Henry Chinaski sa nikdy nezaujímal o americký sen a nemal ambíciu dosiahnuť spoločenské postavenie, vďaka ktorému by sa zaradil do systému, ktorým pohŕda. Verí v slobodu a väčšinu voľného času trávi v mieston bare napriek tomu, že barmanom je jeho úhlavný nepriateľ Eddie. Jedného dňa po bitke s Eddiem odchádza do druhého baru, kde sa zoznámi s alkoholičkou Wendy... (STV)

pekarekoto

Kniha o vzniku celého filmu bola absolutne šialená. Od hladania kapitálu, cez ubytovanie režiséra, samotné natáčanie, výber hercov a producenta... Nikdy by som neveril že v produkcií filmov môže byť až taký velký bordel a chaos. Oproti tomu všetkému je samotný film hrozne jednoduchý a veselý. Mám pocit že Bukowský akosi esteticky skombinoval vtipné pasáže zo svojho života na úkor nejakeho celkového príbehu a autentickej atmosféry. V realite to musela byť daleko väčšia dráma. Veď ženská postava bola alkoholička a skončilo to jej smrtou. Bukowský filmy rád nemal, mal rád knihy. Tiež mi táto transformácia uplne nesadla, na rozdiel od jeho výborných kníh. Ktovie o kolo iné by to tiež bolo keby hlavnú úlohu dostal výborný Sean Penn. Okrem iného velký čitatel Bukowského tvorby. ()

Marcecek

Skrytý klenot 80. rokov, tak mi to aspoň pripadá. Skvelý film, Mickey Rourke bol pred kolapsom svojej kariéry na výslní, veľmi taklentovaný chlapík, čo si charizmou nič nezadá ani s takým Brucom Willisom. Alkoholika tu spolu s Faye Dunaway hrá veľmi presvedčivo, niekedy až karikatúrne, ale na pohľad je to výpitok na pohladanie, celý film sa odohráva v baroch a špinavých lokáloch, tak alkoholik žije. Veľa ľudí, čítam, obdivuje ten flegmatizmus a nihilizmus alkoholika, verím, že to myslia ironicky, pretože nikdo si nevie okrem alkoholika predstaviť, aké to je žiť v začarovanom kruhu, bez záujmov, bez chuti do života, byť len chvíľkovo šťastný, keď máte pohárik v ruke, postupne strácate všetko na čom vám záleží, nakoniec aj ten život. Viem to presne, sám som 3 roky po druhej liečbe a viem aké je to mať jedinú starosť, a to zohnať si chlast, a piť a piť do zaspatia, je jedno kedy, je jedno kde. Je to kruté, tento film to ale zobrazuje odľahčene, až tak, že si neznalý človek môže myslieť, že taký alkoholik nemá žiadne starosti, nič nemusí riešiť, že je mu aj čo závidieť, verte, že nie. Henriho Chinaskiho mi bolo aj miestami ľúto, je to dobrý chlap, zahraný až oskarovo, film je zábavný, hravý, zo života, aj keď komediálne ladený, ale nakoniec som rád, že nekončí tragicky, odpúšťam mu, že je to vlastne taká fikcia. Dojal ma, zabavil, a vychádza mi to na 5*. ()

jetos

po skouknutí tohohle kousku, jsem skoro začal litovat toho že nejsem notorik, fakt vynikající dílko i díky skvělé předloze, a navíc Mickey Rourke opravdu exceluje... ()

myst3ry

S tímto filmem je to těžké. Stejně tak je to těžké s Bukowskim - Někteří ho milují, někteří jim opovrhují. Já patří do té první skupiny, tudíž se mi film moc líbil. Chápu ale, že tohle prostě není podíváná pro všechny. Na to, aby se vám tento film líbil, musíte mít prostě už něco ve svém životě odpito... Taky jste měli chuť se během filmu opít? Já teda jo! :) ()

denyel

Charles Bukowski je v prvom rade spisovateľ, nie alkoholik - to je vec, za ktorou si budem vždycky stáť. Nie umenie, to život je zrkadlom, tak to platilo pri mnohých, tak to platí aj pri ňom, skutočné veci sú dokonalé, odraz v zrkadle býva vždy "len" vynikajúci, presne ako v tomto filme, kedy by som dal viac prednosť jeho tvorbe, ako iba samotnému životu, no aj navzdory tomu, tejto drobnosti, je to dielo hodné pochvaly. Je to proste dielo o ňom. ()

