Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Dejvecd

"There will always be another monster Geralt." // Škoda! Škoda, že sme nedostali celý seriál, ale len jeden film, pretože tento svet si zaslúži oveľa viac času na to, aby sa nám poriadne predstavil a nechal nás vcítiť svoju mágiu. Milujem Zaklínača, ako seriál, tak knihu a Vlčí sen tejto franšíze nerobí vôbec hanbu, práve naopak. Skvelé postavy, ktoré si myslím všetci zamilujú (hlavne teda zábavného Vesemira, skvostná animácia, ktorá posadí na zadok aj ľudí, ktorí nie sú práve milovníci anime, epicky budovaná atmosféra, pri ktorej mi stuhla krv v žilách už od prvej sekundy filmu a mega cool a krvavá akcia, presne tak ako ju všetci milujeme. Zo začiatku som sa bál, že nám film neukáže tak zaujímavý príbeh, ako ukázal seriál, ale našťastie som sa mýlil a dostal som dej, za ktorý môžem byť viac, ako vďačný. Zábavná a epická jazda, ktorá však nezabúda na... na nič, bolo to dokonalé. 10/10 ()

darthvader77

Absolutně perfektní. Tohle překonalo všechna očekávání, protože úmyslně matoucí trailer nevyspoileroval nic a vsugeroval nám naprosto smyšlenou představu o všech postavách. Tenhle animovaný film byl mnohem věrnější duchu předlohy než seriál. Všechny postavy jsou nečernobílé tří-dimenzionální figury, které jsou hnány typickými lidskými vlastnostmi pomsta, chamtivost, snaha udělat dobro. Možná to nesedí na ostatní části universa jako knihy a hry, ale ty se popírají i mezi sebou, takže to mi nevadilo. Pro Vesemira jediného zaklínače, co se stal zaklínačem z vlastní vůle se jedná o originální a briliantně napsané backstory. A to se prostě počítá. ()

JosefTomas

Minimální očekávání dokáži ve většině věcí zmírnit utrpení. S tímto přístupem tak nezbývalo nic jiného, než být svým způsobem spokojený. A to i navzdory tomu, že haprující logika a podobné nedodělky srážely jinak dobrou atmosféru, stejně jako podivuhodná animace v akčních scénách. Ve výsledku to proto dopadlo přijatelně na jedno zhlédnutí. V těch dalších by se naplno projevilo nejen haprující tempo v druhé třetině, ale řada dalších neduhů. Zůstanu proto u jednoho zhlédnutí a přijatelném hodnocení. ()

Kimkong

Popravdě řečeno čekal jsem více. Brutalita jako v Castelvanii, stejně tak animace a nevýrazná hudba. Postavy kromě elfa, ústředního zaklínače a dětí na konci pro mne neznámé. Nebyl čas si vybudovat vztah. Oproti Geraltovi píchače čarodějek, tu máme ku škodě jejich pobíječe. Zajímavé je tu zobrazení zaklínačů jako nájemných vrahů co pro peníze udělají cokoliv. ()

CaladanChmur

být tohle v animaci jako třeba Resident Evil.. tak by to bylo na 95%...takhle to mám na 85% ( což u mě opravdu znamená super zážitek). Je úžasné, že i přes tu relativně naivní kresbu to bylo výborné. V současné hromadě Marvel a Disney kopírovaných stupidit, tohle byl  svěží vítr...85%. ()

kubas369

6/10. Ano Netflix si uvědomuje, že se mu dostalo s právy na Zaklínače do ruky něco co by mohlo vynášet nejméně dekádu pořádný balík. Je jasné, že tuhle kravku je potřeba pořádně podojit, jen by si měli dát bacha aby jim to mlíčko pěkně nezkyslo. Měli by se poučit od Disneyho a jeho prznění Star Wars, že mít značku s obrovským potenciálem neznamená, že vše bude procházka růžovým sadem. Ale zpátky k Vesemirovi, je trošku smutné že kreslená verze je daleko lepší než ta hraná. Celý jeho ,,origin" příběh zde zpracovaný není špatný, ale celý ten příběh mi moc nezapadá jak do samotného hraného seriálu tak ani do knih. Bohužel největší problém mám se samotnou animací ta mi doopravdy nesedla. Je to prostě průměr ve všech ohledech alespoň to bylo správně brutální a krvavé. Začínám mít doopravdy obavy co bude s Kontinentem dál. ()

spoock

Dejove je to prazdne, hezky se na to kouka. Vykresleni postav je tak ploche, ze si udelat k nekomu vztah prakticky nejde. Lidi od Netflixu vubec nepochopili knizni sagu, takze se nelze divit, ze vsechno je totalne mdle. ()

