Kundun byl oceněn jako jeden z nejlepších filmů roku. Jedná se o filmové mistrovské dílo od režiséra Martina Scorseseho, který byl pětkrát nominovaného na Cenu Akademie. Čeká Vás neuvěřitelný, avšak skutečný, příběh o jednom ze světově nejúchvatnějších vůdců – o tibetském Dalajlámovi – a o jeho troufalé snaze panovat národu v jedné z nejnáročnějších dob celé historie lidstva. Odvážné řeči a zaujatost vůči pozadí světové politiky způsobily, i díky filmovému zpracování, mezinárodní pozdvižení. Tento výjimečný snímek s nádhernou hudbou proslulého skladatele Philipa Glasse působí velmi kontroverzně, přesto si však získal celosvětové uznání. Nechte se o tom přesvědčit i Vy! (oficiálny text distribútora)

veere

Vrcholná nuda, i to zkratkovité pojetí tibetské kultury v podobném snímku Sedm let v Tibetu mi bylo mnohem sympatičtější. Historický exkurz po jedné zajímavé zemi s jejím duchovním vůdcem, ale naprosto bez něčeho dalšího, tohle je prostě nudný dokument typu National Geographic o Tibetu. ()

boulala

Dávám 5, i když u toho trochu skřípu zuby. Je to zfilmováno velmi pěkně, ale přijde mi, že tématika obsazení Tibetu Čínskou armádou, je dosti zdramatizována ve své důležitosti. Když pominu fakt, že náboženství a to ani budhistické by nemělo vládnout, pak musím dodat, že mnohem závažnějších intervencí se dopouštějí dnes a denně země západní civilizace. Nikomu to však moc nevadí, protože se napadení alespoň trochu brání a tím to nevzbuzuje takový soucit. Tibeťané neměli šanci v podstatě od začátku a to bylo na filmu dosti citově vydírající. ()

Otan

Hezké dílo,které asi nemohl natočit nikdo jiný.Z filmu mám pocit beznaděje co se týče Tibetu a od té doby nesnáším Čínu a komunisty všeobecně ještě více.92% ()

pesbara

Sedm let v Tibetu je o stejné hrůze, ale líbí se mi více. Tady je trochu více dopodrobna zobrazeno "osvobození" Tibetu Čínou. To je prostě "krása" až běhá mráz po zádech a člověk má chuť jít pochcat tu jejich ambasádu a do okna si dát Tibetskou vlajku:o) Svobodu Tibetu rozhoně!!! Ale ono už se to myslím blíží. Byl jsem hrdý na Havla, na to co a jak dělal a že byl první prezident, co Dalajlamu přijal a přijímal a byl bych hrdý ještě víc, kdyby na hradě nesedělo teď to prase a byl tam zase někdo za koho bych se nestyděl a konal tak jako Havel. Všechno je pomíjivé:o) ()

Teen.AGE.r

Mistrovské dílo! -- Absolutně nemám co říct, jen bych rád poukázal na jednu věc. To co dělala Čína s Tibetem (ona scéna, kdy mluvili v rozhlase o tom jak osvobozují Tibet), děá v dnešní době Amerika. Jakmile je nějaká země moc nezávislá, bohatá a lidi by v ní mohli žít v míru, přijede Amerika s OSN za zadkem a tuto zem zničí a tzv tam zavedou demokratickou svobodu... Je mi z tobo na blití :/ -- 95% ()

Rotsby

Vizualni epos doprovazeny skvelou hudbou, krasne kostymy a snove zabery. Cely film mel tempo snu, nezneho, vazneho a hlubokeho. Vzdavam velky hold vsem hercum nehercum za skvele vykony. Nemohu nic vytknout. Kez se dalajlama vrati do sve rodne zeme! Free Tibet! ()

