Pán tygrů

• USA Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Dokumentární seriál o chovu velkých koček a jeho podivném podsvětí obývaném výstředními postavami, které prostě musíte vidět. (Netflix)

JaRCii

(Pár spojlerov!) Tažký americký bizár. V tom dokumente neexistuje dobrý alebo správny človek, všetci sú istým smerom zvrátení, posadnutí a chorí. Joe je úplny prototyp sebestredného egoistického čuráka z juhu US. Určite nejde generalizovať veľké množstvo američanov, kedže je to zoskupenie obrovského množstvá štátov, avšak tie južné štáty sú akýmsi plodiskom podobných vypatlaných kovbojov a redneckov. Seriál nás necháva nahliadnúť do akéhosi zákulisia jednej väčšej súkromnej zoo a jej bláznivého majiteľa, ktorí je obklopený podobné prepnutými ľuďmi, ktorí sú presvedčení, že chovať divoké zvieratá(najmä divoké šelmy), množiť ich, následné predávať, voziť po Walmartoch a iných supermarketoch, je nejaké ich sväté právo zakotvené v ústave US a nikto im na to právo nesmie siahnúť. Postavičky v seriály sa vyjadrujú v podstate len o sebe a na konci o Joeovi, ale praktický nikto z nich nechápe či robil niečo zlé a prečo to vlastne dopadne, tak ako to dopadlo. V seriály účinkujú viaceré zoo a ich psychopatickí majitelia, množiarne a pani ktorá bojuje za práva šeliem, pritom svojho času robila úplne rovnakú vec, je očividne attention whore a zachutili jej doláre(mramorové sochy mačiek, tigrované vzory, dobrovoľníci bez mzdy), skrývajúc sa za ochranu šeliem, nehovoriac o tom, čo má za ušami(údajná? takmer očividná vražda druhého bohatého manžela). Tvorcovia seriálu strávili veľa času mapovaním života týchto indivíduí (vraj až 5 rokov) a tento prerod nie je podľa mňa zachytený v danom seriály, skôr to vyzerá akoby strávili s Joeom a ostatnými existenciami tak pol roka, keď sa to všetko udialo. Šelmy a zvieratá hrajú v seriály tak piate husle a seriál sa ani sčasti na zvieratá nezameral, je to skrátka kulisa. Tvorcovia zároveň nechávajú na divákovi aby si spravil názor, nič sa de facto v seriály nerieši z hľadiska vhodnosti alebo nevhodnosti chovať šelmy v klietke, stále sa len pozeráme na súboj dvoch protikladných táborov, ani na to nenabádajú priamo tvorcovia. Záver seriálu je očakávaný ale to ako rýchlo sa to zomelie vnieslo do seriálu hmlu a divák sa mierne stratí, kedže vyhrážky/útoky sú tam zachytené roky, tak neviem či FBI a ochrana zvierat mali dovtedy na saláme alebo kde to vlastne prekročilo rámec zákonu. Inak, to že jeden z gay-manželov nabúcha sekretárku, pritom ma vypadané zuby od pika, Joe kandiduje na prezidenta/guvernéra, odhryznutá ruka jednej chovateľky tigrom a jej rýchly návrat do zamestnania aby Joe nemal problémy je len čerešnička na torte. Stojí to určite za pozretie, človek sa aspoň naserie a začne mať takú zvrátenú túžbu pozerať sa na to ako na nejakom africkom safari ozajstné divoké šelmy trhajú všetých zúčastnených z tohoto bizáru na cucky. ()

Sidenius

Nejsmutnější dokument co se děje se zvířaty co jsem kdy viděl. Neumím říct dodneška jestli je Joe vlastně zlý nebo jen trochu vyšinutý co miluje zvířata. Určitě jedna z nejzajímavějších investigativních kauz kterou jsem kdy viděl zmapovanou. Fakt se tohle může na planetě dít? ()

Lesazrk

Jeden obrovský bizár. Reality show, dokument, sranda aj šoky.  Homo majiteľ zologickej záhrady, ktorý okrem iného kandiduje na prezidenta a neskôr na guvernéra rozdávajúc promo kondómy, množí a predáva so svojimi dvomi hetero manželmi  tigre ďalšiemu chlapovi, pre ktorého v zoo pracuje jeho 6 manželiek. Potom tu máme dvoch milionárov, z ktorého jeden vyzerá ako obrovský Chucky a napriek bohatstvu sedí v obchode so suvenírmi a druhý milionár so svojou manželkou vyberá iné ženy, s ktorými by sa vyspal. V Amerike je možné naozaj všetko. ()

r3musko

Tak to bolo jedno veľké WTF?! Americkí burani v plnej kráse. Prvý diel mi prišiel mierne zamotaný, ale dosť zaujímavý na to aby som si pozrel aj ďalšie. Musím uznať, že s každým ďalším dielom pribúdali zvraty a bolo to zábavnejšie sledovať. Rovnako ako obsahom, aj formou to je dobre spracovaný dokument. ()

