Relikvie

Když postarší Edna nevysvětlitelně zmizí, její dcera Kay a vnučka Sam spěchají do zchátralého venkovského sídla jejich rodiny, kde po celém domě nacházejí podivné stopy, které odhalují Edninu pokročilou demenci. Ale Edna se náhle vrátí stejně záhadně, jako zmizela. Kay se obává, že její matka nechce nebo nemůže říct, kde byla, ale Sam překypuje nadšením z toho, že je babička zpět. Když však začne být Ednino chování stále nepředvídatelnější, obě mají pocit, jako by ji začala ovládat jakási zákeřná temná síla. Celovečerní debut režisérky a scénáristky Natalie Eriky Jamesové vnáší do žánru filmů odehrávajících se ve strašidelných domech nezapomenutelný nový nádech. (Cinemax)

Ace.A.T.L.

Tak tohle je pro fajnšmejkry. Ne pro každýho. Protože ne každej si z toho vezme to, co asi tvůrci chtěli dát všem. I proto to ode mě nedostane vyšší hodnocení. Snaha diváka strašit moc nevychází a to je největší kámen úrazu. Všechny scény, kde by mělo k bubu efektu dojít jsou předvídatelný, očekávaný a nedotažený. A když se na to podívám i očima lidí, co ne filmech neujíždí a neumí si v nich hledat, nýbrž jen sledovat a dostat všechno, neni to ono. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

exe.

Dosť nevýrazný a nudný film, ktorý prakticky nemá čo ponúknuť, len klišé, ktoré sme všade videli a dej, ktorý nemá tendenciu nejako zaujať. Dcéra a vnučka idú navštíviť svoju starú babku s klasickými problémami starších ľudí, chová sa divne, komunikuje s niekym, nevedno kým, jednoducho príznaky stareckej demencie a v dome sa nachádza pár divných vecí, ktoré treba preskúmať. Samotní herci mi neprišli moc zaujímaví a okrem toho, že stará má výpadky pamäte, nemá to nič, čo by dokázalo zaujať alebo vytvoriť nejakú atmosféru, na konci sa o to pokúsia, kde sú jemnučké náznaky thrilleru, ale hororu ani zďaleka, budovanie atmosféry stagnuje, žiadne jumscary, jednoducho nič, prvú hodinu sa nič nedeje, strašne pomaly sa vlečie dej, vyvíjanie postáv. A z pomalého deja prepnú hneď na atmosféru, ktorá ma akože šokovať, ale aj tam to zlyháva na plnej čiare, keby sa aspoň pokúsili zodpovedať niektoré otázky alebo vygenerovať nejakú, hocijakú pointu, pokus o zvrat, nie je tam nič vysvetlené. Hviezdu dávam za Bellu Heathcote, jedinú sympatickú herečku a za konečnú scénu, kde dcéra matke strháva odlupénú kožu zaživa, ktorá bola celkom zaujímavá. Ale inak ten koniec o ničom, strašne nudné a otrepané zakončenie Family Friendly Happy Endom. ()

ter024

Spoiler! První polovina filmu byla docela zajímavá. Konec byl opravdu strašný - loupání kůže apod. Kdyby film skončil dřív, dala bych mu minimálně 3 hvězdičky. Takhle dávám 1,5/5. ()

DeLonge

Hloupý film od hloupé režisérky o třech totál hloupých dylinách. Nic víc, nic míň. Není to dramatický, není to hororový, není to strašidelný a není to prostě nic. Je to jen úmorná a toporná nuda. Všechny tři praštěný hrdinky jsem měl sto chutí profackovat, aby se zmátořily a začali něco hrát. Ale bohužel. Ani moje mladá se nebála. A to už je co říct, páč ta se bála i u Věřte nevěřte. Tento film je vhodný akorát tak pro gerontofily a pro milovníky domovů důchodců či domů s pečovatelskou službou. Jen tam totiž narazíte na šílenou důchodkyni a její přehnanou dceru s vnučkou. Obrovské zklamání. Ale co si budeme povídat. Od Australáků se ani nic jiného čekat nedalo. Doufám, že paní režisérka se dá na jiný žánr, páč horůrky (a to je přesně to, co natočila) ji fakt nejdou. Děs a hrůza. ()

Accuphose

První hodinu se bojíte, že usnete. Nebo že někoho převezou do starobince (záleží na vaší citlivosti). Pokud to ustojíte, po hodině se objeví nápad, který není pořádně využitý... dobře no. Konec tvoří docela úchylnej epilog a ačkoliv film nedrží pohromadě a postrádá hlubší smysl, váháte nad jednou hvězdičkou. Pak si vzpomenete na výkony Australanů v pořadu "Jak nás vidí svět" a uvědomíte si, že průměrný Australan je retardovanej a tudíž tvůrci odvedli kus práce, který je potřeba odměnit jednou hvězdou za snahu. Jen ten kečup jim tam asi bude chybět u diváků... ()

