Marťanské lodě

• angličtina Two Ships

Martin (Martin Kyšperský) a Eliška (Eliška Křenková), hlavní hrdinové filmu Marťanské lodě, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. On kolem ní krouží, ona ho loví. Martin za ní odletí do Norska. Po návratů domů zjišťují, že bez sebe nemůžou být. Je to jak z hollywoodské romance, jen v kulisách Brna. Vyléčí vesmírná láska všechny bolesti? (Falcon)

Alden_Larson

Tento film ode mně dostává titul "Nejvíc klišé název všech dob". Je to tak nechutně průhledný název, že díky němu ani nemusíte film vidět, abyste pochopili o čem je. Dva cizinci se do sebe zamilují a přes různé problémy se spolu naučí žít. Je to nesmírně ohraná zápletka, a i když musím uznat, že s jí tento film pojme alespoň trochu originálně, tak mi stejně přišla hrozně nezajímavá. Scény na sebe zdánlivě nijak nenavazovaly, film dává velmi špatně najevo tok času a postavy taky nebyly moc zajímavé, takže bylo složité se do nich zainvestovat. Taky mně docela štve, jak si film hraje na něco co není, jeho děj je nesmírně jednoduchý a krátký, i přesto je v něm ale spousta symbolismu, který tam podle mně vůbec nemá co dělat. Technické aspekty filmu byly fajn, film je dobře natočený, ale střih mezi scénami by rozhodně mohl být lepší. Herecké výkony byly všechny fajn, žádný mně ale nijak nenadchl. Hudba byla asi nejlepší aspekt filmu, nemám k žádné konkrétní poznámky, jen se mi z celého filmu líbila nejvíc. 4/10 ()

Snekac

Téma mě nijak nezaujalo, ale to není chyba tvůrců. Přesto bych rád zmínil - jde o další film, kde je hercům velmi špatně rozumět :( Nevím, co se to děje, ale kdyby k tomu nebyly titulky, tak jsem byl ještě víc ztracený. ()

pold

Film, kde se vlastně absolutně nic neděje. Tohle není navoněné nic. To je nijaké nic, o ničem, bez ničeho, bez obsahu, bez děje, bez akce, i bez toho navonění, jen s takovou podivnou bolestí v kloubech  od počátku do konce. Emocí, kterou v sobě divák vykřeše, je pocit trapnosti, a podivné bezvýchodnosti citového narkomana, který ví, že takhle s volume úplně doprava to nikdy nemůže fungovat, ale taky nedokáže ubrat. Neznám v podstatě moc diváků filmů typu troška, ale vím, že tam někde venku jsou. Kdo by se chtěl dobrovolně dívat na tohle... upřímně, nikdo takový mne nenapadá... Ačkoli, tři pozitiva tomu upřít nelze. Za prvé, pocit Brna. Ten se tam tak nějak jasně rýsuje od začátku, a vlastně díky pocitu Brna a hudbě jsem to dokoukal. Za druhé, úplně prázdný sál, snad ještě někdo někde vzadu, to jsem ještě nezažil. Snad i díky tomu jsem zase intenzivně vnímal zatuchlou vůní jednoho školního sklepa. Za třetí, hudba. P. S. Hudba pro fanoušky žánru rozhodně pětihvezdičková ()

Dawe2

Jedna hvězdička za herečku Elišku. Přes krátkou stopáž nekonečný a nudný film. Zvuk byl občas opravdu mizerný, až nebylo rozumět. Výkon Martina Kyšperského katastrofální. K Elišce e absolutně nehodil a nevěřil jsem mu ani jedno zachechtání. Ani písničky to u mě nezachránily. Škoda času, takhle ne. Film nehodný profesionality Elišky Křenkovské. ()

tchempi odpad!

