Ada

• Česko Ada (viac)

Bezdetný manželský pár, Maria a Ingvar, žije so psom, mačkou a stádom oviec na farme kdesi na Bohom zabudnutom cípe Islandu v súlade s behom prírody. Ich život plynie v pokojnej rutine práce a odpočinku. Každý rok je o niečo lepší ako ten predchádzajúci, alebo sa v tom aspoň manželia utvrdzujú. Niečo medzi nimi ale zostáva nevyslovené, niečo bolestne chýba. Snažia sa zmieriť so stratou, na ktorú zdanlivo neexistuje liek. Divoká islandská krajina im ale nečakane ponúkne riešenie v podobe bytosti, ktorá dostane meno Ada. Je to dar, alebo prekliatie? (ASFK)

blondboss

Mysteriózny fantasy úlet v prostredí nádhernej islandskej prírody. Hororovo alebo thrillerovo to nejako moc nefunguje, ale funguje to v rámci budovania jemne skľučujúcej atmosféry typickej pre severské filmy. Miestami to bolo až úsmevné, ale masky celkom fajn. Celkovo mi to nie veľmi sadlo a verím, že mnohí ľudia by sa ma aj spýtali, čo za hovadinu som to pozeral. V istom zmysle to hovadina bola, no v inom zmysle to bol celkom prepracovaný art koncept, ktorý zafunguje hlavne na menšinového diváka. U mňa jemný nadpriemer. 55 % ()

jungewolf

Mysteriózní drama, připomínající starověké/ranně středověké báje a legendy. Baladický příběh, kde si "ovčí muž" přišel pro to, co bylo jeho a do světa lidí nepatřilo . Noomi Rapace byla výborná a 4. hvězdu musím dát za velice drsnou, nehostinnou islandskou přírodu . Moc dlouhá stopáž mu dost uškodila . * Dostupné na aerovod.cz ()

rigby

Trochu kuriozní ztvárnění, ale jinak se na to dalo dívat. Hlavní roli kromě podivného tvora hrála příroda, a to tohle komorní drama drželo pohromadě. ()

Tr0nic

Nebyť tej nádhernej prírody a severskéj atmosféry, bolo by to na ,,odpad". Dejovo to je prázne, ale pokiaľ si v tom nejaké prenesené významy chcete hľadať, tak ich tam nájdete. ()

hanca.uh

Film, a ano - mysteriózní - kde převládají dlouhé hluboké záběry a podmanivá hudba k tomu, joo, to je na severských filmech super, byť ovce nevěstily nic dobrého:-). Téma bych přirovnala k našemu českému "Otesánkovi", závěr mě tedy trochu překvapil, ale i tento otazník se k tomuto specifickému artovému žánru hodí. V celém sále kina nás bylo 5, takže žádná mačkanda tělo na tělo se tam nekonala...což mi ostatně dost vyhovuje:-)). ()

Tranda

Příběh: 3/5; Humor: 0/5; Akce: 0/5; Drama: 4/5; Napětí: 3/5; Hudba: 4/5; Vizuál: 5/5; Atmosféra: 5/5; Zábavnost: 3/5; Herci: 4/5;  Index strachu: 2/5. 6/10 ()

Accuphose

Moc se mi líbí odvaha, se kterou do toho režisér šel, aby to natočil tak, jak natočil. Nemám rád řeči o tom, zda je film pro většinového diváka nebo ne, ale natočený je to výborně, a každý si z toho může odnést co chce... včetně poselství. ()

Fibonacci

Najoriginálnejší za poslednú dobu čo som videl. natočene severskou krutosťou. hmmm, ale horor❌👺jedine tou myslienkou potencialnej existencie "toho" inak ako prevedenie vôbec.. velmi pomaly dej, to sa dalo čakať a preto by som to aj hodnotil dvoma ⭐️⭐️ ale ten originalny napad ide jedna hore✌️✅ ()

lineker

Nečitelný severský bizárek o jedné ne zcela tradiční rodince. Film o dvoustech slovech a tisících pocitech. Jóhannsson svým debutem navazuje na islandskou školu tichých artových filmů pro úzký okruh diváků. Krutá severská příroda a v ní se někde na konci islandského ostrova odvíjí příběh o soužití lidí a zvířat. Pomalé tempo a minimum slov dává hercům možnost hrát. Noomi se té příležitosti chopila s takovým entuziasnem, že se mne až tajil dech. ()

4EverCinema

Takto má vypadat dle mého názoru správný film. Je to tajemné, oplývá to emocemi a přesto se to nebojí s těmi stejnými emocemi ublížit. Krásné. ()