Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

ReproBoy

Stallone umí, to všichni víme. Jako hrdina byl suprovej, ale záporák byl drsnej asi jako dvoutisícovka šmirgl, zápletka jakbysmet. Prostředí ***** Stallone ***** malej kluk **** akce ***** příběh ** záporák *, celkem 65% ()

Martyrium

Civilnost tomu pristala, Sly sa snažil a atmosféru to občas malo. ALE.......celkovo to zráža na kolená skratkovitost, nefunguhjuce vzťahy a motivácie jednotlivých postáv a miestami až stupidita. V rámci "superheroes" filmov som ochotný odpustiť viacero veci a nelogickosti, (pozor bojler) ale aby klučina úplne v pohodičke prežil zavratne dlhý čas v horiacej budove bez toho aby sa minimálne pridusil alebo aby mu ta jeho šušťačka poleptala kožu, tak to mi moja hlava veru neberie. Sorry. Silný moment: na nič si bohužiaľ nespominam ()

LEFTFLANK odpad!

To bolo kurva s prepáčením čo? Keby to aspoň niekto točil, že si robí prdel, ale Avery aj so Slyom to poňali vážne. Pritom výkony úctihodné aj Asylum elity. Chcel som dať pár hviezd. No nie. Prvá polovica vo mne nevyvolala jedinú emóciu. Naopak druhá sa prehupla do nechceného smiechu, ktorý gradoval od scény k scéne. Tu niekto zamrzol v čase. Tak vážne sa tváriaci a zároveň primitívny scenár tu nebol od Vinetua. Dalo by sa napísať Guilty pleasure. Tak hlúpe až dobré ale Sly je fajn herec a toto na svoje triko brať nemal. ()

jerzy1976

Já mám Stalouna prostě rád a je to film pro jeho fanoušky :-) Takže fajn filmeček na nedělní večer. Ve výsledku za mě lepší počin, než poslední Rambo. EDIT. jsem pořád přemýšlel, co mi ten film připomíná a už vím - Proyasovu Vránu - stejný bordel na ulicích, bída a tak dále .... ()

Taylor Drood

Naprostá spokojenost. Dostal jsem přesně to co jsem čekal. Špinavej chlapskej béčkovej film. Nechápu zdejší hodnocení. To jako, když v "komiksárně" nelítaj přiteplený elasťáky a film nevypadá jako zkurvený omalovánky tak je jako špatnej?...nene, právě naopak. Je to velký pozitivum. Sly tu je naprosto skvělej. Takovej Rocky Balboa v superhrdinském módu. Takže lidi, nic nedejte na hodnocení místních otylých paniců a film si v klidu pusťte. Bude se líbit! ()

melmoth

Na súčasnom trhu, presýtenom superhrdinskými témami, Samaritan s ľahkosťou zapadne. Sly si hit nepripísal, no nemusí zúfať – ani vy nemusíte. Samaritan je stále hoden pozretia. Iba jediného, ale aj to je niečo. Osobne som sa akčnej legende po dlhej dobe v hlavnej úlohe a koži novej postavy potešil. Zážitok teda závisí aj od toho, aký vzťah máte k ústrednému aktérovi. Viac tu ()

hdraf

60% - Krátká stopáž = svižné tempo, závěrečná bitka připomíná trochu Rambo 5, kladivo je na hrdinu malé (Thor má fakt větší :-)), Sly má trochu problém se rychleji hýbat, záporák fajn, scénář a režie mohla být lepší a taky rozpočet nad 100 mil. USD.  Samaritán nebo Nemesis :-) ()

Hexx

Úplně jsem v tom viděl takový ten komiks časopis s bublinami, který si se zájmem čtou nerdi typu Sheldon Cooper, Rajesh Koothrapalli apod. Sly, letitý děd, předvádí velmi slušný herecký výkon - odprostil se od Ramba i Rockyho a šlo mu to více než dobře a ruku na srdce, tehle film drží lehce nad vodou právě on. Bohužel v komplexu je to takové nedovařené, řádně neosolené a ještě k tomu chybí pár ingrediencí. Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

