Pán tygrů

• USA Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Dokumentární seriál o chovu velkých koček a jeho podivném podsvětí obývaném výstředními postavami, které prostě musíte vidět. (Netflix)

Alan_Shearer

Absolutne nerozumim tomu, co je na Tiger Kingovi tak wow? Videl jsem dva dily a stacilo. Chapu, v cem tkvi problem, ale nechapu, proc je o tom natoceno osm dilu? Neprijde mi to zabavny, neprijde mi to poucny, neprijde mi to zajimavy, je to jen prehlidka nekolika naprosto dementnich bizarnich charakteru, nemluve o tom, ze i debilni vymrdek Joe Exotic je sympatictejsi nez ta oportunisticka falesna pica Carol. Fakt stacilo, mozna tomu nekdy dam jeste sanci, ale sledovat, jak na sebe akorat picujou vlastnici vsemoznych tygrich chovu, mi aktualne prijde vice nez stupidni. ()

snebka

Takhle bizardní dokument jsem vskutku ještě neviděl. V průběhu první série se objeví asi deset hlavních postav a ani jedna není nijak sympatická a chov (či ochranu) velkých šelem dělá pouze za účelem zisku.Až si říkám jaké možné šílenosti se ještě ve Spojených státech odehrávají. 75/100 ()

lksvcr

Dlouho jsem se tomuto dokumentu vyhýbal a nechápal jsem, proč o tom všichni mluví a hned po shlédnutí první epizody jsem to pochopil. Takový bizár, takové zvraty, tolik informací, pohledů, špatností. Člověk by si řekl, že dotyčná osoba se bude chtít vyzobrazit v tom nejlepším světle na kameru, ale místo toho slyšíme: vem kameru a toč VŠECHNO. Obdivuji tvůrce, za roky jejich práce a úsilí, vykreslit pochybné prostředí, chovatelů tygrů, jejich mistrnost při ladném vyprávění, skrze ústa a činy skutečných lidí. Obdivuji, jaký rámec tomu všemu dali. Já se nad tím jen zamyslím a jde mi z toho hlava kolem, natož, abych to dokázal celé smysluplně a věrně odvyprávět. Zkrátka klobouk dolů. Tady máme možnost nahlédnout do úplně jiného světa, ve kterém, ale žije bohužel spousta lidí. Je to taková krásná a děsivá učebnice toho, kam člověka může dovést sžírající nenávist, lži, podvody, sobeckost, narcismus, touha po slávě a vůbec všeho toho. ()

darthvader77

Živoucí důkaz toho, že občas ty nejoriginálnější příběhy napíše život sám. Netradiční prostředí pašeráků zvířat s těmi nejšílenějšími postavami, které by nevymyslel ani autor na drogách a s několika výbornými zvraty. Ten materiál, který se podařilo nashromáždit je strašně fantastický a některé zákulisní scén byla lahůdka určitě plus pro netflix. ()

oasismanik

Dlho som čakal, kým ma nejaký dokument takéhoto typu chyti ako Making a Murderer a čiastočne sa to aj podarilo. Bizarné postavičky, kde má každá svoj príbeh a svoju verziu, natáčané dlhé roky, podávané nám divákom z obidvoch strán. Ano, takto sa to má robiť, toto ma baví... ()

joelly01

Jest o me znamo ze si velmi libuji - co libuji, primo vyhledavam - ve fenomenu White trash, procez toto byla pro me velika lahudka, kterou jsem si uzivala od prvni minuty. Jaw dropping Level milion! Vidlaci, zlodeji, fetaci, idioti, narcisove, zbesile kravy a potencialni (skutecni?) vrazi a vrazedkyne, hruzna odnoz Country music… tady je proste vsechno! Lokace fantasticke a pribeh tak neuveritelny ze… ze proste nevim. Zase si me tento fennomen ziskal o trochu vic, kdyz mi vcera jeden White trash poslal obrazek z Floridy (uz ho pustili z vezeni za znasilneni a pokus o vrazdu manzelky) ze ted zacina chovat vcely, tak jsem ho ani nevyfakovala, jen jsem odepsala "cool": Nejlepe se mi libil ten bezzuby "meth mouth" manzel, to jsem se uplne tetelila blahem kdyz zacal neco sumlovat. Klenot to asi u ctvrteho dilu vzdal, prej "tohle uz na me bylo trochu moc". ()

adamix

TIGER KING otvoril miliónom divákom po svete oči, pretože ukázal väzenský stereotyp divokých šeliem a osudy niekoľkých prachatých prevádzkovateľov - kontroverzného homosexuála, dvoch multimilionárskych zbohatlíkov a nafúkanú prachatú vdovu - a v neposlednom rade ľudí, ktorí sa vyskytovali v prostredí týchto šialencov. Dokument, ktorý priniesol nový pohľad na tento žáner a zdokonalil ho. Stačilo pozbierať všetok materiál, spovede, fotografie a nahrávky a máte z toho perfektný sled udalostí, ktorý upúta, strhne a zaujme viac, ako vysokorozpočtové hollywoodske gangsterky posledných dvadsiatich rokov. Najlepšie na tom je to, že my sami si máme o nich urobiť názor, pretože na každého sa tu nájde nejedna špina. Netflix konečne po čase trafil do čierneho. ()

