Je mladý a nezkušený, o to větší je jeho odhodlání. Začínající policista odmítá nechat vraha své kolegyně bez spravedlivého trestu... Zločin na hranicích je jeden z příběhů volné řady regionálních kriminálek rakouské televize. Rakouský veřejnoprávní vysílatel ORF oslovil Českou televizi s nabídkou natočit jeden díl cyklu v koprodukci jako samostatný, dějově uzavřený detektivní příběh. Česko-rakouský je nejen příběh, ale i herecké obsazení a prostředí pohraničních oblastí Linecko a Kaplicko. A tak vznikla spolupráce na detektivním příběhu, v němž se setká čerstvě penzionovaná rakouská policistka Grete s mladým českým policistou Standou. Při společném zásahu českých a rakouských policistů proti nelegální rave-party v pohraničním lese tragicky zahyne mladá rakouská policistka Johanna a záhadně zmizí český drogový dealer zvaný Sicilián. Standa vnímá smrt Johanny jako tragédii, protože byl do Johanny zamilovaný, a když se najde i Siciliánova mrtvola, dojde mu, že smrt jeho milované nebyla nehoda. Standův nadřízený zpochybňuje podezření mladého nezkušeného policisty, a tak se Standa tajně obrátí na bývalou rakouskou policistku Grete s prosbou o pomoc při pátrání. Grete správně vnímá nebezpečí, v němž se Standa ocitá, a důrazně ho odrazuje od dalšího postupu na vlastní pěst. Jenže Standa chce vraha vypátrat za každou cenu. (Česká televize)

daleba

Doufám, že chtěla ČT naznačit, že bude vysílat tohle, pokud nedojde ke zvýšení poplatku, po kterém už několik let volá... Já jsem plně pro, takže doufám, že politici začnou jednat! Ať si říká kdo chce, co chce - tvorba ČT z 90% převyšuje tvorbu Novy s Primou i Soukupem Soukupa se Soukupem. A co si budeme: 135,- se platí asi 20 let, a je prostě fakt, že doba už je jinde. ()

ostravak30

Zločin na hranicích je od počátku dost banální případ připomínající třeba jednu z epizod seriálu Big Ben, na kterém mimochodem scénárista Anton Maria Aigner také dělal. Dialogy jsou naprosto otřesné, řešení zápletky a celý průběh vyšetřování velmi chabý. Spojit rakouské a české herce do jednoho filmu odehrávajícího se na pomezí Rakouska a Česka nebyl zase tak špatný nápad, ale provedení je hodně slaboučké. Tvůrci jako by snad ani nechápali kudy se ubírá trend moderní detektivky a uchýlili se k materiálu 90. let. ()

BabyMilena

Průměrná detektivka s nádechem humoru, nic pro náročného diváka, ale hodnocení jako odpad mě taky zarazilo, to mívají většinou počiny jako Love Island a podobné, tohle bych řekla, že nebylo o nic horší ani lepší než většina českých kriminálek, které člověk zhlédne a brzy zapomene ve stylu Policie Modrava, Stíny v mlze atd. Pravda, že si tvůrci moc nelámali hlavu s jazykovou bariérou, ale na to jsme asi víc citliví, protože se to týká našeho jazyka, je spousta jiných seriálů, které jsou kompletně předabované do češtiny a já přemýšlím, jak se spolu můžou domluvit, když jeden je třeba Arab a druhý Žid? Mnozí zřejmě čekali od česko-rakouské koprodukce něco víc, ale mě to pobavilo-hlavní vyšetřovatelé teta Gréta a český Standa-ty přece nejde brát úplně vážně a taky je člověk prostě musí mít rád. ()

Kozlowski8

Mladý český policista, společně se svou rakouskou kolegyní ve výslužbě, pátrají po pravé příčině smrti mladé rakouské policistky při společném zátahu na technopárty... Tento společný česko-rakouský projekt se (na rozdíl od Marie Terezie) vůbec nepovedl. Počínaje příšerným scénářem a dialogy a velmi tristními hereckými výkony konče. Česká televize mne tentokrát velmi zklamala. 20 %. ()

Mallinali

To jeden čeká po Marii Terezii trochu propracovanější dílo a dostane Místo činu: Dabingove studio. Na filmu mě nakonec nejvíc zaujalo, jak zbytečné bylo podobný scénář roubovat na preshranicni kriminálku. Vždyť nějaká hranice vůbec nehrála roli, český polda sbali rakouskou policajtku prý během výcviku a divak neví, jak se to mohlo vůbec odehrát, vždyť jsou to jiné sbory, jiné státy, jiné rodné jazyky...ani za vysvětlení to nikomu nestojí. Čeští policajti mluví stejně jako rakouští a opět bez vysvětlení, přitom Grete někde zkouší anglictinu... to je fakt divný. A hned v úvodu český policajt Pechlat vynada rakouské policajtce jako psovi, i když nad ní nemá žádné pravomoci... atd. S českými a rakouským realiemi se az na výjimky (neznámé piko) vůbec nepracuje, tam rakouskej policejní šéf dohaduje kšefty s českým dealerem jako by se nechumelilo a nikdo se neptá jak se vůbec našli,  dokonce ani proč ho teda nevaroval už před zásahem, když ho mohl prozradit. Do toho tam furt vypráví nějakej starej kapitán s hlasem Županiče, který skončí na konci s ostatními na Lipne, a i když je mimo, nechají ho řídit pro srandu lod? Vy jste to někdo celý pochopil? To radši dám ČT dvakrát tolik, než v neděli večer koukat na tohle. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Českých Budejoviciach, Vyššom Brode, rakúskom Helfenbergu a Schwechate. (dyfur)