goauld

No co na to říct... Jako... já se ani nedivím, že se těm to těm arabům podařilo celkem snadno tenkrát napálilit do těch dvojčat. Takhle asi jako... Pokud se produkují takto naivní filmy, tak budto je to schválně (aby znejistili útočníky... a pak super - dělají to skvěle), nebo jsou už tací (jaxe říká) od "přírody" dementní. Těžko říct, ale.... ty dvojčata mi dávají za pravdu tu ... no druhou stranu. A ted k příběhu: máme tu "spodinu" ze které vzešel jistý "ousider" (no... zřejmě do školy nechodí, bo proč taky?? hlavně, že vystupuje "drsně" (a není mu pořádně ani rozumnět, bo american-slang). Pak tu máme partičku co ho "věčně" nahání a najednou kde se vzal, tu se vzal - máme tu dědulu Staloneho s jeho čím dále tím šišlavější mluvou (také mu nerozumím, ale to asi bude naopak - tím šišláním :-D ), který si tu hraje - buhvíproč - na zachránce všehomíra. No jak už to tak bývá, tak zachránce se ujme outsidera a tak nějak spolu koketují - do té doby, než se stane "něco stěžejního" (alá Batman VS ....to je jedno). No a máme tady akci plnou výbuchů čehokoliv a jak to tak asi může dopanout, že... No - na závěr všechno dobře dopadlo, žádné mrtvé dětátko se nekoná a můžeme jít vesele spát. Strašné toto... No jak já jsem rád, že nejsem amík, ale celkem soudný evropan (jak by řekl klasik: ...toto jsem řekl - kolikrát sestro?? desetkát za... deset let... Tak asi tak nějak ;-) ()

Kloboucek75

Sylvester Stallone ač má věk na role dědů s pantoflemi a vnoučaty tak  v těchto rolích ho zatím  neuvidíme . Film ve stylu Marvel mě nezaujal . ()

Foghorn

Uznávám, že tady asi nebudu umět být úplně objektivní.  Old man strength movies mám ráda a Stallonovi to sluší. Záporák je Bane chudých, příběh je černobílý a plochý, ale má to příjemnou atmosféru, je to podivně sentimentální a má to i docela v pohodě akci. Kdyby to bylo kratší, nic by se nestalo a některé scény jsou schématické a předvídatelné. Některé motivace jsou nezřetelné. Hlavní hrdina Sam mne ani moc neirituje, což je s podivem, protože dětské role nemám ráda. Stallone se potácí mezi depresemi, vztekem a sentimentem a funguje to. Je to fajn film na který nemusí člověk dávat moc pozor a neztratí se. Plot twist na konci je famózní. Naprosto famózní. ()

lukas.7

Samaritán … Skúsil som tomu dať šancu nakoľko Silvester Stalone bol hlavná postava ale musím povedať že to bolo pre mňa asi tak ako by už sám Silvester Stalone chcel ist na dôchodok ale ako si mu to nikto ešte nechce dopriať môj pocit ( dajte mi pokoj , nechajte ma už tak , už toho mam plne zuby no dotočím to .. ) .. Film ma veľmi jednoduchý príbeh až taký lacný no stále tam bolo niečo čo chcelo aby som to dopozeral a dal tomu šancu . Pre jedno pozretie sa to da uz len za Silvestra ... Film je miestami  naivný ostatne predstavenie hercov nič moc ... za mňa sklamanie .. ()

StandikK

Tak to dopadá, když Stallone už nemá na to, aby točil filmy, kde předvádí svojí silu, ale musí se s ohlédem na svůj věk spolehnout na laciné počitačové triky. Nic moc film. ()

negruinger

Za me 4! Chtel jsem si ve dve rano pustit sra4ku pac jsem nemohl spat, a dostal jsem co jsem chtel do puntiku. Krasne se mi pak usinalo. Je fajn mit takovyhle filmy! ()

Andy_Host odpad!

Po odhalení pointy v cca patnácté minutě, následuje už jen agonické čekání na potvrzení v neutuchající záplavě otázek, jako: „Proč, proč a nebo proč?“. ()

tein

Průměrný film s komixovým hrdinou, jež připomíná spíš tvorbu z 90-tých let a ponurost nového Batmana. Ničím vyloženě nevadí, nevnucuje se a nesnaží se být za každou cenu hrozně cool a vtipnej, či přeplácenej CGI a digitálními akčními scénami, tak jak to bohužel dělají mnohé poslední filmy od MCU a DC. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)