It's Not Just You, Murray!

(študentský film)

kaylin

Druhý snímek Martina Scorseseho z jeho počátku. Krátkometrážní příběh o vzestupu jednoho gangstera, který na svůj život vzpomíná. Laděno je spíše do komediálního tónu a je vidět, že Scorsesemu byly blízké prvky grotesky, ale stejně tak dokazuje, že je schopen i na malé ploše vyprávět příběh a zachytit zajímavé momenty. Zkuste se podívat na to, jak vypadá tvorba mistra v jeho začátcích. Třeba vás to inspiruje. ()

Tsunami_X

Další mistrův studentský kraťas, tentokrát ověnčen cenou pro filmy podobného ražení. Aspoň tak to hlásá první titulek filmu. Příběh se točí kolem jednoho ubohého muže a jeho přítele, který s ním neskutečně „vyjebává“ (možná to však nedělá jen on), ač ho dotyčný vlastně nikdy neobviní. Opět je to trochu ve stopách Woodyho Allena, co se týče dialogů a montáže. Zejména pobaví slapstickovo - mafiánská honička. Rovněž i zde můžeme nalézt kvantum fotek, prolínaček, hru s postsynchrony a podobné libůstky. Stejně jak v Martyho předchozím krátkém snímku. A opět je to neskutečně legrační a skvěle sestříhané. Jediný komentář na IMDb v závěrečné pasáži dokonce nachází Felliniho, a já říkám, proč taky ne..... Malým bonusem může pro někoho být i Martyho máma, která se o svého syna po stránce jeho fyziologického vývoje dokázala postarat zcela určitě na jedničku. ()

Silas

Tolik nádherných a vkusných citací - Fellini na konci je jasnej..nebo třeba scéna jak vystřižená ze soudní síně v Letci. Dá se zde mnoho objevovat. ()

swamp

Podobné postupy jako v předchozím What's a nice girl like you doing in a place like this?, jen tady už můžeme vidět Scorseseho blízkost ke gangsterům a podobné pakáži (třeba ilegální palírna ginu:)). ()

maseer2

další kraťas z počátků kariéry pana Režiséra Scorseseho, který má několik povedených momentů, ale jako celek ještě tak dobře nefunguje.. ()

Radiq

Tenhle kraťas nám toho moc nedá. Jenom nám ukáže, jak se na černo vybáběl gin. Láska je prej gazela. A nějakej ten závan gangsteřiny. Dobry bylo, jak ten herec dokázal zahrát mladýho i starýho. Scorseseho režisérskej styl v tom jde trochu poznat. ()

Forsberg11

Zvláštny a asi aj dosť úchylný Scorseseho krátky študenstký film, ktorý ale prekvapujúco už vtedy niesol niektoré znaky jeho tradičného režiserského rukopisu!! 60 %!! ()

boul

Začátky mistra filmu, nepředvídatelného a šíleného New Yorkčana Martina Scorseseho. Myslím, že na rok 64 jde vidět kvalitní studentský kraťas a každý jeho fanoušek si odnese něco jiného. Video zde.. ()

kubilov

Scorsese zde začíná poprvé používat své velmi dobré nápady, které se v budoucnu rozvinuly do jedněch z nejlepších, které Hollywood nabízí. I tak to ale stále není to uchvacující podání, kterým se prezentuje hned o pár let později. Však to taky byl ještě student. ()