Slnečná

• Česko Slunečná
Komédia / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (viac)

Statok v dedine Slunečná je miesto, kde menej prší a viac svieti slnko, kde rodina Popelkovcov vyrába ten najlepší kozí syr v kraji a prevádzkuje rodinný penzión s krčmou. Po nečakanej smrti otca Martina Popelku sa medzi sestrami Týnou a Sylvou rozhorí boj o rodinné dedičstvo. Kým rozumná Týna chce statok zachovať, vypočítavá Sylva by ho najradšej predala, zhrabla peniaze a vrátila sa späť do Prahy. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká. Do sporov o dedičstvo sa zamieša mladý investor Janek Linhart, ktorému ide v prvom rade o peniaze, ale už krátky pobyt na statku mu poriadne zmení život... Pre stávku o Týnu si Janek vymení rolu so svojím šoférom Vildom a zahrá sa na chudáka, ale už čoskoro sa ním naozaj stane, keď ho zradí spoločník vo firme, bratranec Roman. Janek sa dostane do situácie, kedy musí začať od nuly. Podarí sa mu však presvedčiť Týnu, aby sa k nemu pridala, veď vo dvojici sa to ťahá lepšie. Janek s Týnou tak bojujú o statok nielen kvôli sebe a odkazu otca, ale aj kvôli jeho obyvateľom a zamestnancom. Martin Popelka totiž statok poskytoval ako útočisko a zázemie pre stroskotancov, aby dostali novú životnú šancu. (TV JOJ)

Nedos.

Televize ma vec ktera se jmenuje dalkovy ovladac. Na te veci jsou tlacitka. Jedno z nich umi prepnout kanal na jinou stanici. Dalsi umi televizi vypnout. Nez koukat na tohle, radsi tu televizi vypnu a pujdu do pracky hledat chybejici ponozky do paru. ()

Kralovna.Noc odpad!

Po jednom díle,kdy jsem tomu chtěla dát šanci,jsem obrátila oči a již nikdy více nezapla. Eva Burešová neumí hrát. Dialogy jsou tragické. Smyslem seriálu je proložit něčím půlhodinové reklamy. ()

Filmjunkie

Ze začátku to vypadalo nadějně, pohádka o Popelce pro dospělé. Domácí puťky si mohou snít o bohatém hezounkovi. Jak scénaristé začali přidávat další postavy, komplikovat děj- kdo koho s kým, začíná vše připomínat nekonečné seriály typu Ordinace, Modrý kód apod. Opravdu tolika lidem stačí koukat jen na selku, která má pořád namalovanou pusu a určitě vůbec nesmrdí, babču vědmu, prožranou kamarádku, která nadváhu maskuje těhotenstvím a kluka, co není mafián. On má jenom kontakty všude a na všechny důležité, všem zařídí dotace a nejlepší ceny, hlavně ale miluje naivku, která ho stále dokola odmítá. ()

pantokrator odpad!

Seriál pro celou rodinu, tvrdí upoutávka. Co to asi má znamenat? Představme si jinou volnočasovou výplň. Co třeba dovolená? Výborně. Dovolená pro celou rodinu. To by byla dovolená, při které si rovným dílem odfrknou všichni členové rodiny. Ale! Je taková dovolená vůbec možná? Tatínek si nejlíp vorazí na rybách, na kole nebo u piva. Maminka nezrelaxuje jinak než ve welness salónu nebo v Benátkách. Chlapec nejradši lítá a řve, případně čumí do kompu. Princezna by s holkama na vodácký tábor nebo do Eurolandu. Babička chce na houby nebo do Veltrus, protože tam byla jako dvacetiletá. Děda nechce nikam. Pošleme tedy všechny společně do kempu do Chorvatska a budeme tomu říkat rodinná dovolená. Ani v seriálu nedostane nikdo z rodiny, co by rád. A proto je to seriál pro celou rodinu. (Když už se uráčí přijít k nám na návštěvu cérka nebo synek, úlohy seriálu pro celou rodinu se zpravidla ujme Malá Velká Británie. Ani tak ale nejsou spokojení úplně všichni. Králík vydrží čumět na bednu leda když jde nějaký horor. A kanár zase miluje metalové koncerty.) ()

dejf96 odpad!

