Pozdravy od vraha

• Česko Pozdravy od vraha (viac)

Newyorský policajt Jacob Kanon (Jeffrey Dean Morgan) chcel v skutočnosti len navštíviť svoju dcéru v Londýne, ale na letisku ho čaká Scotland Yard. Kanonova dcéra by mohla byť jednou zo strašne znetvorených obetí rituálneho vraha, ktorý pustoší celú Európu. Kanon je odhodlaný postaviť zvráteného páchateľa pred súd - či sa to anglickej polícii páči alebo nie. Detektív zistí, že zabijaci si vyberajú milenecké páry po celej Európe a pohľadnice so snímkami rituálne zavraždených obetí posielajú do médií. A práve takú pohľadnicu dostala aj americká novinárka Dessie Lombardová (Cush Jumbová) pôsobiaca v Škandinávii. Jacob ju kontaktuje, ale polícia odmieta konať bez dôkazov, len na základe akýchsi Jacobových domnienok. Kanon a novinárka Lombardová sa preto rozhodnú spojiť svoje sily a pátrať na vlastnú päsť. (TV JOJ)

*CARNIFEX*

Briti a kvalitná kriminálka? To je ako keď vystrelí motyka. Nie že by sa nato pozeralo vyslovene zle, no toto je taký slabší, TV film, ktorému sa nedá uprieť snaha, no v konečnom dôsledku prehráva na námete, ktorý pôsobí tak primitívne, že človeku na gauči neostáva nič iné, ako krútiť hlavou. Ďalšia vec. Toto nie je ani thriller, ani mysteriózne “dačo”. Opera v závere asi mala navodiť melanchóliu, či pocit ľútosti (lenže ku komu?), no v konečnom dôsledku bola ako osina v prdeli, pričom nad odseknutým záverom možno akurát tak mávnuť rukou. Ostuda .. ()

Lenka.Vilka

Od Pettersona jsem četla zatím jenom jednu knihu. Kvůli seriálu Zoo. Nemám ho načteného, ale vím, jaké má základní schéma knih. A pravdou je, že na to, kolik toho napsal, klidně se do něj pustím později, až přečtu svoje topky, budu mít na důchod vystaráno. Proto jsem do filmu šla šla s nulovým očekávání. Prostě jsem se těšila na film s Morganem. A nebylo to vůbec špatné! Což je logické. Třeba takový Extant jsem dokoukala jenom kvůli němu, přestože byla druhá série ble. (Pokusím se být objektivní, přestože tohle slovo většinou ve slovníku nemám.) A upřímně, nevím, co si o filmu myslet. Způsob, kterým vrah zpracovává své oběti, je zajímavý. Tak zajímavý, že vás to nasere, pokud film nevysvětlí. Takže chcete vědět, kdo to dělá a proč to dělá. A jelikož je sice pán detektiv detektivem, smrt jeho dcery není jeho případ, musí se spojit s tím, kdo od vraha dostal pohlednici s budoucíma obětma. Proč ty pohlednice? O co vrahovi jde? Jak si vybírá zrovna toho, komu pohlednice přijde? Chce snad, aby ho do té doby chytili? Dobré otázky na rozjetí dobrého filmu. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že by tomu slušel formát minisérie. Takhle bylo všechno až moc narychlo. Věci se děly bez pořádného vysvětlení proč a moc ryhle. Celkově mi to spíš připomínalo televizní film mezinárodní spolupráce než něco, co mělo jít do kin. Je to správně nechutný, správně psychologický. Všechno není o penězích, ale tady bylo vidět, že chyběly a snímek tak působí jako něco, co by dávali "v pátek večer na dvojce". Film skončil. Nezanechal ve mě žádné pocity. Vlastně jsem se ani nebála o nikoho z nich. Škoda. Základ má potenciál, kdyby to natočil někdo jiný... ()

