Napätie

Zdravotnú sestru Val čaká jej prvý pracovný deň v schátranej londýnskej nemocnici Je, ale mladá a nepriebojná, preto jej hneď vrchná sestra priradí nočnú smenu. A čo horšie. Na túto noc je naplánovaná odstávka prúdu. Väčšina nemocnica je evakuovaná, zostávajú len pacienti z jednotky intenzívnej starostlivosti, ktorí by prevoz pravdepodobne neprežili a hŕstka zamestnancov. Svetlá zhasnú, nemocnicou pomaly preteká šero meniace sa v temnotu. V temnote sa skrýva desivé a neľudské zlo. A Valina nevinnosť je presne to, čo skryté zlo prebudilo. Val razom ľutuje, že na otázku, či sa bojí tmy, neodpovedala áno. (Cinemart SK)

Renswo

The power : Londýn 1974 … začalo to sľubne , atmosféra , napätie , príbeh. Do osudnej noci sa mi všetko páčilo a tu narazila kosa na kameň , stred deja na mňa veľký dojem neurobil. Prečo ? Je fajn sa vcítiť do atmosféry keď sú svetla zhasnute , veci začínajú byť viac zaujímavejšie a strašidelnejšie. Problém som vnímal v tom že atmosféra vygradovala v strede deja na maximum a posledných 30-35min mi už ako divákovi nič nebolo poskytnuté . Výkon hlavnej herečky sa mi páčil odviedla super prácu takisto hudba a dynamika bola na vysokej úrovni . Film určite vybudoval pekne napätie aj atmosféru,   ale mal potencional ešte väčší . Samozrejme sa film nemusí hanbiť za svoj výkon a určite prekonal Par desiatok filmov z kruhu Hollywood a pod. ()

srolyma

Noční služba v nemocnici v době plánované odstávky elektrické energie není rozhodně nic pro slabší povahy. Ani pro ty silnější. Velká prázdná budova slabě osvětlená pomocí svíček a baterek, dlouhé temné chodby, pár sestřiček, ležáci v kómatu a zlovolný dětský duch jménem špinavá Gail. Atmosféra parádní, příběh slabší, ale celkově mírný nadprůměr. ()

jouzy

Konečně film, který se dá nazvat hororem. Být tam jiný konec, více propracovaný a ne tak odfláknutý tak bych se nebál dát pět hvězd. Výborně propracované co se týče hudby a zvukových efektů, ty jsou asi nejlepší top, co jsem za poslední dobu slyšel. Atmosféra nemocnice sedmdesátých let je také dobrá, ale také se tam dá pracovat více. Co se týče herců, moc dobrý výběr (sympaťáci), dá se na to dobře dívat. Krásně a srozumitelně se tam mluví (originál), opravdu je nutné to vidět v anglickém jazyce. Silné tři hvězdy.! ()

Hopeman

No tak atmoška ze začátku docela dobrá....ale nakonec se to stejně zvrtne v celkem unylou nudu a to, že za všechno může velkej bílej dobře situovanej heterosexuální zmrd a potažmo všichni bělouši tam za něco můžou....(včetně Babs,údržbáře,ředitele i tý vykulený sestry , která raději zdrhne - tý sem se bál tedy nejvíc!) jinak žádný "v zajetí démonů se nekoná".....ani žádný : čeliť zlomyseľnej sile zameranej na zničenie všetkého okolo nej........střízlivejch 48% ()

Emperor1

Bohužel mě to nudilo. Přitom to mělo vše potřebné - atraktivní prostředí, příběh se slibným potenciálem, tísnivou atmosféru, dobrou práci se zvukem a obstojné herecké obsazení, přesto to pro mě nebyl horor, u kterého bych se bál. Žádné mrazení v zádech, žádná husí kůže, žádné nutkání koukat se jinam v obavě, že něco udělá baf. Ano, je to zvláštní, já vím. Něco tomu chybělo. Něco bylo špatně. Možná mi vadí, když strašení (kterého tam navíc moc nebylo) slouží vyššímu dobru či k nápravě křivd. Mám rád hru s emocemi nebo happy end u dramat, ne u hororů. Je to podobné, jako když se v katastrofickém filmu na poslední chvíli podaří katastrofě zabránit. Všichni si oddechnou, že to dobře dopadlo. Já ne. Žádné uspokojení. Navíc i ten závěr mi přišel odbytý. Nečekal jsem nic ve stylu klasických skvostů jako jsou Kruh nebo Blairwitch, spíš jsem doufal v něco jako Mama, Z, Babadook apod. ()

brasek

Škoda premrhaného potenciálu. Skvelá zápletka, skvelé miesto deja, veľká možnosť pracovať s atmosférou tmavej nemocnice. Žiaľ príbeh nudí, absolútne postrádam napätie a koniec je fraška. ()