Clockwork

Schroeder přesně vystihl atmosféru Bukowského knihy. Mickey Rourke zahrál hospodskýho povaleče na výbornou a Faye Dunaway se taky neztratila. ()

raininface

Bukowski o Rourkovi řekl, že ho hrál docela dobře, ale že to s tím svým vzhledem trochu přeháněl, protože on nikdy tak otrhaně a špinavě nevypadal. Podle Bukowského dcery Mariny Rourke nezahrál nic, čím by jí aspoň vzdáleně připomínal otce. Podle mě ho zahrál trochu toporně, skoro až na hraně parodie a celý film je celkem průměrný, Bukowského knížky jsou mnohem lepší - drsnější, zábavnější, živější. ()

rozpas

Tak jsem dal nakonec za 5. Skouknul jsem to na dvakrát a na druhou půlku jsem se úplně těšil. Bylo to roztomilé a kruté zároveň. Ale jedno si z toho přece odnáším - myslím, že na pohodu se dá žít i bez chlastu. Brrr, ta rána musí fakt drsná... ()

louie100

Po dlhom čase som pozeral film bez prepínania, bez odchádzania, bez prerušovania a chcel som, aby to ešte pokračovalo. A to všetko preto, že ma to fakt bavilo. Ešte som doteraz na tento film vôbec nenarazil. Palec hore! ()

Sejkorka

Pomalý rozjezd, člověk se postupně dostává do děje. Dozvídáme se víc o Henrym, o tom, proč žije tak, jak žije. Chinaski údajně podle jeho příjmení zvolily název své skupiny. Čím, kromě chlastu, je mohl inspirovat ? Bezbřehou touhou po svobodě, nechutí žít ve zlaté kleci, i když k tomu měl předpoklady, jakožto nadaný literát. Wendy není tolik výrazná, prostě jen chlastá, protože, to je celá ona, pořád má jen smůlu a nehodlá se znovu zamilovat. Jo a nemá ráda lidi. To Chninaski, ten neví, ale je mu líp, když tam nejsou. Film je plný originálních hlášek (objevují se v mnoha komentářích). Mně se líbila jedna z přijímacího pohovoru, nenií to přesné, ale něco ve smyslu. Je dobré mít zaměstnání, ale správnej chlap nepracuje .... 85%, dal bych 4 a 1/2 *, kdyby to šlo .... ()

alienable

Úplně zřetelně cítím po letech v puse chuť whisky. Zejtřek neexistuje, pojďte si zafilozofovat, rozbít si držku a i když se neznáme, odjet spolu do zářící noci. ()

Falanx

80%. Chlast, furt krev u rypáku, humus, ubíjející bezcílnost, tíseň. Ještě chyběl svrab, neštovice a syfl pro hlavní "hrdiny" a už si věším špagát na hák od lustru. Na tu depku jsem si opravdu MUSEL dát panáka. Asi by si to zasloužilo o stálici víc, ale já na tyhle žánrovky moc nejsem - příliš mi připomínají život. ()

freebob

Artový film od slavných Cannon Group s ambiciózními úmysly.Špinavy film s jedinečnou atmosférou a vypitá troska v podání Mickeyho Rourka, jemuž zdatně sekunduje Fay Dunaway určitě stojí za vidění.Poklona Cannonu za podporu a snahu odprostit se od mainstreamu. ()

GalaktikHero

Ten zobrazený životný štýl, to je ako byť celý život na intráku. Ale nie na strojarine, kde je pár ženských a ešte k tomu škaredých! Na intráku pedagogickej fakulty! Na tých pár bezstarostných rokov všetci do konca života s nostalgiou spomíname, ale sú takí, čo si to zariadia na celý zbytok života. Síce krátky zbytok, ale aj tak.... v dnešnej dobe zostať triezvy, to je na mašlu! A keď je človej charizmatický alkoholik, ešte sa o neho pobijú dve krásne samičky! Len prestrih do súčasnosti a pohľad na Mikiho Rúrku, to už je skôr na horor! ()