Dve slová ako kľúč

• Česko Dvě slova jako klíč (viac)

Na niekoľkých kontinentoch sa odohrávajú príbehy o vzťahu medzi rodičmi a deťmi, o osude a neznámych silách, ktoré riadia naše kroky. Japonský biznismen sa chce zmieriť s dcérou, ktorú v detstve opustil, a vydáva sa s ňou na cestu do Himalájí. Slobodná matka v Českej republike dostane záhadný list s dôležitým odkazom. Maliar a vyliečený alkoholik stretáva krásnu ženu a získava nečakanú možnosť rodinného života. Spisovateľ vezme svojho priateľa s jeho vnútornými démonmi na cestu do indonézskej džungle. Kňaz v New Yorku sa musí vyrovnať so zvláštnymi snami a starý muž čaká na odľahlom mieste kdesi na brehu Baltského mora na návštevu svojho syna. Každá z postáv stojí pred veľkou zmenou v živote a jej činy môžu ovplyvniť osud ostatných postáv. Ich životy sa začnú prelínať a nakoniec sa spoja do jedného veľkého príbehu. (Bontonfilm SK)

sportx

Mno jak začít po návratu z kina :-). Rozjezd pomalejší. Kamera perfektní, hudba jakbysmet. Myšlenka pěkná, ale jakákoliv DušeK nebo dokument s Raymondem Moodym nám toho poví více. Dávám 70 ale pouze 3 hvězdy. Odpad to určitě není, ale hlavně pokud se o tato témata vůbec nezajímate, tak tam ani nechoďte. Žádná vystřelovačka ani scifi plné efektů to není... ()

Ilchi

,, když nejsou vidět hvězdy,bude pršet '  to jako fakt? Fakt pojedu daleko do světa,abych se dozvěděla tohle? Fakt jsem šla do kina na film, kde se to podobnými moudrý jen hemží?  Díky tomu na mě celý film působil dost naivně. A i přes spoustu krásných záběru a lidských příběhů mě nudil.Libila se mi kamera a hudba.  Dávám hvězdičku za snahu vytvořit na naše poměry jiný film a hvězdičku za Pierre Richard. ()

alex.0

Toto je opravdu hodně jiný film v porovnání s těmi, které se dnes točí jako na běžícím pásu. Pokud očekáváte akci, blyštivé holywoodské efekty a pár ustřelených hlav, tak bude opravdu zklamáni. Toto není ani jeden z těch filmů u kterých můžete v pohodě "vypnout" mozek. Film se zabývá otázkami života a bytí. Postavy filmu mají různé osudy a čelí různým životním výzvám, které se snaží zvládnout. Film je velmi pestrý nejen díky paralelním dějovým liniím, ale také díky poměrně netradičním osudům postav. Tento film tak pro mě byl příjemným osvěžením v současné filmové produkci. Má šanci dotknout se vás u srdce pokud mu to dovolíte. A pokud mu to dovolíte, tak mějte po ruce i nějaký ten kapesníček, protože slza se asi občas objeví. ;-) ()

wel.wel

Po přečtení všech recenzí si říkám, že není moc filmů, které by měly tak polarizovaná hodnocení. Jedna hvězda/pět hvězdiček. Odpad/nádhera. Po mém druhém shlédnutí, a za mne, konstatuji, že je to dobrý film. Prolínání časových rovin a osobních příběhů člověka oslovují, ať už prožil stejnou situaci nebo ne. Střídání prostoru, ať je to velkoměsto New York, velehory Himáláj, místo někde v českých horách s idylickou chaloupkou, pobřeží Baltu, indonéský Siberut nebo Zlín s otiskem Le Corbusiera, to všechno podtrhuje proces hledání odpovědi, klíče. …  Dávám 4 hvězdy za film a jednu navíc za záběry Zlína. Nikdy by mne nenapadlo, že moje rodné město může být ve filmových záběrech tak nádherné. ()

Montmorency odpad!

Dlouho se mi nestalo, že by mě film nebavil ani sekundu (asi je to tím, že jsem s Helčou Houdovou neabsolvovala nějaký její sebepoznávací seminář :-)......nejlépe to vystihl uživatel Ukrizku, já si ušetřím čas psaním - nechci této pseudo filozofické slátanině obětovat už ani minutu ()

Denny23

Mám ráda "duchovní" filmy. Filmy o seberozvoji apod. Ale tohle mě opravdu nezaujalo, snažila jsem se tomu dát šanci, ale neustále jsem měla nutkání "přetáčet" dopředu. Chtělo by to jít trochu hlouběji, vic propracovat. Jediné co opravdu oceňuji a dávám díky tomu hvězdy dvě je hudba. Patrik Kee je prostě jednička a díky jeho hlasu to pro mě bylo nějakým způsobem únosné dokoukat. Škoda. ()

Korpy22

Velmi zajímavé slepeni příběhů, do jednoho celovečerního filmu. Na české poměry se jedná o opravdu unikátní počin, který mě příjemně překvapil. Film má skvělý vizuál, barvy a atsmosféru. Dostal však jednu ránu a to je samotný střih a lepení. Občas film působí krkolomně, jako kdyby opravdu někdo natočil 4 filmy a ty sestříhal do sebe. I tak si ale zaslouží pozornost a uznání ()

to08.net

Vpravdě duchovní film, který zaujme spíše publikum 50+ V okamžiku, kdy jste vším nasyceni a není možnost expanze, obracíme se do nitra a v přímé konfrontaci s naším svědomím rekapitulujeme svá rozhodnutí, odpouštíme, smiřujeme se se světem i se sebou. A smíření s rodiči před jejich smrtí je nejvíc. ()