Když člověka potká tragédie, občas pomůže se z toho vykecat, napsat o tom písničku nebo natočit film. Pokud to Martinovi jako terapie pomohlo, pak je vše OK. Jen mi uniká, proč se má na artovou nudu bez děje a bez emocí koukat i nezaujatý divák. Aby si potvrdil, že Kyšperský je průměrně talentovaný muzikant a zcela netalentovaný herec? P.S. V komentech kdosi obdivoval nahé dětské (ne)křivky Elišky Křenkové. Styď se, pedofile! ()

Fuksinka

To je tak krásně civilní a obyčejný. Moc se mi líbilo, že tam bylo minimum klišé a vyumělkovaných hovadin. Eliška skvělá, Martin o něco horší. Zvuk strašný. ()

StrixCZ

Au. Zároveň viděno v rozpoložení a období života, které mě asi nutí nadhodnocovat, ale dotklo se mě to velmi osobně hned v několika rovinách. K tomu mám rád hudbu kapely Květy (a Martina Kyšperského) a Eliška Křenková tady podává úžasný výkon... Proto nemůžu než za 5. ()

petra8619

Příběh, který by se dal shrnout za 15 minut. Byla to vcelku nuda a místy nešlo hercům rozumět. Nevím, zda to byl záměr, či špatný zvukař. Nejlepší pro mě na filmu byly písničky. ()

Alvin

Jednu hvězdu přidávám jako velký fanoušek Květů. Jako film mě to ale příliš nevtáhlo, nepodařilo se mi ani na jednoho z hlavních protagonistů napojit. A taky mi přišlo škoda, že většina dialogů je vcelku banálních, přitom ve vztahu s někým, kdo má takový tvůrčí potenciál, smysl pro vyjadřování, slovní zkratku a pointu jako právě Kyšperský, to muselo originálními dialogy přímo jiskřit. Ale třeba to byl záměr, aby to nevyznělo jako exhibice Kyšperského talentu, ale namísto toho chtěli tvůrci odvyprávět jenom jeden další příběh o lásce se smutným koncem. ()

Slepejsek

Film, který kromě zúčastněných nedává nikomu smysl. Možná napsáno a natočeno na motivy skutečného příběhu, ale divák bohužel zůstává stát nezúčastněně mimo marně čekajíc na cokoli, co by ho zainteresovalo... To, co film totálně zabíjí jsou výkony hlavní herecké dvojice - naprosto neživé, toporné loutky, které projdou celým filmem s jediným výrazem, ať se děje cokoli. Navíc mezi nimi absolutně nefunguje žádná chemie, celý film netušíte, proč on s ní a ona s ním vlastně jsou, proč se našli... (Jakože ona ho uhnala, aby měla koho prudit, a on je tak odevzdaný, že si ten balvan prostě nechá?) ()

lu1

Tohle je opravdu velká škoda. Takto nevyužitý potenciál se hned tak nevidí. Film se mi moc líbil vizuálně a hudebně, Eliška Křenková skvělá, ale vše ostatní jedna velká bída. Martin Kyšperský je skvělý muzikant a v téhle jediné rovině byl ve filmu autentický. S vědomím pozadí filmu byla role Martina zjevně velké sousto a jeho role nakonec vyzněla jako emočně plochá, což nemohlo splnit účel ani jakožto případná terapie. Na to, že se Martin zamiloval tak, že lusknutím prstu opustil svoji stávající přítelkyni, nebylo ve vztahu s Eliškou cítit absolutně nic, chodili kolem sebe jako by se viděli poprvé minutu před začátkem natáčení. A jak už zde několikrát zaznělo, ten zvuk....to snad nemůže nikdo myslet vážně... ()

redsparrow odpad!

Kdo ví, možná by mě film začal třeba jen obyčejně nudit, ale to bych musel vydržet koukat se na příšerně prkenného neherce Martina Kyšperského (přitom Květy se mi jeden čas docela líbily) a vyloženě trapná ticha a jalové dialogy, z kterých jsem jen nervózně zatínal zuby a podupával navědomky nohou. Zjišťuju, že už jsem z té artové pózy divnofilmů vyrostl a za to zjištění jsem vlastně jenom rád. Aspoň si můžu dovolit bez pocitu provinění říct, že to prostě byla jen totální kravina. ()

grangerova

Malý brněnský indie film, vzpomínky a osobní zpověď Martina E. Kyšperského. Jelikož si nemyslím, že měly Marťanské lodě velké ambice, jsem více než ochotná jim odpustit mnohé nedostatky, včetně Kyšperského značně prkenného herectví a (možná záměrně) nekoherentního scénáře, který za sebe vrství jednotlivé scény jako solitérní kousky vzpomínek. Možná jsou to pak právě tyhle nedokonalosti, které dělají z filmu přesvědčivou a autentickou výpověď. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)