The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

Rathalos

Francuzski reziseri niekolkych hororovych peciek Bustillo a Maury opat prichadzaju na scenu,tentokrat to nie je o brutalite,gore efektoch a litroch krvi,ale vyhrava neskutocna atmosfera i napatie,niekedy som az prestal dychat,klaustrofobici budu mat urcite v niektorych pasazach problem,taktiez sa mi velmi pacila kamera,nejaky ten prekvapivy zvrat a nemozem zabudnut na namet,ktory tu este nebol,trosku ma sklamal zaver,ale aj tak je to parada,pre fanusikov tohto zanru je to povinna lahodka...:-) ()

Rockerman

Stačí jen dvacet minut trpělivosti a odměna se dostaví. To potápění v zatopeném domě je fajn, jen škoda že těch děsivých scén nebylo více. I tak tísnivá atmosféra z bezvýchodné situace je působivá. Určitě jsem viděl jeden z lepších hororů letošního roku. ()

MickeyStuma

Námět si tvůrci zřejmě převzali ze španělského snímku Zlo přichází z hlubin a krapet ho přepracovali. Potápění a prozkoumávání všeličeho pod vodou může pro někoho být dobrodružný koníček, avšak pod úpravou starého dobrého přísloví: Tak dlouho se potápí a zkoumá, až se jednou narazí na něco děsivého. Příběh je značně jednoduchý a svým způsobem by vystačil i na půlhodinovou filmovou povídku. Vlastně je to jen obyčejná etuda o strašidelném domě, kterých je natočeno skutečně přehršel, ale tady je originalitou to, že se právě vše odehrává pod vodou. Stísněný prostor, minimum světla, nedostatek kyslíku a… Skutečně strašidelné jevy. Na místě potápěčů by asi nikdo nechtěl být. Ano, je tu spousta momentů, které jsme již nejednou někde dříve viděli. ale přesto, i když je to stejné, v určitých detailech přeci jen jiné. Děsivě vypadající stará panenka vznášející se ve vodě přeci jen vypadá jinak, než jen tak odhozená či položena na všelijakém stejně strašidelném místě. Snímek tedy má čím překvapit. Jedinou vadou na kráse je styl kamery. Je to found footage a nebo ne? Ono je to chvíli tak, chvílemi jinak, takže na střídačku od všeho něco, takže to poněkud ztrácí ten správný obrazový punc. Atmosféra je skutečně úžasná a temná. A tak se po delší době objevil snímek opět dokazující, že i z mála se dá udělat hodně. ()

Johny M.

Přesně takovej námět jsem už dlouho chtěl vidět (urbex, zatopenej dům...). Yuznovo Zlo přichází z hlubin už je přece jen víc jak 15 let zpátky a o pár levelů níž. Tady se to povedlo na výbornou, až mě párkrát zamrazilo. Spolu se Zhoubnym zlem nejlepší hororovej počin tohoto roku! ()

helraiser

Potápěčský horor o strašidelném domě? Proč ne, nápad super a provedení se docela povedlo. Je to atmosférické, napínavé a opravdu strašidelné. Proplouvání starým zatopeným domem působí opravdu strašidelně a když se do toho zamotá satanistická vsuvka s původními majiteli tak je o zábavu postaráno a opravdu to graduje k výbornému finále. Za mě opravdu spokojenost a více takových prosím. ()

franzkfk

Námět je výborný, ale scénář a režie zklamáním. Největší problém je téměř nulová expozice pro hlavní hrdiny (plochá charakterizace, ergo nízké ztotožnění) a nešikovné vypořádání se s negativy natáčení pod hladinou - špatný výběr potapěčské masky, které zakrývají obličeje; odlišná fyzikální pravidla pod hladinou -> hororové prvky, záporáci. Škoda. ()

messi@h

Film má solidní atmosféru a očekávání hrůzy v domě hluboko pod hladinou funguje pěkně. První pomalé podvodní záběry působí správně znepokojivým dojmem a běhá po nich mráz po zádech, dokonce ještě dříve, než se objeví strašidelný dům. Vše se tedy rozbíhá pěkně - ovšem jen do chvíle, než se opravdu spustí hororová akce. Ve chvíli, kdy by mělo všechno gradovat, stane se bohužel pravý opak: Film najednou ztratí veškerou atmosféru a napětí a další děj běží schématicky, podle 100x viděné šablony. Bohužel, protože potenciál tu byl a první okamžiky potopení pod hladinu jezera jsou zatraceně atmosférické, znepokojivé a tajemné. ()