Little_Sawy

K sakru, co jsem to právě viděla?! Dvě rodové pokřevní pokolení jde navštíviť svou Bábušku jelikož se jim Jáguška několik hodín neozvala. Od doby kdy vejdou do domu hrůzy, z venku vyzerá celkem neškodně ale ze vnitř, je plnej katakomb kde Babuška po třech dnech si příjde jen tak vařit káfe jakoby se kurva nic nestalo a Bábuška se tváři v pohode, nebo je víc jebnutější než byla předtým. Vysvětlení zde ve filmu moc nenájdete jako Proč, zaco, jako, kdy ..prostě si to vysvětlete sami. Líbilo se mi jak Bábušku ke konci oloupala jakoby byla jen cibule a proměnená nakonec za oloupaného dědu. ()

flyer.nick

Nebýt těch občas až moc hluchých míst (a to doslova, místy jsem přemýšlel, jestli mi jede zvuk) tak by to bylo i na 4 hvězdy. Docela zajímavý nápad, který sice nebyl moc hororový, který ale nevyždímali do mrtě, ale filmařsky to nebylo vůbec špatné. Spíš taková jednohubka, kterou asi nebudete potřebovat vidět znovu, ale taky na ni nezapomenete hned jak začnou titulky. ()

ReMusiCZ

Ve výsledku taková jednohubka, jelikož nějaké vysvětlení onoho problému se jaksi nekonalo a taky samotný závěr moc logiky nepobral. Dalo by se to zpracovat líp... ()

entokr

Nic nového nepřinášející, nápad nijaký. Pokud se někdo spokojí - je to jen horor pro horor, strach pro strach. Nejde to hlouběji, nic to nevysvětlí a bezradnost režisérky ponechá na divákovi, ať si domyslí nebo sám posoudí o čem že nám to vlastně chtěla povědět. Když už jde o náznak a symboliku, mám radši když mi tvůrce napoví více, ale to bych asi chtěla moc, podle mě ani samotní tvůrci nevěděli proč z baby udělaj motejla, kterej vypadá jak Wendigo, kterej při běhání po lese někde potratil paroží a dofuní z posledního, tak jako divák prokousávající se ke konci filmu nezáživným a nudným dějem. Ke konci jsem funěla jako Darth Vader nebo astmatik těsně před umíráčkem taky. Jak již zmínil LIVINGDEAD nechápu proč babku relativně v kondici chtěla hodit do domova, ale jakmile se z ní stala chcípající anorektická černoška či řádně zjebaná Popelka (?), najednou ju loubala, hladila a dělala jak strašně stojí o to jí dát všechnu svou lásku. Asi že když už funěla z posledního, zavětřila její povedená dcera větší šanci neprodleně dědit... Atmosféra fungovala jako jediná věc a ten kdo si vygooglí vysvětlivku věřím, že zvládne dát i vyšší hodnocení, já tak udělala ale nepřesvědčilo mne to. Věřím, že by dílo mělo fungovat samo za sebe a ne na základě toho, co si o něm kdo kde dodatečně přečte. Proč se na film podívat? Protože si chcete svou starou babku oloupat jak mandarinku. ()

BStone

Napínavý snímek, který má hustou atmosféru a bez zbytečných lekaček dovede diváka slušně děsit. Tolik ke kladům, jinak film vypadá, že vlastně neví, kam chce jít. Závěr je zajímavý, avšak k některým předchozím událostem tam některé věci prostě nesedí. I tak ale slušný zážitek, co by kterýkoliv režisér z naší republiky dal za to, kdyby se mu podařilo natočit něco podobného. 65% ()

Jitul4

Po dlouhé době, velice zdařilá věc! Neskutečně "dobře" nepříjemná atmosféra. Fanouškům žánru vřele doporučuji. Chtěla jsem dát zasloužené 4 * . Ale zcela nechápu, zdejší nízké hodnocení, tak jsem musela dát plný počet. Poklona pro mladou autorku do Austrálie ;-) ()

1308boddah odpad!

Obrovitánská nuda. S hororem ani dramatem to nemá nic společného. dle popisu to má "vnášet do žánru filmů odehrávajících se ve strašidelných domech nezapomenutelný nový nádech". Tak toho jsem si vážně nevšimla. Téměř mě film uspal, vůbec nic se nedělo, strašidelného ani zajímavého neproběhlo nic a jestli pointa je, že babka shnije, tak fakt dík, velká nuda. Ztráta času veliká. ()

dentalux

Budete kricat a plakat zaroven - pisali kritici, co dali 100 % hodnotenie. Ano to sedi, ale len za predpokladu, ze pocas tej max. nudy zaspite a padnete z gauča na hlavu alebo min. na trtac. HODNOTENIE: Akcia: nie, Napatie: nie, Horor: nie, Supanie babky: ano, Nuda: ano, Zabitie casu: ano ()

electricoo

Jeden z nejméně pochopitelných filmů s nejméně pochopitelným závěrem, který jsem v poslední době viděl (a to mám na podobné filmy určitou slabost, takže je vyhledávám často). Ale ta atmosféra a všudypřítomný pocit z něčeho divně zlého, co postupně prorůstá na povrch (doslova), až se stane všudypřítomným!... Film mě navíc díky závěru donutil k tomu, co obvykle nedělám, tj. k pročtení pár online diskusí, kde jsem si našel vlastní interpretaci tvůrcových záměrů, která byla blízká mému prvotnímu pocitu a kterou jsem proto uspokojivě přijal. A to spolu se skvělým pocitem v průběhu sledování snímku na silné tři hvězdy bohatě stačí. ()