Demi Moore v roli vojenské důstojnice, kterou vybrali na výcvik do speciálních oddílů americké armády. Nejdřív ale musí překonat nástrahy vojenského výcviku, mužské povýšenosti a dokonce sabotáže, aby dokázala své schopnosti, přičemž si je celou dobu vědoma, že budoucnost žen v armádě závisí na úspěchu její mise. (Intersonic)

genetique

Ale no taak. Boli časy, keď som ešte nemal pätnásť a do kina som sa na tento film dostal len vďaka svojej výške a hodnotil som každý film rovnako. Dnes sa ale latka posunula s počtom pozretých filmov a samozrejme s vekom a keď som to pozeral teraz, jemne som sa len pousmieval nad tou naivitou. Keby scenár trošku zapracoval nad pointou okolo výcvikových táborov a zabalil to do nepriestrelného obalu, cez ktorý by sme sa my diváci neprestrieľali k primitívnej kostre príbehu, tak by to bolo o niečom inom. Takto som si vychutnal len posledné minúty bojovej akcie a pár scén z výcviku. 60%. ()

Anderton

G.I.Jane som videl pred dvoma rokmi v tv po lekárskom zákroku, ktorého následky som špeciálne v ten večer obzvlášť pociťoval. Holohlavá Demi mi dodala silu tú bolesť bez problémov prekonať, veď predsa som chlap a nenechám sa zatieniť nejakou sexi dôstojníčkou! Inak solídna remeselná práca s prehliadkou vyšportovaných hollywoodskych modelov typu Mortensena alebo Caviezela. Nič proti nim, ja im iba závidím. ()

becki_tu

Příběh o ženě, která má možnost podstoupit výcvik u námořnictva a která chce dokázat, že zvládne stejně tvrdý trénink jako její mužští kolegové. Proč ne? Trochu jsem se toho tématu bál, ale už první půlhodina mě přesvědčila o tom, že mé obavy byly zcela zbytečné. Už od začátku a bez zbytečného okecávání film nabírá slušné tempo, které mu víceméně vydrží až do parádního závěru, jenž je opravdovou akční lahůdkou a přehlídkou vojenských vrtulníků zároveň. Demi Moore mě mile překvapila a musím jen konstatovat, že tahle role by pasovala jen málokomu jinému. Stejně tak musím vyzdvihnout i Viggo Mortensena, protože drsný velitel výcviku v jeho podání je opravdový zážitek. Ridley Scott mě opět nezklamal. ()

castor

Demi Moore se chtěla stát členkou speciálních oddílů americké armády (tedy zbitým, vyholeným a svalnatým vojínem), jinak uznávaný Ridley Scott si chtěl zřejmě dopřát menší odpočinek. Buďme tedy smířliví. Aspoň k některým pasážím, které se povedly. A po opakovaném shlédnutí jich není úplně málo... Hlavní hrdinka je sebevědomou (kancelářskou) analytičkou ve zpravodajském centru. Jenže je žena. Služební postup jí může zajistit výcvik v jednotce námořnictva, zbytek asi znáte. Nikdo jí nevěří, nikdo jí nepřeje, drsní kolegové jsou navíc z její přítomnosti „pobouřeni“, zatímco ona srdnatě odmítá všechny výhody. Pekelné hodiny na cvičišti jsou poměrně zdlouhavé, právě v první polovině snímku to chtělo víc zapracovat na atmosféře a ubrat na schematičnosti. S Demi jsem problém neměl, prostě průměr, na anticenu Zlatou malinu to fakt nebylo. V jejich případě je roky patrné, že jde hlavně o snahu rýpnout si do úspěšných a mocných, tady se to přímo nabízelo. ()

Fiftis

Malo to atmosféru, ale postupom času tvorcom aj Demi Moore akoby dochádzal dych - a to teda značne. Musím povedať, že ku koncu som po tak slušnom úvode už len obracal oči. Napätie sa zo mňa akosi vytratilo, z tajomnej atmosféry už tiež nič nezostalo, no a herecké výkony ponechajme radšej bez komentára. Demi Moore je úžasná herečka a v týchto rokoch bola aj pekelne sexy ale bez vlasov proste aj kráska vyzerá ako Patrick Stewart. ()

• Názov filmu G.I. Jane je odvodený z amerického slangového pomenovania mladého muža v armáde - G.I. Joe (Goverment Issue Joe - mladý muž vo vlastníctve vlády; Joe je veľmi bežné meno, ktoré nahrádza faktickú stratu identity človeka po vstupe do armády). (ČSFD)
  • Stejně jako ve skutečnosti nosí ve filmu příslušnící Navy SEALs hodinky značky Traser P 6600 Type 6 MIL-G. (Jizni Tlapa)
  • Jeden z instruktorů je skutečným video instruktorem americké armády z oddělení pro zacházení s nebezpečným materiálem známý jako „Sergeant First Class Logan.“ (HellFire)

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

Willis a Stallone: Akce je pořád baví

23.08.2011

Jeho bývalá manželka Demi Moore si zahrála G.I. Jane, Bruce se teď připojil k týmu G.I. Joe. Konkrétně v roli „otce všech Joeů“, generála Joea Coltona. Kolovaly o tom drby už nějakou dobu, teď to… (viac)