Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

(viac)

Recenzie (66)

PKD 

všetky recenzie používateľa

Dosti dobré. Jsem rád, že se zanechali pro mě zásadní části, včetně linky s Lanterny. To nemá chybu. Sice mi vadí, že autoři vyhodili ten vskutku originální konec, ale zase scéna s osvobozením gulagu a Světlana/Lana byl/je, velmi emotivní, tudíž supr. Komentovati změnu u postavy agenta Olsena, je bezpředmětné, ovšem jestli to vleze i do comicsů, tak je konec planety. I bez Brainiaca. Smrt Josifa Vissarionoviče ´Koby´ Džugašviliho Stalina (kterému se přezdívalo Muž z Oceli, chápete tu narážku?:) a Batman, nezapomenutelné. Názor Lois, co si myslí o běžném rodinném životě včetně dětí...nevyčíslitelné. Atd. Atd. ()

ledzepfan 

všetky recenzie používateľa

Za mě to má geniální potenciál pro skutečně kritický a mnohovrstevnatý pohled na politické ideologie, ale je to trestuhodně nevyužité, ploché a ve výsledku pitomě zatížené na jednu stranu. Zase je ten USA-kapitalistický systém nejlepší na světě, všichni jsou tam nakonec dobří a je jedno, že vzletných happyendů dosahují o poznání podlejšími metodami než soudruh Superman. Zase je ten Marx házenej do stejného pytle jako Stalin. atd, atd.... Tady bylo prostě zásadní udržet nestrannost, kritický pohled a klidně i cynickou ambivalenci za každou cenu.. Bohužel se to udržet úplně nepovedlo. ()

Reklama

iXtr3m3 

všetky recenzie používateľa

Páči sa mi toto prevedenie. Nešlo len o posun do Ruska, resp. Sovietskeho zväzu. Je tam celkovo iná časová línia, je tam iný progres v rámci Ameriky, ja som sa bavil. Je pravda, že kvôli ohromnému obsahu, ktorý to do seba chcelo vtiahnuť (nepriatelia, priatelia, lokácie) by to chcelo mať omnoho väčšiu dĺžku, ale to asi stále nesedí animovanej sekcii DC aj keď nechápem prečo, keďže Dark Knigh Returns bol vynikajúci a vo výsledku mal cez dve hodiny, podobne aj Death of Superman. Tuná by to tiež sedelo. Chýbali mi tam jednoducho jeho zážitky z detstva, ten jeden okamih nestačil. Chýbali mi tam bližšie informácie o vzniku amerických protivníkov v priebehu desaťročí. Ale čo, buďme radi, že sa niekto vôbec odvážil na túto formu a podobu s týmto obsahom. Jeden z tých lepších DC animákov, ktorý určite odporúčam každému. 85% ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Tvorcom sa musí nechať, že našli odvahu celý mýtus Supermana otočiť hore hlavou. No a je z toho najpolitickejší a najodvážnejší Superman, aký tu kedy bol. Samozrejme, šróbovanosť dialógov, zámerný pátos a nejaké tie chybičky sú súčasťou hry, bez ktorých by to skrátka nebol Superman. Ortodoxní priaznivci Batmana by si mali nechať zájsť chuť, po tomto filme budú Liu a spol. z celého srdca nenávidieť. Asi ani netreba dodávať, že je to lepšie, ako Man of Steel, Superman v Batman, nehovoriac o Justice League. A je to aj svižnejšie než Wonder Woman. ()

Arkanoid 

všetky recenzie používateľa

Nápad zasadenia Supermana ako občana ZSSR zaujímavý, rovnako treba pochváliť aj odsúdenie komunizmu a všetkých režimov, ktoré zotročujú ľudí. Netradičná poloha postavy Supermana ako diktátora a jeho ambivalencia sú vítané, rovnako ako dejová línia so sovietskym Batmanom. Predvídateľnosť a oklieštenosť charakterizácie a hĺbky postáv sa tiahne celým filmom, ostali tradičné klišé spájajúce sa so značkou a priveľký dôraz na ideálny patriotizmus. ()

Galéria (10)

Zaujímavosti (1)

  • Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)

Reklama

Reklama