Najt

Opravdu nepříjemných a těžce úzkých 80 minut filmu, v tom dobrém slova smyslu. Samozřejmě, že nějaké to napětí začíná až zhruba ve třetině filmu, ale to je asi jasný. Neni to ani tak horor, protože se u toho nebojíte, ale máte opravdu mizerné a mrazivé pocity a to byl záměr. O to tu jde víc než o strach a horor jako takový. Pro klaustrofobiky a bojiče vody tohle bude nejspíš poradnej fearfactor. Ja sice klaustrofobik nejsem, ale úzké prostory nemám rád a pod vodou už vubec ne. I když nejde o prodíraní se nejakymi tunylky, kde se můžete šprajcnout a vsude okolo je místa dost, stejne to prostředí a atmosféra ty pocity úzkosti a stísněnosti evokuje. Film by byl tak za 3* průměrný mrazivý snímek, ale to prostředí opravdu dava najevo hrůzu a já bych se tam okamžitě pos*ral, takže brrrr, husí kůže a hvězda navíc, protože atmosféra a husté pocity při sledování dělají z průměrného filmu ten nadprůměrný. ()

tharros

|| Ben a Tína si připlavali pro krásných 65% || Vzít jeden pár, hodit na ně potápěčské vybavení, mrsknout je pod vodu, kde je kompletně zachovalý rodinný dům, zatímco mimo něj vše koroduje? What could go wrong? || Z prvu jednoduchý koncept jako facka a přesto jej nikdy nikdo předtím nenatočil. Je to stále béčko, ale poctivé. || Dodatek na závěr: Pro fanoušky 47 Meters Down a The Descent nenápadný must see. ()

Clark_Kent

Těhlech podvodních srágor je poměrně už dost. Jednou tam máš žraloka, pak jakousi jinou havěť z dob minulých. Nebo vás snažej, otrávit vybledlejma umrlcema pod vodou? No pro mě to bylo, spíš hlubinná nuda. ()

movemat

Veľké mínus za príliš nudný a dlhý úvod. Aby sa 85 minútový snímok 30 minút len rozbiehal, tak to je blbé. Následná hororová schéma je v podstate len obyčajný haunted house akurát pod vodou. Je to síce zaujímavé oživenie žánru, ale žeby som z toho padol na zadok, tak to nie. Myslím, že opakované zhliadnutie nehrozí. Lepšie 2 hviezdičky. ()

ANTYCHRYST

Vidím roztresenou kameru v ruce ( přesně tohle nesnáším) říkám si a jéje... jak se objevil slizky děda a jezero .. ponor říkám si.. no tvl.. podvodní ducharina..:) jako dooost dobrej nápad.. zajímavé provedení..místy jsem přemýšlel jestli koukám na videohru nebo na film..tak to na mě pusobylo..každopádně parádní..podvodní..ztisnena atmosféra :) tohle jsem nečekal...75% ()

Mamlas odpad!

K tomuto filmu bylo třeba jen 2 ochotníků, kteří spolu budou pod vodou odvykládávat hloupý scénář, svítit baterkou a třepat kamerou, jakmile se začne, podle nich, něco dít. Jinak je to mix Found Footage (FF) (prvních 20 minut), FF pod vodou a duchařiny (zbytek filmu). Děj nulový. Jen plavou, blbě kecaj a nemůžou se dostat z baráku. Protože nesnáším FF a duchařinu, tak jsem se do konce doklikal za pár minut. Nebylo na co se dívat. (8%) ()

Solverino

Nakonec to není zase tak špatný... docela dost dobrý... možná by to ke konci nemuselo být tak polopatický, trochu se pak vytrácí "magic". ()