Dopis pro krále

• Holandsko The Letter for the King (viac)
všetky plagáty

Mladý chlapec musí doručit tajnou zprávu, na které závisí osud celého království. (Netflix)

Ben Nevis

Už přístupnost 7+ hovoří jasně, že se nejedná o temné fantasy plné krve a sexu. Nicméně zpracování je vtipné, hlavní hrdinové nenudí, i když mají často vzhledem k věku pochopitelné sebezpytování smyslu cesty i vlastní existence. Nechybí ani vývoj postav a změna motivací dle aktuálních informací. Plusové body má za naše hrady a krajinu zkombinovanou s Novým Zélandem. Mínus bych dala za uspěchaný závěr s Deus ex machina. Šest dílů bylo málo, anebo měli zkrátit cestu za králem. ()

Black-star

PLYTKÝ a zase politicky korektni minisérie od Netflixu uz na to zacinám být alergická. Nudnost a povrchnost dialogů a naprostá kardinálni slabost rádoby hrdiny... je tak bolestná že víc než jednu hvězdu za lokace si tato příšernost prostě nezaslouží! ()

ER

Forma výborná, trikově slušné, herecky jakž takž, ale ten slaboduchý scénář. Uf. Nepomáhá ani průměrná režie. Třetí hvězdička je za krásné lokace. ()

Alan_Shearer

Bylo mi jasny, ze se nedockam zadny super pecky, ale opravdu jsem necekal toto. Celej serial na me pusobi jako student, kterej se sice nabifloval mnoho dat a terminu, ale absolutne s tim neumi pracovat, nechape souvislosti a kontext. Dopis na velmi slusnej zaklad ve vyprave a filmarine, ale to je kurevsky maloooo. Ve spouste aspektech tomu chybi dotazeni, hlubsi myslenka, vice emoci. Charaktery jsou neslany nemastny. V leccem se jedna o vykradacku Pana Prstenu. A ani nemusim mluvit o tom, ze pokud se nekde sejde particka smradu / pubertaku, kteri si hrajou na hrdiny, tak to z 96% dopada opravdu spatne. No a kdyz uz jsme u tech cisel, nemohlo chybet 4% zastoupeni homosexualu a dva z hlavnich protagonistu si k sobe u ohnicku a muziky nasli cesticku, neskutecny. Ackoliv se jedna o smysleny svet, tak stale vychazi z hodnot stredoveku. Kralovstvi, rytiri, chrabrost, krutost apod, a v takovym prostredi proste neni misto pro homosexualy, statecne a nezavisle zeny nebo afroamericke rytire. Co me taky sralo, byla prace s vyvojem deje. Cela cesta s dopisem na me pusobila jak plneni nejakych questu ve wowku. Nekam jdes, nekoho potkas, neco se stane a takhle petkrat dokola. Nulova gradace. A o pohrbenym zaveru netreba mluvit. Nevim, jestli tvurci maji za lubem druhou serii (drzim se ted za koule a moc moc prosim, kluci z Netflixu, uz tuhle kundovinu znova netocte), ale nejaky vysvetleni ohledne osudu nekterych postav by taky neuskodilo. No nic, krasnych 40% a naserte si. ()

johnsnow

Celkom slušný priemer ktorý neurazí ani nenadchne, má to jeden pre mňa očakávaný a jeden nič extra zvrat, málo akcie a kopu známych postáv ktoré ale sú buď rýchlo kilnuté alebo majú len šteky. 3* tomu ale dám a prečo tam doslova z prdele vytiahli gay scénu bez nejakého predošlého náznaku nechápem. ()

Han_Quintet

Přidávám se k názoru, že všemi oslavovaný zaklínač s neuvěřitelnou mediální propagandou, tomuhle kousku sahá rozhodně nad kotníky, ale maximálně tak po pás. Velmi příjemné překvapení a neokoukané obsazení. Skvělá výprava a kostýmy a celkově velmi dobře zpracované jednotlivé charaktery postav, který nejsou tak ploché(ale dramatickou hloubku také nemají). Příběh se s největší pravděpodobností bude držet linie dobro vs zlo a kolem "pohádkově" mocného hrdiny, ale pokud mi to(to fantasy klišé) bude servírováno i v další sérii na zlatém podnose, budu se těšit. ()

