McMilióny

Dokument zachycuje neuvěřitelný příběh bývalého policisty, který zmanipuloval hru Monopoly u společnosti McDonald's. Během deseti let tak coby auditor bezpečnosti ukradl miliony dolarů a vybudoval obrovskou síť kompliců napříč celými Spojenými státy. Dokument McMillions čerpá z exkluzivních bezprostředních svědectví a archivních záběrů, na nichž vypovídají agenti FBI, kteří rozsáhlý podvod odhalili, podvedení vedoucí pracovníci společnosti McDonald’s; právníci zabývající se případem; a pachatelé i výherci, kteří se na této složité machinaci obohatili, stejně jako řada jednotlivců, z nichž byla většina do této lsti zatažena zcela nevědomky. (HBO Europe)

celticek

HBO na Netflix jednoduše nemá. Zajímavý případ a dobrá první a závěrečná epizoda. To je málo. Líbil se mi agent FBI, který po případu skočil. Super byl také narychlo vytvořený jakože televizní tým. To si museli vyšetřovatelé hodně užívat. I ty interviews s "výherci". Bohužel je to zbytečně natahované a nudné. Nehledě na typické americké vyžrané staré rašple (čím víc šminků - tím víc sexy attitude). Ano, mluvím hlavně o Robin Colombo, fuj! Nevyužitý potenciál. ()

vyfuk

MC milióny se zdály jako zajímavý projekt. Až na to, že jsem nevěděl do čeho jdu. Myslel jsem, že záporák bude mekáč, ale ukázalo se, že oni jsou vlastně oběť. A problém je v lidech, kteří ojebali mekáč. Což by mi nevadilo. Naopak to prohloubilo můj zájem. Stejně jako jsem byl zaujat, jsem ale rychle stejně tak onu myšlenku pustil. Seriál totiž velmi rychle začal motat tunu nezajímavých a nezáživných věcí a nějak se to zkombinovalo, že v půlce jsem se nějak ztrácel a na konci jsem vlastně ani nevěděl o co jde. A nějak konec skončil nějak nijak. Nejsem navíc ani moc fanda hraných seriálů, ale chápu. Obecně vzato spojení mnoha faktorů, které se spojily dohromady a daly vytvoření seriálu s dobrým poselstvím, ale zpracováním se to se mnou silně obešlo. ()

ripo

Veľmi dopodrobna spracovaný dokument o miliónových podvodoch pri hrách spoločnosti McDonalds. Keď si neprečítate popis (tak, ako som si to neprečítal ani ja), tak si budete mädliť dlane nad tým, ako investigatívci načapali nadnárodný moloch na ich klamstvách, na ich nechutnej a nezdravej strave, na okrádaní zákazníkov. No zhruba po pol hodine si uvedomíte, že Mekáč tu nebude vystupovať v úlohe obžalovaného. A od tohoto bodu máte dve možnosti. Tá prvá je tá, že si poviete: "Ja som chcel vidieť oyeby čo robí Mekáč na zákazníkoch!", a na ďalšie diely sa vykašlete. Ak vás to však aj napriek tomu zaujme, čaká vás šesť napínavých dielov, ktoré doslova pod mikroskopom rozpitvávajú jednotlivé časti monštrózneho podvodu a rozplietajú nitky do maličkých detailov toho, čo sa dialo počas dvanástich rokoch. Výborný strih, výborná kamera, výborný scenár. Pokiaľ sledujete po večeroch Discovery Investigation, alebo Prima Krimi ( :) ), tak toto je veru iný level doku kriminálky. Ten vyšší..... ()

Arsenal83

V tomto prípade stačila jedna hodina, možno hodina a pol, a nie celkom 6 hodín. Lenže tvorcovia sa snažili úmyselne zahmlievať a dodávať aj linky, ktoré s prípadom nemali veľa spoločného, len aby sa dokument natiahol. Takto to vyznievalo strašne spomalene. A pravdu povediac, tí agenti, čo odhalili tak kolosálny podvod vyzerali ako totálni amatéri a tak sa niekedy aj pred kamerami vyjadrujú. ()

phoenixer

První díl je skvělý, což se o zbytku serie říct bohužel nedá. Od druhého dílu je příliš omáčky okolo a pointa dokumentu se tak lehce vytrácí. Místy jsem ztrácel pozornost a zájem minisérii dokoukat. Dost informací od “svědků” je častokrát podaná spíš jako teorie. Přesto konec dobrý, ačkoliv většině diváků musí být už předem jasné, jak to celé dopadlo. ()