Jochys

Knihy jsem nečetla, hry jsem nehrála (teda zkoušela jsem hrát, ale nechytlo mě to, v mém srdci je místo jen pro Dragon Age), seriál mě vytáčel a nebavil. (Divím se, že se se mnou manžel ještě nerozvedl 😄 on je totiž velký fanoušek)....Ale tenhle film byl úžasný. Tady bych se ani nezlobila, kdyby třeba vznikl seriál. Tohodle chci víc! ()

Emílio odpad!

Myslel som, že možno jednu dám, ale nie - je to sranec. U Netflixu si nejaký Zaklínač skrátka "nevrzne", ani keď si ho nechá nakresliť. Atmosféru Sapkowskeho kníh, ktorá sa z nich údajne výdatne nasávala to netrafilo ani omylom, na to čo to chce povedať, je to príliš krátke a ... no a atď. Našťastie je tu ešte ten Jubei Kibagami. ()

Lampasak

Jako velký fanoušek zaklínače jsem samozřejmě trochu zaujatý, takže samozřejmě tomu dám o hvězdu víc než by si to možná zasloužilo, ale moje očekávání to naplnilo. Z příběhů šlo samozřejmě vyždímat trochu víc a to propojení s východním anime je takové zvláštní. ()

Marcas

Přiznám se, že ačkoliv jsem fanouškem světa zaklínačů, tak jsem se o tomto projektu dozvěděl až ve chvíli, kdy na mě vyskočil na úvodní stránce Neflixu. Tím pádem nebyla moje očekávání bůhvíjak vysoká a proto jsem velmi spokojený. Vesemirův příběh mě zajímal delší dobu a myslím si, že tady ho tvůrci podali srozumitelně a uspokojivě. Záverečná pasáž na Kaer Morhen mě hodně bavila a krásně nám doplňuje jeho příběh. Jediná věc, co mi tak úplně nesedí, je animace ala "anime", ale to je subjektivní pohled. Jinak velká spokojenost. ()

Vito_LePour

Celkem to šlo, až na bojové scény, které absolutně nejsou ve shodě s tím, co zaklínači dokázali. Též se mi nepozdával úplně ten konec. Jako zajímavý projekt, ale bylo to trochu over the top. ()

Perunwit

Nejlepší fantasy adaptace čehokoli za poslední léta. Po lehké nedůvěře od půlky už sledováno na jeden nádech. Budou další myslím si, ža tohle Netflixu dík! Pravý duch knížek a her žije v tomhle dílku. ()

SmajdalfCZ1

Inu jako jeden z mála jsem o světe Zaklínače věděl i před seriálem a nebylo to díky hrám, ale knihám :D . Inu takže když na mě dnes vyskočil tenhle film, tak jsem to hned pustil, protože přeci jen svět zaklínače mám načtený komplet několikrát. Myslím si, že v tomhle případě by určitě lidi nemělo odradit, že je to animované, protože tenhle typ anime jakým to tvůrci pojali není typické anime jako Naruto a další. Každopádně k filmu příběh byl zajímavý, ikdyž tedy úplně nejlepší námět to nebyl, tak je to stále svět zaklínače, takže k tomu musím přihlédnout. Vesemir byl velice sympatický a vtipný, takže hlavní postava určitě dobře zpracována, ikdyž teda později byl takový mrzutější. V seriálu se mihnou i Eskel, Lambert a Geralt jakožto jedni z posledních zaklínačů školy Vlka. Všem můžu doporučit uteče Vám to velice rychle. Je to super rozšíření filmového universa. ()

Dawe2

Trhaný animák neplynulostí a mizernými efekty kazí příběh, který by byl jinak lepší než celá první série klasického zaklínače. Velká škoda. Tenhle typ animace nemusím a zkazila mi celý film. Komu to ale nevadí, přijde si určitě na své. ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)