shaacul

Lepší než byl Zaklínač, to ale není příliš vysoká laťka. Krásné exteriéry z Čech a Nového Zélandu. Příběh jednoduchý a jasný, protože je to určeno primárně pro děti tak za mě ok. Oceňuju i to, že příběh je v podstatě uzavřený. Trochu mě chybělo větší uvedení do děje, stačila by postava učitele a 5 minut v první episodě, něco o královstí, o Šedých a Červených jezdccíh atd., takhle jsem v podstatě spoustu věcí nepochopil až do konce. Co, na dětskou fantazy, přebývalo, je opět (Hello Dragon Prince) gay linka. ()

t.b.kat

Tohle je spíše rodinný seriál pro malé děti kde se vlastně nic neděje a všechno je tak nějak korektní. Herci tu moc nesedí a dialogy jsou fakt hloupé proto2* ()

zodiak217

Jedinou nevýhodou tohto seriálu z môjho pohľadu, že sa dočkal len šiestich epizód a pravdepodobne žiadneho pokračovania. No úžasné exteriéry z Nového Zélandu, ČR a ďalších miest, kde sa natáčal a ktorými je popretkávany celý dej, má úplne dostali. Bojové scény sú na slabšej úrovni a trochu pokrivkáva dramatický náboj seriálu plný zvratov, ktorý má človek rad. Tu je to skôr priamočiara dejová línia s trochu prekvapivým vyústením, no v tomto období keď sme zatvorený doma je to skvelé odreagovanie a v podstate som dostal, čo som očakával. Nič ma negatívne neprekvapilo, ale ani pozitívne nesokovalo. Určite, ale doporučujem pozrieť. Príjemný relax a oddych ak máte radi dobrodružno - fantasy seriály. ()

Rian_witcher

Trochu jsem po konci seriálu musel ubrat z hodnocení. Je to divně cílově zaměřené. Příběh je dětinsky jednoduchý. Žádné vykreslování postav, jejich pohnutek či úmyslů. Některé scény jakoby naznačovaly, že by mělo dojít k nečekaným zvratům. Ve finále je ale vše přímočaré jak příběh z ruské pohádky. Nevíme proč se co děje a vlastně už je to ke konci úplně jedno. Asi je potrestané ZLO (označené polopaticky tmavou barvou), které ale vůbec nemuselo být zlem, protože během šesti dílů nic špatného neprovedlo. A asi zvítězilo DOBRO (svítící slunečním světlem), které se jako dobro během seriálu nijak neprojevilo. Co tedy zbylo nakonec zajímavého? Pozitivně zajímavá byla krása novozélandské krajiny a kulisy českých hradů. Negativně zajímavé bylo i v dětském filmu obsazení postav, kdy se natáčení musel účastnit mulat, černoch, asijatka a nesměl chybět i homosexuální vztah dvou chlapců. Prostě se vešlo všechno, co musí "moderní" seriál obsahovat. Jen ten zajímavý děj prostě chyběl. A že by bylo na čem stavět, naznačení šamanů a jejich moci, politické zrady a intriky, klášter a jeho tajemství, skříňka s ampulkami krve a potemnělé oči královny.... Nakonec je ovšem nejzajímavější a nejsympatičtější postavou obří černý hřebec Ardanwen. ()

Saxos

Nepopulární televizní fantasy zbavená špíny. Herci, jak po pobytu ve wellness. Jedno jestli v roli krále, rytíře, rolníka, sluhy, žebráka, zloděje. Cestujeme stovky mil a ani knoflíček se neutrhne.Koníci pěkně vyšňoření k parkurovému jezdectví. Ne a ne. Zápory: klasický příběh středověkého hňupa, který spasí každé království, vše doplněno mezikontinentálním hereckým obsazením. Závěr: nedoporučuji. ()

