Stanley Ipkiss (Jim Carrey) je na prvý pohľad obyčajný a nezaujímavý zamestnanec banky, ktorého jedinou radosťou je čítanie komiksov a sledovanie kreslených filmov. Je smoliar, ktorý nemá šťastie ani v láske. Jeho život sa však zmení, keď vyloví z rieky starú drevenú masku. Keď si ju nasadí, získa schopnosti kresleného hrdinu a využíva animované rekvizity. Vďaka maske sa z nenápadného úradníka stáva neuveriteľne škeriace sa monštrum so zelenou tvárou a nadprirodzenými schopnosťami. Dokáže však potrestať zlú chyžnú, preľstiť partiu násilníkov a vytrestať podvodníkov v autoopravovni. Pred policajným poručíkom Mitchom Kellawayom (Peter Riegert) predstiera, že o nočných udalostiach nič nevie. Napokon sám si nie je istý, či sa mu to všetko len nezdalo. (TV Markíza)

easaque

nostalgické 4* už kultovní klasika, která vymrštila Jima Carreyho do hvězdných výšin. Díky svým grimasám mu role perfektně sedla.Pokud máte rádi staré bláznivé animované grotesky, tak by Vám tento titul neměl uniknout. Docela mě překvapilo, že je ve filmu tolik chyb, takže si ho užijou i hnidopiši ;-). A já si ho třeba taky někdy zopakuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Joe321

Dneska už klasika se spoustou provařených hlášek. Tenhle Jimův projev žeru (viz. snová scéna s cigaretou). Ksichty tady ještě umocňuje animace a je to jen moc dobře, protože je to obstojná zábava. Kdo dneska nezná "It wasn't me! It was the One-Armed Man!" scénu s 'freeze' gagem nebo Majlu? -"This is... impossible." -"Those pajamas are impossible. This actually happened." ()

peto12

Tak táto komédia s Jimom ma najviac dokáže rozosmiať. Stanley vyloví z rieky masku, pomocou, ktorej sa dokáže premeniť na zelenú tvár, v ktorej robí strašne grimase. Najviac som sa pobavil, keď Stanley pred mestským parkom tanocoval pred policajtmi. Jedna z mojich obľúbených filmov s Jimom. ()

SallyZen

Solidní nálož Carreyho a jeho typického humoru. Tady mě opravdu bavil aniž bych to čekal. Určitě vtipné a stojí za vidění, jelikož Jim předvádí parádní výkon. 80% ()

Martin741

Kto ma rad Jima Carreyho ako komika, tomu sa bude tento film urcite pacit. Aj ked niekedy Carrey ma cosi do seba, hlavne pri tych tanecnych a koktajucich eskapadach, ja osobne som mu nikdy neprisiel na chut. Pozor, nehovorim, ze je spatny, to nie. Hovorim len, ze mam radsej dvojku Laurel/Hardy, Rowana Atkinsona alebo napriklad Bennyho Hilla. 60 % ()

peiton

Jim Carrey sa pre túto úlohu narodil.Cameron Diaz len tak mimochodom.Stanley Ipkiss vs.zelený týpek v maske.Báť sa ho alebo sa baviť s ním.Pre mňa rozhodne zaručená dávka šialenosti,výstrednosti a zábavy.Definitívne. ()

rakovnik

Šílenost Jima Carrey, který byl v té době na vrcholu svých komediálních sil. Myslím si, že nebýt právě Jima, asi by byl film o dost chudší a méně vtipný. ()

Jino

Parádní komediální výkon od Jima Carreyho... Tahle role je přímo pro něho a nikdo by Masku nedokázal zahrát líp než Jim. Jen škoda českého dabingu, kdy byl původní český dabing Jima předabován Martinem Dejdarem...Nic proti Dejdarovi, ale Jima neumí. ()

Streeper

Na tohle filmu jsem vyrůstala. Můj táta je jeho velkým fanouškem a díky tomuhle filmu jsem si oblíbila Jima Carreyho. Myslím si, že žádný jiný herec by tu roli nedokázal zahrát líp. Jim ukázal skvělé bavičské nadání, kterým je naplněný. Cameron Diaz byla skvělá, sice v menší roli ale myslím si, že to jí neuškodilo. ()

Kwaichi

Maska, za ktorú sa môžeme skryť a konať činy, po ktorých túži naša skrytá stránky masle, no nemôžeme ich vykonať v rámci pravidiel konformného správania. Kto by po takej možnosti netúžil? Výstredne pôsobiaci chlapík v zelenej maske a žltom fraku. Rola ako stvorená pre Jima Carreyho. Tanečná scéna Masky a tanečnice v bare patrila nepochybne medzi tie najlepšie vo filmovej branži. ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (viac)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (viac)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)