Reklama

Reklama

Ľúbil som svoju ženu

  • Česko Miloval jsem svou ženu (viac)
Trailer 4

Holandský kapitán nákladnej lode Jakob Störr a jeho priateľ sa pri popíjaní alkoholu stavia, že sa Störr ožení s prvou ženou, ktorá vstúpi do kaviarne. Tak sa zoznámi s rozmarnou Francúzkou Lizzy, s ktorou sa naozaj ožení. Začne sa rozvíjať ľúbostný príbeh bohatý na lásku ako z rozprávok Tisíc a jednej noci. A od tej chvíle podlieha život milovaného, ​​bolestne úprimného Störra mnohým skúškam. Prostredníctvom jeho postavy chápeme elementárnym a dramatickým spôsobom komplexnosť, tajomnosť, krehkú krásu a nepolapiteľnú, nekontrolovateľnú povahu života. (Film Europe)

(viac)

Videá (4)

Trailer 4

Recenzie (10)

angel74 

všetky recenzie užívateľa

Ildikó Enyedi mi svým novým filmem přivodila lehké zklamání. Po nesmírně originálním snímku O těle a duši opět přichází s milostným příběhem, nicméně tentokrát je poněkud klasičtější. Romantickému dramatu Miloval jsem svou ženu nelze upřít režisérčin osobitý rukopis a místy až magickou poetiku, ale divákovu pozornost rozmělňuje zbytečně natahovaný děj. Příčina možná tkví v knižní předloze, kterou jsem však nečetla, takže nemohu v tomto ohledu příliš soudit. (65%) ()

Rimsy 

všetky recenzie užívateľa

Čím více člověk o této historické romanci přemýšlí, tím více si uvědomí, jak málo uspokojení na nestřídmé ploše téměř tří hodin nabízí. Ze všech možných (a zajímavých) cest se totiž film nevydá v podstatě žádnou. Více zde. ()

Reklama

Mylouch 

všetky recenzie užívateľa

Zajímavý pokus o zpracování subjektivního vyprávění životního příběhu, kterému chybí právě vystižení osobních nejistot hrdiny a objektivizujícím přístupem tak výrazně rozvolňuje pocitové splynutí a tedy zásah diváka. Životní volby a zvraty. Kde zůstalo štěstí a kuchařovo svádění ? ()

blondboss 

všetky recenzie užívateľa

Celkom slušne rozbehnutá romantická historická dráma, ktorá ale postupom času začala strácať akosi dych a ja som občas už aj mrkol na hodinky, že tak trochu sa už nudím. Záver to trošku vylepšil, ale neubralo mi to na pocite, že dva a pol hodiny na takýto snímok je proste priveľa. Na druhej strane si ale nemôžem pomôcť, ale ja osobne milujem sledovať Léu Seydoux, ktorá má v sebe ozaj niečo zmyselné, čo priťahuje oko diváka. Takže v globále to môžem zhodnotiť ako vcelku slušný snímok v rámci žánru so zbytočne premrštenou stopážou, ale za to zaujímavými hereckými zjavmi. Do tej štvrtej hviezdy ale čosi chýbalo. 65 % ()

PEZ 

všetky recenzie užívateľa

V živote to občas tak chodí, že jeden si neváži druhého, až kým ho nestratí. A tiež veľa vzťahov zlyhá na chabej komunikácii. Tieto dve hlavné myšlienky mi šli hlavou počas sledovania tohto 3-hodinového eposu. A tiež ešte, že vzájomný rešpekt jo vzťahu kruciálnou vecou, ak má vzťah vydržať dlhodobo. Režisérka týmto filmom prestúpila do prvej ligy, čo sa týka budgetu a formy, film sa mi celkov páčil, ale určite nemusel mať takmer 3 hodiny (ten príbeh sa dal kľudne vyrozprávať aj za dve hodiny). A záver mi prišiel trošku rozpačitý. Na tak rozmáchly film mohol byť o niečo viac sofistikovaný. Každopádne, herci a kamera parádni, ale tak skoro si túto jazdu nezopakujem. Možno o pár rokov. ()

Galéria (25)

Zaujímavosti (2)

  • První klapka padla 8. dubna 2019 v Hamburgu (Německo). Dále se natáčelo v Budapešti (Maďarsko) a na Maltě. (SONY_)

Reklama

Reklama