otřesnyý "herec", který těží jen z roztomilého xichtíku, zažil jsem ho jako Romea v inscenaci Vinohradského divadla - velmi zapomenutelné, nebýt jeho umělé popularity v debilním seriálu, tak po něm pes neštěkne, no a jeho sparing uměle vytvořená "prima hvězda" , je k nepřežití... evidentně nefunguje na malém českém písečku rádobycelebrity v v souboji dvou soukromých TV.... jsme opravdu malý stát na tak mnoho "celebrit" .... řeknu to naplno pan Lambora je pouze hezký xicht, jinak jako herec je nepoužitelný podobně jako Burešová, ve své podstatě je tento seriál přehlídka nepoužitelných lidí, kteří mají jako profesi napsáno "herec"... přehrávající Hrubešová není ani trochu vtipná naopak je velmi trapná, jestli jí za to stojí? ach jo, no a Evičkastrčímsidokundycokoli de castelo je jenom třešinka "hereckého ansámblu" ()

MTB

Z nedostatku jiné činnosti za dlouhých zimních večerů v nové éře karantén a covidových opatření "jedu" tento seriál už po druhé. A světe div se - ze dvou hvězdiček jsem změnila hodnocení na tři. Asi byl vytvořen nový žánr s názvem "česká telenovela". Když ho teď sleduji po druhé, nezdá si mi to už tak uhozené - asi jsem uhozená já. Je tam prostě všechno, co tam má být a všeho akorát: krásné prostředí, krásní mladí lidé, výborní herci, láska, padouši a potvory, napětí, scény humorné i dojemné a vtipné hlášky. Při druhém sledování už jednotlivé postavy nejsou jenom černobílé: u klaďáků jsem objevila i drobé vady, stejně jako záporáci nejsou skrz naskrz zlí - prostě se mi najednou všichni jeví tak nějak lidštěji. Ačkoliv to jistě není primárním cílem seriálu, oceňuji i to, že tam občas zcela spontánně a bez obalu zazní kritika různých skutečností, např. politiky, byrokracie, činnosti našich soudů, stavu zdravotnictví. Nějak nemám potřebu na tomto seriálu hledat negativa, patří mezi tzv. "oddychovky" a jako diváka mě neuráží. ()

Sylviiik

Co si budem povídat....Slunečnou jsem sledovala od začátku až do úplného konce. Zhruba v polovině seriálu jsem s tím chtěla seknout, páč z chování Týny jsem už jsem byla znechucená víc jak z koprovky. Ale pravděpodobně s přispěním diváckých komentářů se rejža asi poučil a přestal z Týny dělat takovou zoufalou hysterku. Pak už to opět bylo koukatelné a já se dočkala i konce, což je u českých telenovel opravdu zázrak. Konec trochu odfláknutý, ale budiž, odpuštěno....:) ()

OneFreeMan odpad!

Díky bohu za to, že máme doma satelit!!!!! Díky bohu za National Geographic Channel, nebo za Viasat Nature!!! Díky bohu za šimpanze, který své šimpanzici vybírá blechy!!! Díky bohu za reklamy!!! Díky bohu, za to že nejsme nuceni se dívat na České sračky!!! Sračky, které sledují jen ti nejhloupější z nás... Premiéru TV a.s. / Televizi Prima, nebo primu "femily" zakázat, zrušit, zavřít, deprivatizovat!!!!!!!!!!! Jééééé Jak já miluji koncesionářské poplatky!!!!! Jé jak já rád každý měsíc platím ČT Art!!!!! Jé jak já rád platím Michaele Jílkové její drahé kostýmy a holiče!!! Jé jak já rád platím Star Dance!!!! Jé jak já rád platím neobjektivního Václava Moravce!!!!!!!!!! Cokoliv jenom ne SÍ EN EN PRIMA ŇŮFS!!!!! ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý