Nick Fury má problém so zahájením lniciatívy Avengers, keď začne ísť sériový vrah po kandidátoch. (Disney+)

tomik99

Zpočátku jsem si říkal, co to bude za slátaninu, ale nakonec se z toho vyklubala dost dobrá epizoda. Tak takto by to vypadalo, kdyby Avengers padli. Docela jsem si přál, aby nebyl konec. Já teda doufám, že v budoucnu se na tyto díly bude navazovat a dočkáme se nějakého propojenějšího příběhu než dvacetiminutových chuťovek. Ale jinak paráda :-) ()

Sharpooter

Co kdyby svět ztratil nejmocnější hrdiny? Tak tento díl už byl opravdu masterpiece. Oproti předešlým dvěma dílům, které šli spíše komediální cestou typu: „naházíme tam co nejvíce postav uděláme NEvtipné a trapné vtipy a momenty, no a ono to nějak dopadne“, tento díl byl spíše detektivka, ve které se tvůrci nebáli zabíjet (ostatně jak už název napovídá). A bylo to dobře. Tvůrci ve mně dokázali vyvolat stoprocentní pozornost a zabavit tak, že jsem se ani jedinkrát nemusel podívat na hodinky. Po prvních dvou dílech, které mě absolutně nebavily, jsem si opravdu myslel, že se na seriál vykašlu. Ale jsem rád, že jsem to neudělal. A jsem také rád za to, jakým směrem tvůrci v tomto díle šli a cítím se naprosto spokojen. I ten konec byl takový jaký jsem si představoval. Prostě bez toho, aniž bych něco z příběhu nevyzradil nemám co víc dodat. 9/10 ()

Dejvecd

Bavil som sa. Nová epizóda nám predstavila zaujímavý dej o tom, že sa Nickovi celý jeho plán o iniciatíve Avengers rozpadne pod rukami. Dej ktorý síce nie je tak odviazaný ako predchádzajúci diel, ale aj tak nám dobre ukazuje šialené možnosti paralelných vesmírov. Avšak dúfam, že ďalšie epizódy budú viac odvážnejšie a napínavejšie, pretože ak to takto pôjde ďalej, tak sa po chvíli začnem nudiť. 7/10 ()

Simon.Dobes

Wow, tak toto som teda nečakal. Skvelá, až priam detektívna atmosféra, mnou milovaný Coulson a Loki, akého skutočne potrebujeme (a nie ten vymäkknutý v jeho seriáli)!!! To, ako to pekne kombinuje viaceré filmy, sa mi veľmi páči - Iron Man 2, The Incredible Hulk, Thor, Captian Marvel, Ant-man. Návrat Betty Ross extrémne potešil a snáď sa vráti aj v hranej podobe. A čo sa týka scenára, polepšili si. Jediné, čo vytknem, je Coulson básniaci o Thorovi a veľmi trápna scéna, kde Coulson hovorí, že Thor stále vonia po levanduli a Fury začne voniať. Som rád, že sa na toto upísali Samuel L. Jackson, Clark Gregg, Michael Douglas či Tom Hiddleston a dali mi nezabudnuteľný zážitok s ich hlasmi, ktoré vždy rád počujem. ()

KukulienkaHO

Tretia epizóda What If...? nám ponúkla iný Marvel, než sme zvyknutí. Detektívne vyšetrovanie je pre nás v rámci MCU niečím celkom novým. A ja som si to užil. Atmosféra skvelá. Dramatickosť tiež. Nick Fury v hlavnej úlohe výborný. Od záverečného odhalenia som čakal trochu viac ako len osobnú pomstu, ale ok. Zrážajú tomu však nohy niektoré úplne nedotiahnuté časti príbehu a otrasný nevtipný detinský "humor". P.S.: Konečne MCU potvrdilo, že The Incredible Hulk je stále jeho pevnou súčasťou.😄 ()

CheeseFigure

Zasiahla ma nostalgia pri tom, ako sme sa v tomto diele obzreli na prvú fázu MCU. A k tomu je to celé zabalené do detektívnej zápletky, v ktorej niekto ide po krku najmocnejším hrdinom sveta. Bol som spokojný celkovým ,,temnejším tónom". Trocha zamrzí, že vďaka tomu, že ide o projekt na Disney platforme, tak sa nedočkáme aspoň kvapky krvi.  (SPOILER: Napríklad Hulk umrie tak, že sa nafukuje až kým nepraskne, ale vďaka absencii krvi to pôsobí, ako keď len puknete balón. KONIEC SPOILERU) Nájde sa tu aj pár vtipných momentov, prípadne pokus o ne. Niektoré boli fajn (celkovo Nick Fury a jeho hlášky podávane hlasom Samuela L. Jacksona ma dokázali pobaviť), niektoré menej. SPOILER: Potešila ma identita vraha. Je zaujímavé vidieť, ako z niektorých hrdinských postáv je v iných vesmíroch kruté vraždiace monštrum. KONIEC SPOILERU. S týmto dielom som spokojný a viem si ho predstaviť aj s dlhšou minutážou. ()

jirikzaboj

There was an idea to stop Avengers. Nápad dobrý, zpracování už o něco slabší. Prozatím se What if...? potýká ve všech epizodách se stejným problémem a to je délka epizod a snaha do nich nacpat co nejvíce šíleností. Druhé epizodě se to téměř povedlo uzavřít a zároveň nám otevřít příběh do budoucna, ale tady to bohužel tak dobře nefunguje. Celkově jsem rád viděl návrat ikonických scén, jako Tonyho s koblihou a Thora, který v Mexiku hledá poprvé na zemi své kladívko. Zároveň odkazy na hlášky typu "We dont do that here" a nebo "You took everything from me". Největšího fanouška Stevea Rogerse agenta Phila Coulsona s velice originálním heslem a odkazem na tento fakt. Návrat k úplným kořenům universa a k jeho scénám z The Incredible Hulk. To všechno je naprosto super, akorát obaleno v průměrné detektivce, u které jsem čekal mnohem větší vyvrcholení. Zároveň ale musím ocenit kreativitu tvůrců a využití opravdu širokého spektra postav z universa. Konec byl nejlepší a je to samotná odpověď na to, co by bylo asi tak bez iniciativy Avengers. Čekám zlepšení do dalších dílů, co se výpravy týče. ()

Johny203

Vynikajúca, až trilerová epizóda ktorá mohla byť kľudne rozvinutá aj do celovečernej podoby. Jediným mínusom, je pre Marvelovky už typický, toxický humor a posledná scéna. Temné vyznenie by pasovalo omnoho viacej. ()