Etiketa

Nenechte se zmýlit dokumentární klasifikací, jedná se o zajímavý klon dokumentární tvorby a reality show - sám bych Tiger Kinga nazval "Docushow." Důvodem je na jedné straně bohatý, více než pětiletý zdroj materiálů a výpovědí snad všech zásadních postaviček, které se ve světě Joe Exotica ocitly nebo výrazněji přispěli k vytvoření jeho příběhu. Člověk kroutí hlavou nad explicitním zobrazení toho kam až může americký sen v kombinaci se specifickou redneck, gun lover náturou zajít a jaké to může mít důsledky. Bohužel se však tvůrci nevyvarovali tzv. Klusákova syndromu a hráli si s nasbíraným materiálem tak, aby z něj byl vytvořen co nejvíce široké veřejnosti dostupný produkt, skvěle zapadající do Netflix "dokumentární tvorby." Pokud ovšem na výsledné dílo koukáte jako na bizarní show, jedná se o skvělou zábavu. ()

Booxtronic

Minisérie, zachycující vzestup a pád jednoho velmi podivného chlapíka, který chová velké šelmy. Série mne držela od začátku do konce a nikdy nepřestala překvapovat. Doteď jsem si myslel, že takovéhle věci se mohou stát pouze v hodně špatné krimikomedii, o to víc mne mrzí, že jsou toho někteří lidé reálně schopní. Líbilo se mi, že dokument nechává čistě na divákovi, aby se rozhodl, kterému z těch magorů bude fandit a žádnému nenadržoval. Taky je až neskutečné, jak hluboko do soukromí hlavních protagonistů se tvůrci dokázali dostat. Osmá epizoda, ve které jsou s odstupem času zpovídány některé osoby z Joeova okolí, příběh krásně doplňuje o nové zajímavé informace a názory na vyústění Joeových průšvihů. ()

Stanto

Väčšinou keď je okolo niečo takýto hype, tak sa tomu vyhýbam oblúkom. Nakoniec som však dal Tiger Kingovi šancu, a tieto bizarné postavičky amerického vidlákova ma neskutočne bavili. Rozhodne stojí za pozretie. ()

stuj

Jen první díl mi asi stačí. Nalákal totiž na souboj dvou zatvrzelých psychoušů. První (americký frája-vidlák) vede soukromou zoo, v níž lidem ukazuje a pujčuje k ohlazení ňuňuňu tygřátka nebo machruje v kleci s už dospělými šelmami a druhý (zachraňme planetu mamina), který hlásá, že to všechno je týrání zvířat pro prachy a mělo by se to kompletně zrušit. Válku vedou přes média a net, oba mají kopu přívrženců, co jsou přesvědčeni jen o své pravdě, a jistě tedy na sebe budou házet co největší sr*čky. Dokud pan frája-vidlák asi neprovede něco, za co se chodí do lochu. Ale na to se mi 8 dílů koukat nechce. ()

JC_Gucci

Dokumentární vhled do života těch nejbizarnějších postaviček, které USA mohou nabídnout. Skvěle natočeno s gradací, kdy každý díl přilévá benzín do výhně neuvěřitelnosti a divák zůstává u vytržení od začátku do konce a neustále si říká, že horší už to být nemůže. Ale může. Takže jsem stejně jako ostatní s vyvalenýma očima zhltnul celou sérii najednou a teď se sám sebe ptám: ""Stálo to opravdu za to?" Hranice mezi bizárem a humorem je občas tenká, ale rozhodně jsem se ani jednou nerozesmál. "Cítím se o něco obohacen?" Určitě ne, spíš mám pocit, že mi shlédnutí tohoto seriálu vytlačilo z hlavy mnoho důležitých informací a ubralo pár bodů IQ. Vlastně si nedovedu představit, že bych někomu doporučil, aby se na to koukal. Pusťte si na youtube nějaký sestřih "The best of Tiger King" a ušetřete spousty času! ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (viac)

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

23.09.2021

Poté, co streamovací služba Netflix na jaře loňského roku vydala Pána tygrů, dokumentární minisérii o výstředních chovatelích kočkovitých šelem, kteří se pro svou vášeň a obživu nebojí porušit… (viac)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (viac)