Kushina

Takový vcelku nudný horor. Spíš to bylo temný, než strašidelný, příběh jednoduchý a ne nijak extra zábavný. Jediná zápletka, že doktor je úchyl... No, prostě nuda. 45% ()

SpicyNugget

Mladá sestřička Val přichází pracovat do nemocnice, která čeká na výpadek proudu, a proto většinu dětí pomalu během dne evakuují. Přísná hlavní sestra jí přidělí noční směnu (a taky řadu nesmyslných pravidel). S příchodem tmy se ale bude muset bránit temným silám (a temným lékařům), kteří skrývají nejedno tajemství… Relativně povedený film. Efekty byly úžasné, děsivá hlavní hrdinka mě straší ještě teď, pár dní po shlédnutí. Konečná pointa byla relativně slabší, čekala bych trochu důmyslnější pointu, než #MeToo. Ale film byl dobrý, určitě stojí za kouknutí. ()

TesterX

Určitě se jedná o koukatelnou atmošku, která je solidní především v první půli. Ale pak ta přesnaha o něco víc to nakonec drolí do nezáživné roviny. ()

Ace.A.T.L.

Nebylo to marný. Jen je škoda, že je to tak zamotaný, až místama nepřehledný. Atmosféra je chvílema hodně fajn, ale pak to vymění zase úplnej opak. Kdyby se to víc sjednotilo, asi bych dal o * víc. Takhle je to takovej čistej průměr. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

I.ball

Velice dobra hudba dela z prumerneho filmu mirne nadprumerny. I strih hraje svuj part, kdyz vam po vzoru jinych prehrava zablesky desivych vyjevu v prostred temnoty chodeb opustene nemocnice. O to lepe, kdyz na konci  (nebo i drive) tyto obrazy zapadnou do skladacky pribehu hlavni hrdinky. Velice prijemna podivana v opustenem kine. 70% ()

Sopholojong

Excelentna Rose Williams v ponurej (doslova) skoro-hororovej, psychologickej divnosti z londynskej "infirmary" 70. rokov (tie ale vyzeraju skor viktoriansky). Hlavna hrdinka sa samo-zranuje a vykruca horsie ako Regan vo Vyhanacovi diabla. Ta tma ma ale zacala casom srat, vedlajsie figurky su len nezaujimavi panaci, vyprava nemocnice rovna sa dvom, trom miesnostiam deja, finale neprekvapujuce. Maly, dynamickejsi horor s televiznymi ambiciami a premrhanym potencialom. ()

Accuphose odpad!

Chtěl jsem se tomu vyhnout, ale nakonec po přečtení komentu od J*A*S*M, jsem se rozhodl změnit názor. A udělal osudovou chybu. Ten film střídavě nudí a střídavě sere...  a vlastně to nezachrání ani konec. Protože je to natočený jak pro malý děti. a střih to ze sračekn evytáhne (sry Jolando). Dejte dítěti na obličej jeho ruce, lekne se, ale dospělej už ne... pokud by to natočilo 10-letý dítě budiž, takhle 2x0.... ()

Zelaj

Celkem v pohodě horůrek, kterej sráží do očí bijící "názor" tvůrce. Chvilkama to mělo atmosféru, na moment jsem i zlehka kebuli zaměstnal, o co teda vlastně jde, a co se týče strašidelnosti, moc ne, no. K doporučení brání příliš jednorozměrný a s jemností stylu: "NA!" *lopatou přes držku* cpaný aktivismus režisérky. Pominu dnešní době poplatnou, nucenou diverzitu, ale to podávání chlapů, jako sviní, kde rozdíl byl jen ve velikosti sviňství, mě po chvíli začalo srát a ke konci už to bylo spíš směšný. Úplně všichni prostě, krom jednoho, ten byl srab. Ženský postavy normálně různorodé. Ono to vůbec k závěru mělo sestupnou kvalitu. Ve chvíli, kdy si člověk uvědomí, že název je dvojsmysl mi hlavou prolítlo jen: "jééžiš" a závěrečný vypořádání se se zlem vypadalo spíš jak power fantasy malýho děcka. Komu nevadí ty aktivistický blbosti, slabší hvězda navíc a jako jednohubka asi fajn. ()

Miroslav.Zac

Tak tohle není nic pro nyktofoby. I na tu sebemenší svíčku se při sledování upřete, protože ta "hmotná" temnota je fakt depresivní a strašidelnější, než ta abstraktní, kolem které se točí premisa filmu. ()