Dupac

Téměř dvacet let po svém vzniku má Kundun pořád sílu (i přes místy trochu suchopárnou první polovinu) promlouvat a klást otázky, na které spousta lidí nechce znát odpověď. Už jenom tím, když si uvědomíte, jak těžko by ně něj dneska (pokud vůbec) Scorsese sehnal peníze. Dnešní Čína představuje hlavně velký trh a obrovský kapitál. Proto je z různých důvodů pragmatické stát na straně Maa a jeho následovníků, a to už od 50. let 20. století. Což je samozřejmě opačná strana, než na které je ideově ukotvený tenhle film (pojatý jako pocta Dalajámovi a tomu, co symbolizuje). Kundun si těžko bude získávat diváky, kterým je tenhle letitý boj lhostejný. Ale minimálně Scorseseho režie, Deakinsova kamera, Glassova hudba, výprava a kostýmy jsou mimo diskusi a mimo veškerou ideologii. 90 % ()

gizi

Kdo četl o dalajlámovi, nic ho zde nepřekvapí. Film je tak jen obrazem jeho života, nepřináší nic nového (co by taky měl přinášet) a je tak hlavně pěkným obrázkem a pěknou hudbou. Bohužel se to celé hodně vleče. 70% a 3*. ()

Bragi66

Obrazově a myšlenkově ano, profi natočené, ale jinak rozvláčné a bez poznávací hloubky a se spoustou klišé. Kladné body přidává skvělá minimalistická hudba Philipa Glasse. Sakra, ale když už to stálo ty peníze, a je to o hlavním světském představiteli buddhistické školy gelugpa (a Tibetu), tak by stálo za to, aby to juklo i do buddhismu, ne? Kdo ví, že ten titul dalajláma udělil poprvé jeho prapředchůdci mongolský vládce Altan-chán? Nebo, že Tibet zachránil buddhismus, tím, že přijal buddhistickou tradici, kterou v Indii (v 7. stol. n. l.) vyhladili muslimové. Jenže v tom samém století (7. stol. n. l.) také Tibet vojensky vážně ohrožoval Čínu. Režíroval to Scorsese, tedy filmově perfektní, ale čekal jsem něco víc, než malebný životopis nějakého svatého Mikuláše bez rozšíření poznání o tom, co to ten buddhismus je, sakra. ()

Vlkopec

Krásně natočený smutný film bez vyklenutého příběhu. Možná Scorsese ještě trošičku věřil, že se dalajláma do Tibetu vrátí... ()

dauby

Lepší trojka. Film je to jistě koukatelný, ale závěr, kdy stejně všichni víme, že dalajláma nakonec do té Indie odejde, je nesmyslně natahovaný a rozvleklý. Sedm let v Tibetu je mnohem lepší podívaná. ()

Dann99

Čo dodať.Prenádherne natočený film s hlbokou myšlienkou o jednom národe a o človeku,ktorý sa nikdy nevráti do vlasti.Čínska podobnosť s Veľkým bratom (USA)je do oči bijúca! ()

ragnar1

Zde se přímo nabízí srovnání s filmem Sedm let v Tibetu (oba dva i ze stejného roku). V obou dvou nechybí napětí, atmosféra ani dobré herecké výkony. Přesto se zcela jasně Kundun jeví mnohem, ale mnohem lepším filmem, tím však nechci říct, že by film s Bradem Pittem v hlavní roli byl nějak špatný. Ve filmu Kundun pronikneme více do tibetských reálií, lépe je zde vykreslen i osud Dalajlamy a celkově tak film působí realističtěji a historičtěji. Tento počin lze jistě označit za filmovou bibli odporu proti Číně, což se potvrdilo při čínských protestech během natáčení a při samotné premiéře. ()

Rathe

Kamera je úžasná. Provedení kostýmu a celé prostředí působilo přesně tak, jako byste sami byly v Tibetu. Ale jinak mě příběh sám o sobě moc nezaujal. Herecké výkony byly takové nijaké... malý chlapec byl spíš protivný, než Dalajláma. Film sice byl nominován na Oscary, ale nedivím se, že žádný nezískal. V porovnání rozpočtu x výdělku jde poznat, že film do kin moc lidí nenalákal. ()