dajte si takto v zime. ()

Paty.Capone

3 hvězdičky jen za herce, scénář, příběh úplně o ničem. Začátek v podstatě vůbec nesouvisí s celým filmem. Radši nekoukat, ztráta času. ()

BigMen odpad!

a máme tu další odporný průjem v podání NETFLIX. jak prosté. tato značka se stává jasným zástupcem laciné, tupé, nepříjemné, a až hnusné produkce odpadu prvního stupně. první film po cca jednom roce, který jsme nedal do konce. potřeba zvracet byla akutní ()

lineker

Netflix se nám rozhodl předhodit partičku připravujících se survivorů na celosvětový pád všeho ( jaké dobré načasování že?). Vedoucí týpek již vybudoval menší vojenskou základnu s časovým přesahem cca deset let a ostatní odvedenci se mají učit jak vyrobit nukleární bombu, či vyprstovat zajíce. Co čert nechtěl, právě u té bomby dojde zřejmě ke špatnému postupu a to ve spojení s absenci ochranných pomůcek způsobí zranění neslučitelná se životem u jednoho z účastníků. A strhne se mela. Namísto plodné diskuze a hledání všemi akceptovatelného řešení nám začnou řinčet zbraně. ()

VsetkoVsade

V husto zasnežených priestoroch sa pohybujem pomerne často, predovšetkým počas pracovných zmien a skúškových období mi z nosných dierok chumelí tak vytrvalo, že sa okolo mňa vytvárajú záveje. Nakoľko však patrím k jedincom, ktorí sa vyznačujú výnimočnou schopnosťou zablúdiť aj v telefónnej búdke po ceste k slúchadlu, do horských oblastí sa vydávam len v sprievode početnej komunity spolucestujúcich s demižónom brandy na krku a osobné údaje si pred odchodom preventívne nechávam rovno tetovať na zápästie. K mojim obľúbenou šálkam lysohlávkového čaju nikdy nepatrili ani survival movies z podobného prostredia, kde účastníci havárie lietadla uprostred snežného uragánu zvládnu v priebehu hodiny a pol vlastnoručne vyrobeným lukom uloviť najbližšieho zajaca, nasýtiť ním dvadsaťčlennú posádku stroskotancov, medzičasom si v rámci priateľského posedenia okolo vatry navzájom vylíčiť svoje životné príbehy bohaté na bolestivé rozchody a smrteľné diagnózy rodinných príslušníkov, následne sa ubrániť svorke vyhladovaných vlkov za pomoci baterky a vreckého nožíka, ktorý pritom ani nutne nemusí mať čepeľ a na záver sa v takmer pôvodnej zostave dopraviť k najbližšej chate, kde sa už po niekoľkých hovoroch vysielačkou bez väčších komplikácií dostanú k vytúženej záchrane. Spomínanému žánru som síce tentokrát dal šancu, nakoľko dejový obrat načrtnutý už v traileri bol pre mňa prísľubom vítanej zmeny, práve po ňom však úroveň filmu nečakane skĺzla do podpriemeru a ukázalo sa, že na záverečné vygradovanie som celý čas čakal márne, počas záverečných titulkov vo mne rezonovali podobné pocity ako po zhliadnutí videa na PornHube s dokonale tvarovanou milfkou, ktorá si v úvodnej scéne zavolá domov opravára, aby jej prišiel vymeniť prasknuté potrubie, ten ochotne zazvoní pri dverách už o pár minút, so sebou privedie pre istotu rovno štyroch kolegov a vy už popri otváraní krabičky s Niveou začínate tipovať, koľko otvorov na hlave vrátane nosných dierok jej asi ostane voľných, aby sa nakoniec členovia pracovného tímu po prekvapivom a nečakanom zistení, že kufrík s náradím si zabudli priniesť, rozhodli jednoducho vrátiť domov a s majiteľkou bytu sa po telefóne dohodnúť na náhradnom termíne. A to by mi dokázalo pekný večer pokaziť celkom spoľahlivo, v prípade, že by ma niekto v komentári na tú nemilú skutočnosť ohľaduplne upozornil vopred, som si predsa v rámci splnenia pôvodného účelu mohol hneď ísť zapnúť Viasat Nature a pustiť si radšej nejaký zaujímavý dokument o reprodukcii domácich párnokopytníkov. ()

peter.m

"Ako vlastník ruksaku s KPZ, som osobne očakával od tohto titulu poriadnu dávku survivalizmu. Tej sa mi dostalo o poznanie menej než pri prelistovaní príručky mladých svišťov." /príbeh-/herecké výkony*/pointa-/hudba-/výprava*/ ()

Tomgunses

Ano, téma mi sedí a je to neokoukané, filmove zvládnuté, nelíbí se mi naprosto zdejší hodnoceni, proto nadhodnocuji na 4*. Zase banda hodnotících mudrlantů a chytrolinu. :-) Normálně a zaslouženě 70 %. ()

Aguirre

Nic hllboke, ale zasa vcelku sokujuce a rychle. Nie ako americke vyvrazdovacky, kde polomrtvi na konci vzdy zachranuju hlavneho hrdinu. Velmi dobra kamera a strih. A fakt pekna sceneria. ()

ofanvex

Film je za mě povedenej, nic nebylo úplně přehnaný, nereálný. Dovedu si představit, že přesně takhle by se to mohlo odehrát, pokud by se parta kreténů, co si myslí, že každou chvílí musí přijít apokalypsa, přihlásila na kurs přežití, v kterém se stane ne úplně košer nehoda. Možná mi účastníci, až na jednoho, přišli až příliš normální, aby se něčeho takového účastnili i když jeden se zřejmě účastnil z jiného důvodu a tudíž úplnej magor nebyl. Je fajn, že člověk vlastně neví, kdo je hlavní hrdina. Pár nelogických rozhodnutí tam sice bylo, ale vzhledem k tomu, že jsem o tom filmu ještě druhý den přemýšlel - dávám 4 hvězdy. ()