Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

McGuffin

Parta samozvaných vyšetřovatelů a mstitelů se rozhodne rozluštit nehodu, při níž zahyne manželka jednoho z nich. Řada důkazů popírá nehodu jako náhodu a vede k promyšlenému zločinu a tlupě jménem Rytíři spravedlnosti, Retfærdighedens ryttere, a v tom je problém. V řadě. Pokud sedí první důkaz na osmdesát procent a druhý a další také, pak pátý takto nalezený sedí už jen na třiatřicet procent. To žádná jistota není a když na to zapomenete, nejspíš uděláte chybu. A přesně to i režírující Anders Thomas Jensen na půdě dánského Odense publiku předvádí. Hodinu matematiky ilustrovanou gaunery a mstiteli a když nedáváte pozor, nebudete vědět, kdo je rytíř. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Petrval

Dánský film o pomstě v pojetí M. Mikkelsena ve mstě za svou zabitou manželku. Mix žánrů s humorem který mi absolutně nesedl a film v některých částech protrpěl. Herci hrají dobře ale postavy mi byli dost nesympatické a někdy až otravné. Konec filmu je dost WTF. Slabé 2* ()

im8

Mistrovský kousek. Jako dílo skvělého kuchaře, kdy přemýšlíte o tom, jak je možné, že všechny ty ingredience, které jste si v jednom chodu dohromady ani nedokázali představit, dají dohromady tak dokonalou chuť. Bravo Mr. Jensen! ()

disappearin1

Zelenka skřížený s Tarantinem a do toho trochu halloweenska verze Big Bang Theory. Prekvapive tenhle dansky dort pejska a kocicky nejen drzi pohromade, ale i skvele chutna! ()

maxs

Naprosto famózní snímek brouzdající mezi komedií, satirou a dramatem. Skvělý, někdy až ztřeštěný příběh, skvělé postavy, vynikající herecké výkony. Jsem nadšený. Mads Mikkelsen fenomenální. Dlouho mě nic tak nepobavilo, ale přízemně hloupé to určitě není. Pecka! ()

Zaks

Čo môže spôsobiť jeden ukradnutý bicykel, alebo tiež Mads Mikkelsen v roli, ktorú tak máme radi. Nekompromisný, bez ozdôb, ide priamo na vec a ako čerstvý exmilitary to rozdáva po strastiplnom zážitku na každú stranu. Sekundujú mu, ako inak, geniálni lúzri, ktorí sú vlastne rovnakí hrdinovia ako on. Čierny humor dotiahnutý k absolútnej dokonalosti. Výnimočný a originálny film opäť potvrdzuje kvalitu severskej kinematografie, bravó, toto sa fakt podarilo! ()

Bagrowitz

Seveřani jsou úchylný! Chvílema mi to přišlo spíš jako drama než černá komedie, ale jinak fakt skvělý. Bavil jsem se od začátku do konce a žádná část mi nepřišla vyloženě slabá. Povedeně uchopené téma, kdy se člověk snaží najít za vším nějaký smysl. Herecké výkony teda nádherný, banda magorů která drží přes všechno při sobě. *lehkej spoiler* Lennart, popsaný jako ten s kytarou z Queen, a jeho poklepávání na model stodoly na konci filmu, když hraje Ementál na lesní roh, tomu jen nasadilo korunku. ()

dranesy

Přidání vtipných rozhovorů a situací a zajímavých charakterů postav do akčního filmu, který by bez těchto věcí byl pouze akční B, byl výborný nápad. Celý film rozvádí zajímavou myšlenku náhody, která vlastně neexistuje a je jenom spletitou centiliónů událostí, které se v průběhu let událi. Do toho vidíme řádění bývalého vojáka, který se nedokáže se smrtí ženy smířit a jeho život už je pouze  o násilí, což zapříčiní desítky dalších událostí, které v průběhu filmu přicházejí. Všechny hlavní postavy, které se ve filmu pohybují, mají svůj vlastní problém a atypický způsob chování, což často přidává filmu na komediální úrovni, ale občas to přinese i vážnou scénu, které v tomhle filmu nefungují jako klišé. Dánové mě opět přesvědčili, že filmy točit umí. ()

DerfelCadarn

Lahůdka filmového víkendu. Ani mě nijak nenapadá jak to komentovat, to se prostě musí vidět. Do teď si nejsem jistej, jestli jsem se koukal na komedii nebo dokument o porucháh lidskýho chování, ale skvěle jsem se bavil:-). ()

Magnomous

Od 84% filmu som teda cakal ovela viac. Co ale hlavne nechapem, preco je "Komédia" ako primarny zaner tohoto filmu. Su tam mozno 3-4 nanajvys usmevne sceny, zvysok klasicka drama. Dej pomerne dynamicky, aj ked mierne zbytocne natiahnuty a zaver filmu doslova debilny a sirokej verejnosti doslova az skodlivy a kontraproduktivny. Mads Mikkelsen, ale aj zvysni herci moje hodnotenie mierne pozdvihli, preto 3*. ()

Animocne

Multižánrový film, který vás pobaví, postraší, dojme a dokonce i donutí přemýšlet o kauzalitě a efektu motýlích křídel. I když se ze začátku může příběh zdát lehce předvídatelný postupně nabírá překvapivých obrátek se kterými bizarních a nečekaných scén jen přibývá. Nečekaný je i konec, kterému se ve spojení s předcházejícími scénami a událostmi nechce člověku vůbec věřit. I to je ale nakonec dalším důvodem proč film stojí za to shlédnout. Jensenova skvělá režie a Mikkelsenův špičkový herecký výkon mě doopravdy bavil. ()

lineker

Asi trochu proti proudu, ale ze dvou dánských dramatických skvostů minulého roku mne více bavil Chlast. Bylo to zřejmě mírou autentičnosti a možnosti vcitění do postav. Liga spravedlnosti je mixem žánrů z nichž mne nejvíce bavila ujetá satira. Najdete zde i silné emoce a samozřejmě hlavní myšlenku příčinnosti našich životů. ()

Pamprdol

Včera jsem skoukla tento film. Nevěděla jsem, do čeho jdu............. a velice jsem se bavila. Černý humor, gagy, všechno mělo smysl. Ty absurdní postavičky mě moc bavily. Směs akčňáku, dramatu, komedie, ten konec, mazec............ bylo to super, hlavně tam hrál můj oblíbenec Mads. ()

MatoPalkes

Dánska kinematografia je pre mňa veľká neznáma, poznám iba Madsa Mikkelsena. Chyba. Budem musieť veľa dobiehať lebo toto bolo super. Striedanie žánrov bavilo (a fungovalo), scenár na jedničku. Veľmi silné 4*. ()

MatyRock

9/10 Vskutku kouzelný film. Anders Thomas Jensen kombinuje hned několik žánrů a kloubí vše dohromady překvapivě dobře. Humor mi přišel velmi vkusný a především přicházel ve chvílích, kdy to bylo vhod. Scénář pochází též z rukou Anderse a vypráví příběh s hlavní myšlenkou kauzality. Postavy jsou velmi bizarní a nelze si je nezamilovat. Herci v čele s Madsem Mikkelsenem odvádí kvalitní práci. Jen málokdy jsem měl pocit klišovitých a nereálných dialogů. Filmu nemám moc co vytknout. Maximálně stopáž, timing a nevýraznou hudbu, ale v zásadě jde o bezchybné dílo. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)