ZAUME

Představte si, že je vám 15 (a to příběhovým dětem asi přidávam). Vyhlášení hrdlořezové vás táhnou nehostinnou zimní krajinou, pak se u jedné soutěsky zastaví a vám přikaží, abyste pokračovali dále do neznáma. Nevíte co vás tam čeká, ale když se otočíte nebo budete utíkat, hrdlořezové vás nejspíš zabijou. Co uděláte? Ano správně, začnete se koulovat. Na tohle fakt nemám.. jestli to tak je v knižní předloze to nevím, ale moc tomu nevěřím a je mi to vlastně celkem jedno. A to mi tady ani vůbec nevadila, jindy trapná korektnost. Musím si tu ulevit i za několik dalších seriálů, které jsem na Netflixu viděl. Podezírám režiséry nebo scenáristy, kteří pro ně dělaj, že prostě sežerou seriálový budget na první dvě epizody a ve chvíli kdy získají pozornost diváka, zbytek už "nějak doklepnou". Ok, všechno takové není a ta výprava, kamera i kostýmy jsou mnohdy fakt supr, ale u věci s takovým potenciálem jako je tahle, to prostě o to víc bolí. ()

draxus

Po první epizodě jsem měl pocit, že by se z tohoto seriálu mohlo vyklubat příjemné béčko. Bohužel se s přibývajícími epizodami tento pocit vytrácel, až vymizel úplně. Hloupý a předvídatelný děj, minimum akce nahrazené prázdnými dialogy, hloupé chování postav, nucené romantické vztahy mezi postavami, nesmyslné zvraty a to celé doplněné nesympatickým hlavním hrdinou a naprosto antiklimaktickým koncem. Dvě hvězdy dávám za první díl, kostýmy, kulisy, hudbu a alespoň nějaký vývoj v podobě postavy Armana. ()

Avern

Rozhodne me to bavilo vic nez zaklinac.. A novy zeland tomu dodava grady. A diky tomu ze to je fantasy nevadi nektere věci co vadi u jinych. ()

Ocampa odpad!

Celý příběh i vyvrcholení naprosto o ničem. Nebylo nic vysvětlěno, Tiuri žádný schopnosti nepředvedl. Odkud získala schopnosti Lavinia není zřejmé. Takže scénář... kostýmy a kamera super. Srovnávání s The Witcher nechápu. Tu žádný příšery nebyly a ve The Witcher byly jak z 70 let minulýho století. Asi levnejší herci, tak proto 10x > levnější výprava a podobný dojem. Pokračování? Vlastně k čemu? Lovestory? To snad ne. V dopise pro krále nic výjmečnýho nebylo. Takže o co šlo? ()

Endor

Dopis pro krále Ze začátku začnu s pozitivem a tou je hudba, která je tu skvělá a za to musím pochválit Brandona Campbella, který se o ní dobře postaral. Dále tu máme příběh a vyzobrazení celého seriálu. Nečekejte od toho něco, jako je třeba Zaklínač nebo seriál Hra o trůny, protože se zde téměř nevyskytuje krev, ani takove násilí, jako je třeba už v zmíněném Zaklínači. A proto je to na Netflixu označeno 7 let a více. Příběh je takový klasický a v celku jednoduchý, neboli je to spíše pohádka, kde máte dobro a zlo. Takže při sledování si celkem jednoduše domyslíte co se v následujících chvílích bude dít, ale byly tu dva zvraty, které jsem nečekal a celkem mě překvapily. Ale i v této takzvané pohádce máte nějaké ty souboje. Hlavně nečekejte nějaké obrovské bitvy, neboť se jich zde nedočkáte. Souboje jsou tu buď jeden na jednoho a nebo jdou proti sobě menší skupinky o několika lidech. Choreografie soubojů je v celku klasická a není tak propracovaná, jako třeba v Zaklínači, ale že by byli špatné to se říct také nedá. Vizuálně seriál vypadá celkem dobře, hlavně první díl vypadá velmi dobře, ale v dalších dílech mi v některých scénách přišli celkem dost odbyté a vypadaly dost uměle a mohly být určitě o dost lepší. Ale taková kamera a střih jsou povedené. Herecké výkony jsou tu skvělé, dobré i trochu horší, ale u těch horších případů vám to zas tak vadit nebude, takže se nebojte nějakého otřesného herectví, to opravdu ne. Dokonce zde můžete vidět i některé herce z Pána prstenů. Popravdě musím říct, že když jsem viděl trailer tak jsem od tohoto seriálu čekal více a v některých ohledech mě zklamal. Závěr je takový že to není skvělý seriál, ale ani nejhorší, takže pokud rádi sledujete pohádky a nebo je vám třeba 8 let, tak se vám bude určitě líbit. Celkem dost jsem přemýšlel nad tímto hodnocením a nakonec jsem došel k závěru, že dám tomuto seriálu 6/10. ()