kingik

Nemám nic proti evidentně lacině vyhlížející technické stránce filmu, vše vypadalo jak z epizody tuctového tv seriálu. Mnohem rušivě se jeví nadbytečná artová koketérie, se kterou si režisér moc nevěděl rady. A navíc slabé režijní provedení moc velký průvan do žánru neudělá. Danis Tanovič doposud brázdil evropské dvorce, platí za zajímavého evropského režiséra, který tentokrát dostal k ruce herce od Velké louže. Jeffrey Dean Morgan představuje policejního detektiva, který už ani nevyšetřuje, nepochytil jsem, jestli už je v zaslouženém důchodu, nebo má erektivní dysfunkci, zkrátka a dobře, jednoho dne mu jakýsi sadistický maniak, později se ukáže, že ti maniaci jsou dva, rozkuchá nedávno vdanou dceru i s jeho zeťem. A na scéně máme vrahy novomanželských párů, co operují napříč evropskou unií. Výjimkou je Londýn, kde detektiv pobývá. Proč se nevraždí v zámoří nebo třeba ve Vietnamu, není jasné. Padne ale i letmá zmínka o Česku. Vraždy to nejsou jen tak ledajaké. Mají své důvtipné aranžmá, naznačený brutální ráz a mají smůlu jen v tom, že působí nezajímavě a nevzrušivě. A moc nepomáhá ani ""čumkarty" s oběťmi posílané do novin, na nichž se skví nejasné zprávy. Chválím, že identita vrahů je odhalena dlouho před závěrečnými titulky, vyšetřování tím zároveň dost ztrácí, divák je tím pádem napřed, rozuzlení není na diváka vyplivnuto v poslední desetiminutovce. Objasnění motivů vražd je sice podáno mírně nepřehledně i chaoticky, ale scenáristé, jedním z nich je i autorka úspěšné literární předlohy, si s ním dali práci, aby to působilo alespoň trochu poutavě, což se nedá prohlásit o režijním přístupu. Film nemá vůbec žádné napětí, po place běhá Famke Janssen, co působí, že utekla předčasně z estetické kliniky. Morgan sice film táhne, už jen svojí přítomností, ovšem scénář mu přisoudil novinářku černé pleti, která narušuje jeho naznačený status samotáře, takže coby dvojici jim to neladí. Šuměnkové finále průměrný dojem nevylepšuje. Danis Tanovič vůbec nepotvrdil své režijní kvality. A dokonce mně přišlo, že je mnohdy režijně dost mimo (viz finální část). Nabídl zhola průměrně odvedený až neumětelsky spíchnutý thriller s charismatickým americkým hercem v titulní roli, což svým způsobem je i určité odlišení v jeho dosavadní režijní tvorbě, ovšem mnohé scenáristické nápady nedokázal patřičně zužitkovat a s kreativností se moc neobtěžoval.. Svoji šanci dostal a nevyužil ji. Nevýrazný snímek. 5/10 ()

Gilmour93

Botoxem i ztrátou poznamenaná choť Famke Janssen nyní ví, že kde nepřijde důslednost táty Neesona, tam J.D.Morgan už jen vzlyká.. V rámci konceptu obskurních sériových vražd a jejich vyšetřování to nenadchne a trochu urazí. Třeba tím, jak je divák chvílemi o dost napřed před truchlícím americkým exdetektivem, který si přesto svými neomylnými instinkty maže Interpol na chleba a nebo koncem, který je stejnou měrou otevřený jako hloupý.. ()

mzss1

(36%) The Postcard Killings je nudný kriminální thriller, který možná většina diváků odradí a v půlce jej vypnou. Protože menší nárůst tempa snímku jsem zaznamenal až za druhou půlí. K tomu nelogický závěr, který bije až do očí. Celkově toho zde nebudu tolik kritizovat, bylo to prostě vyloženě nudné, suché a bez většího nápadu. Pustil jsem si to výhradně kvůli hlavnímu herci J.D.Morgenovi pro kterého mám slabost ze seriálu The Walking Dead, kde v posledních sériích hraje charismatickou postavu Negana. Zde měl samozřejmě vážnější roli. Přesto mi zde jeho herectví nepřipadalo nejlepší. Ani se do téhle role moc nehodil. Zbytek herců též nic moc, včetně FamkeJenssen, která tu měla být jen na úvod a ne aby tu otravovala nadále. Pochválit můžu několik záběrů na brutálně zohavená těla + v půli snímku celkem dobrou, ale malou pointu. Hudba - nic moc. To je ale bohužel celé. Jako poctivý divák jsem to zvládl dodívat do konce. ()