Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

elanista1

Film sa snazi tvarit vazne, chce nadobudat pocit megalogickej hadanky, ako to vsetko do seba zapada, az to je cele take vtipne. Ked si niekto mysli, ze ked vymeni cislo za nazvom filmu, par hercov, a pozmeni umrtia, ze to bude vsetko v poriadku, ze to bude ako novy film, tak mna si s tymto neziska. ()

keyzar

Ani jsem nemusel otálet… touha po pokračování mě okamžitě přemohla, i když určité skepse z nějaké blbosti parazitující na předešlém úspěchu jsem se nezbavil. Do dvojky jsem šel s tím, že budu nanejvýš mile překvapený… udělal jsem dobře. Toto pokračování nevsází na odlišnost a zuby nehty se drží nastolené linie jedničky… Hned při úvodní vizi je vám jasné, že zdejší hrdinka bude mít stejný úděl jako Alex a stejně tak prvotní přeživší jsou jenom pro jedno… pro krásnou, do detailů vypiplanou, brutální smrt. Nemá cenu něco zastírat. Tenhle film si v „zásazích zubaté“ přímo libuje a ten, kdo si je oblíbil, bude jásat radostí. Znovu se v plné kráse předvede shoda okolností a třeba den staré špagety způsobí takové věci, že pak v nich nebude jenom omáčka, ale i tekutina silně připomínající malinovku. Mimo to se však na povrch dere komplikovanější příběh. Tvůrci nebyli zase tak naivní a došlo jim nevyhnutelné, diváci si zaslouží i něco víc, než prakticky totožnou předělávku. A proto se udělalo postupné vyvíjení neprokouknutelné, takže nové zvraty nelze vůbec očekávat. Ještě že tak. Tohle mi trochu kompenzovalo ostudné opovrhování atmosférou. Lekačky vypustili a namísto nich dosadili velkou porci černého humoru, čili nás oloupili i o sebemenší trošek tajemna. Nezvratný osud 2 je přesně v tom „teen“ stylu v jakém jsem myslel, že bude jednička. Velká škoda. Kdybych to vzal kolem a kolem. Nelze pochybovat o vzrůstající brutalitě, o větším počtu akčně laděných scén, o lepším příběhu, ale na druhou stranu tyhle tři věci dohromady nemůžou vyvážit mínusy jako jinou žánrovost a hlavně ukvapený sestřih filmu ve smyslu, "místo strachu lehce stereotypní prča trvající pouhopouhých 80 minut s cílem zasáhnout mladší složku národa a vnutit se jim pod podmínkou účasti při dalších dílech, které dozajista budou ještě ujetější…" Ale i tak se na trojku pravděpodobně podívám. První záměr byl, vědět něco před tím, než pudu do kina na čtyřku a třeba tam budou nějaké narážky, takže vynechat jeden díl by nebylo nejmoudřejší. ()

Formanovec

Pro mě o třídu lepší než jednička, ikdyž bych to stále nenazval "hororem" ale spíše komedií. Každá smrt je výborně promyšlená a ztvárněná a u filmu se z velké části nenudíte. Pro mě velice povedená parodie na horor (samozřejmě to tak nebylo zamýšleno). ()

kekulka

Tvůrci si řekli, že natočí pokračování, které bude ještě propracovanější, než jeho předchůdce. Kombinovali, kombinovali, až to překonbinovali. Zatím co v prvním dílu byly "vraždy" promyšlené, jednotlivé maličkosti do sebe zapadaly a přesto vše působlio přirozene a možná i trochu "uvěřitelně", v pokračování je vše spíše k smíchu :-)) ()

MarK2010

Trochu brutálnější verze pořadu Natoč to! s Petrem Rychlým. Přehlídka kuriózních nehod, u kterých se člověk častěji zasměje, než aby mu naskočila husí kůže strachy. To je alespoň můj dojem. Jen lituji, že z celé série jsem viděl dvojku jako první. Četné odkazy a vyzrazená pointa mi berou chuť ke shlédnutí úvodního filmu. ()

pida123

Úplně nemlich to samý, co jednička. Akorát vizi má holka a ne kluk a smrt zabíjí od zadu. Dokonce mě to už ani nebavilo a nudila jsem se, ani ten mozek to nezaměstnalo. Nepřemýšlela jsem nad tím, jak kdo zemře, ale celou dobu jsem si říkala: "Fajn, tak ať už všichni chcípnou, ať tu blbost můžu vypnout." Neříkám, že tam nebyly chvíle, které se mi líbily - byly, ale bylo jich sakra málo, na víc jak 2 hvězdičky se to bohužel nevyšplhá. ()

vodkasesemte

Today maybe is your day to die. In order to survive, the only way to survive is to look beneath the visible world. Bcs at the end no one can escape the death. You cant cheat death. Death has a distinct design. If design is flawed, it can be beaten. Such fire in you now. Ppl are always most alive just before they die. Only new life can defeat death. Man with hooks. Being alive after we were supposed to die, it caused an outward ripple. A rift in Deaths design. So if you had never gotten off the plane, we wouldnt be alive in the first place. Thats why Death is working backwards. Its tying up all the loose ends. Sealing the rift once and for all. Lakeview Hospital. ()

Nikolas__

Opravdu paráda. Nejlepší díl FD a taktéž velmi dobře natočená thriller zápletka, herci jsou sice občas dost špatní, ale to je jen jeden z mála mínusů které pro tento díl mám. Na pět hvězd to zatím nesahá ale i tak je to fakt skvělý - scénu s úvodní autonehodou totálně zbožňuju, je to jedna z nejlepších akčních scén co byly kdy vytvořeny. EDIT: Při druhém shlédnutí pořád velká spokojenost! ()

Scanerior

No akce z Nezvratný osud (2000) vyvolá reakci a tentokrát se jede ve velkém stylu v odkazování na předchozí film, což je vlastně strašně super. Postupně se dozvídáme souvislosti a jede se jako o život. Je možné se vůbec plánu opravdu vyhnout. No podle závěru snad ano. Jede se hold na vlně odkazů, ale je to až překvapivě zajímavé a rozhodně to stačí na 4 hvězdy. ()

TesterX

Nastavená kaše s efektními způsoby úmrtí jednotlivých postav. Jednička má navíc originální scénář a temnější atmosféru, ale u dvojky jsem se bavil téměř stejně tak dobře. ()

shark05

skvěle propracovaný děj filmu kde se snaží pár lidí uniknout nemilosrdné smrti .Obsah filmu obsahuje překvapivé osudy lidí .dobře zrealizovaný nápad režiséra který má opravdu bujnou fantazii. ()

@nthr4X

Podle mě nejlepší část série NO. Souhlas, že úvodní scéna byla moc dobře promyšlená a výtečně natočená. Po celý film napětí k prasknutí....kdo bude další.. ()

Sonick

Úvodní scéna hustá. Nápadem film ale kopíruje první díl naprosto. Je to jen v podstatě další porce umrtí za absurdních okolností. Zatímco první díl byl něčím neokoukaným, dvojka mi připadá prostě jen jako dvojka. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)