nula87

Neuvěřitelná přehlídka postav z panoptika bizarních úchylů, tupců, kriminálníků, z nichž všichni si o sobě myslí, že jsou králové a královny, a kteří se snaží se navzájem ojebat. American rednecks ve vší parádě, to se prostě musí vidět. S přimhouřením obou očí se možná dá najít jedna dvě postavy, které se chovají aspoň trochu racionálně, ale je to sakra těžkě. Smějete se, nevěřícně kroutíte hlavou, ale to, že tihle lidi mají desítky, možná stovky tygrů a lvů, by vás mělo spíš děsit... 85% ()

Welulu

Průměrově by to bylo za 4*, ale pátou hvězdu musím dát za odvahu vypustit něco tak kontroverzního. Přehlídka amerických exotů a jejich žízně po sundání nepřítele. Škoda, že si nikdo z nich na konci v tom neuvěřitelném bordelu nevzpomněl, proč vlastně ze začátku do byznysu s kočkami šli a za co bojovali. ()

Arkagas1989

Tak tohle je dokument, který byste nečekali ani v tom nejšílenějším snu. Pro ty, kdo si myslí, že tohle je dokument o chovu divokých koček v Americe - jste na omylu. Tohle je dokument o tom, co všechno za chovem divokých koček v Americe je. Jak šílení lidé obchodují s divokými šelmami a kam až jsou schopní zajít. Na jedné straně Joe Exotic, výstřední homosexuální (nic proti) excentrický chovatel divokých koček, na straně druhé Carole Baskin, jeho úhlavní nepřítel, nejen v byznysu, která (možná) ví něco o zmizení svého druhého manžela, který se ztratil a zatím nikdy nenašel. To jsem vyjmenovala jen ty hlavní dva, abych to trošku zkrátila. Dále jsou zde dva Joeovi manželé, obchodní partneři, další chovatelé z jiných koutů USA, další zaměstnanci a také lidé co se podíleli na natočení celého seriálu. Když se to pak celé natočí a sestříhá má z toho člověk až hrůzu jak se vůbec něco takového mohlo stát. Na začátku je to hromada řečí o tom, jak chceme pomoct zvířatům a pak jen sledujeme, jak tady o zvířata vlastně ani nikdy nešlo a jak je všechno opět jen o businessu a penězích mezi lidmi, kteří si navíc podkopávají život svou vzájemnou nesnášenlivostí. Soudní pře, následné vyšetřování FBI a odsouzení hlavního aktéra k pobytu ve vězení na 22 let. Zbytečně vyhozené miliony na soudní pře, které mohly opravdu pomoct zvířatům v divoké přírodě. Tenhle dokument je tak bizardní, že si v polovině 1.dílu řeknete že na to snad koukat ani nechcete, ale pak se nemůžete odtrhnout a sjedete to najednou pokud Vám to čas dovolí. Tohle je totiž Amerika, v té nejhnusnější a nejsurovější podobě, kdy Vám ukazuje, že vydělat se dá opravdu na všem. ()

Bajo.

Ve zkratce, nejnebezpečnější zvířata tady nejsou tygři, ale všichni ti lidi okolo nich, počínaje muletí hlavou, "paní závětí- při mém zmizení...", zadluženým milonářem/kriminálníkem, až po tří zubaté na pervitinu závislé smažky! ()

Raskoslav

Začátek natolik bizarní, že to člověka přiková k obrazovce a jen nevěřícně zírá na co se to proboha dívá. Po pár dílech se dá však zvyknout si na evidentně i sebevětší šílenosti a začalo se mi honit hlavou, kam to tedy spěje a jaká je pointa celého natáčení - samozřejmě si lze velice jednoduše domyslet jak to celé skončí, ale i tak jsem byl ve výsledku ke konci krapet zklamaný. Čekal jsem trochu víc než jen spekulace a relativně plytké zakončení. Zdá se mi tedy. že cílem bylo především šokovat a jen ukázat světu barvitou (a naprosto šílenou) část Ameriky, o které se možná tolik netuší(lo). Ale toť vše, nic hlubšího v tom nehledat. Každopádně z věty "I'm never going to financially recover from this" se stalo docela lit meme takže aspoň něco si z toho odnesu. ()

rashaverak

Bandicka primitivnich kriminalniku exhibuje ve spatne sestrihanem casosbernem pohledu do jejich soukromi. Nazyvat toto dilo dokumentem je absurdni. Za dokument chapu snahu o objektivni podani informaci, zde jde autorum o to aby za kazdou cenu vse zdramatizovali a sokovali. ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (viac)

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

23.09.2021

Poté, co streamovací služba Netflix na jaře loňského roku vydala Pána tygrů, dokumentární minisérii o výstředních chovatelích kočkovitých šelem, kteří se pro svou vášeň a obživu nebojí porušit… (viac)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (viac)