Keď mal Scott Carlin (Pete Davidson) sedem rokov, prišiel o otca hasiča, ktorý zahynul v službe pri záchrannej akcii. Dnes, keď má dvadsaťpäť, žije naďalej doma so svojou prepracovanou matkou Margie (Marisa Tomeiová) v newyorskej štvrti Staten Island. Zatiaľ čo jeho sestra Claire (Maude Apatowová) chodí na vysokú školu, on sa poflakuje po večierkoch, berie drogy a sníva o tom, že sa presadí ako tatér. O jeho schopnostiach však nie sú presvedčení ani jeho priatelia, ktorých využíva ako pokusných králikov na tetovanie. Po tom, čo sa jeho matka rozhodne žiť s Rayom Bishopom (Bill Burr), ktorý je okrem iného aj hasič, Scott ho namiesto otvorenej náruče privíta s nevôľou. Spočiatku sa snaží ich vzťah prekaziť, keď ho však vyhodia z domu, kúsok po kúsku prehodnocuje svoj doterajší život a začína pochybovať o minulosti. Z núdze prespáva na hasičskej stanici, kde aj trochu pracuje a spoznáva, ako v skutočnosti funguje kamarátstvo medzi hasičmi. Hoci nedokáže pochopiť, ako hasiči – rodičia, ktorí majú deti, každý deň vykonávajú svoju životu nebezpečnú prácu, hasiči a hasičky mu rozprávajú, čo znamená byť hrdinom a aký senzačný chlap bol jeho otec. Jeho najsilnejšou oporou v živote sa stane hasičský veterán Papa (Steve Buscemi). (TV JOJ)

Klajnik odpad!

Dějově to jen klouže po povrchu, což svědčí o nepříliš velkém umu autora scénáře. Zvláštní, když by tam měla být znát Davidsonova osobní zkušenost. Holt když člověk není umělec, tak se nedokáže dostat dost hluboko ani když má "výhodu" vlastního zážitku. Bergman umělec je a dokázal svou bouřlivou partnerskou zkušenost zpracovat v díle Scenes from Marriage Life. A třeba takovej Zola dělal zaměstnání své literární postavy, aby více nahlédl do její situace. Dobrej umělec však má tu schopnost nahlížet do toho, co nezná, páč je obdařen vhledem, představivostí a citem pro věc. To sem píšu, abych dokázal, že nejpodmětnější na celym filmu pro mne byla tato myšlenka, na kterou mě přivedla povrchnost filmu. ()

M.i.k.e

klasický Apatow (někdo by mu konečně mohl říct,že se dají natočit filmy i pod dvě hodiny stopáže),který opět míchá komedii (10%),drama (40%) a sympatický coming of age film založený (pravděpodobně) na autobiografii Peta Davidsona.Opět je tu hodně dialogů a i přes to,že se toho tady zdánlivě moc neděje a chvílemi je to trochu depka jde ve výsledku o poměrně feel good movie.Jen nějak nevím jestli chci dát silné tři,nebo slabší čytři...70% ()

somnar

Líbilo se mi, jak to přirozeně ohýbá sunžánr bro a coming-of-age komedií, a to hlavně tím, že to z postav nedělá modelové karikatury, umístěné do děje jen kvůli správně načasovanému gagu, nebo uměle naformulovanému ponaučení. Je z toho cítit žitá aktuální sebeironická zkušenost lehce opracovaná do dramedie s popkulturními narážkami a ohavnými kérkami, v níž dělá Davidson z nenablýskaného Staten Islandu skoro další neokázale realistický charakter. Škoda jen, že v té hasičské poctě, která léčí psychické potíže, to na konci nezná míru, když si ale představím, jak upachtěně se o terapeutickou autobiografii pokoušel nedávno Shia LaBeouf v Honey Boy, musím zaokrouhlit nahoru. ()

santiamén

7.5/10 Pro Apatowa mám slabost, vždycky se trefí přímo na bránici. Jeho talent tkví ale hlavně v tom, že umí výborně napsat i vážné scény, které jsou pro většinu komediálních filmařů jen vata k natažení stopáže. Podobně jako Gervais píše uvěřitelné situace a postavy, které pobaví i dojmou, kterým divák musí fandit a často se s nima ztotožňuje. Obsazení je tentokrát perfektní, hlavně Billovi konečně pořádnou roli fakt přeju. Navzdory komediální rovině je film především o vyrovnání se s žalem, o dospívání, přijmutí zodpovědnosti za svůj život, nalezení sebe sama a v neposlední řadě je taky vyznáním lásky rodné hroudě, v tomto případě Staten Islandu, odkud Davidson pochází. Nicméně na čsfd zůstane nepochybně nedoceněný a v dohledné době skončí jako zbytek režisérovy tvorby v modrém. ()

Henry007

Na Apatowa překvapivě málo vtipné, ale dalšími rysy tento snímek do jeho filmografie zapadá - civilní a pohodová atmosféra, hlavní postava hledající životní směr a odmítající přijmout zodpovědnost. Velkou roli zde opět hraje mužské přátelství, občasné nikam nevedoucí (improvizované) dialogy a příliš dlouhá stopáž. Čím se ale tento film liší od jeho předchozích, je rozhodně humor, nebo vlastně jeho absence. Jde spíše o odlehčené drama než čistou komedii. Pete Davidson má zvláštní charisma, které nemusí všem sednout, ale sledovat ho v roli tatéra ametéra, inspirovaného jeho skutečným životem, je zkrátka zábavné. Možná i proto, že jsem stejně starý jako tato postava a obdobně odmítám přijmout jakoukoliv zodpovědnost, přesto že mi už není 16 let a měl bych se v životě někam posunout. V době coronavirové je tento snímek ideální pro nenáročný večer, během kterého se na dvě hodiny duchem vypaříte na Staten Island. ()

• Otec Petea Davidsona bol tiež hasič, ktorý zomrel pri požiari počas útokov z 11. septembra 2001. (Game90)
  • Steve Buscemi bol pred herectvom požiarnik a počas jedenásteho septembra sa vrátil do služby. (Cable)

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)