Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

Kinofil

|| R || Apple TV+ || Rozpočet: N/A || Bratři Russoové se pokusili po Avengerech natočit další "marvelovku". Jejich pokus o přestylizovanou podívanou se míjí účinkem a sráží celý film, respektive zadupává jeho myšlenku. Nevím, jestli to byl jejich záměr nebo někoho z vedení Applu, aby byl film víc cool, ale rozhodně se nemají čím chlubit. Přišlo mi jako by si jen odškrtávali všechny možné vypravěčské a obrozové formy a mysleli si, že jejich kočkopes bude fungovat. Voiceover? Check! Mluvení do kamery? Check! Obraz 4:3? Check! Montáž? Check! Kapitoly? Check! Do toho Russoovi vypráví několik filmů v jednom. Nejprve je tu teenage drama, pak válečný, pak drogový a nakonec heist movie. Všechny jejich marvelovky ukázaly, že to jde a že to i zvládnou, jenomže to by nad sebou museli mít zkušenější dohled. A ten asi chyběl, když se Apple chlubí, že dává tvůrcům plnou svobodu, což už Netflix dávno zatrhl, protože by zkrachoval. Holland sice umí hrát víc, než si někteří myslí, ale taky líp. Jeho tranformace z kluka na válečného veterána s PTST je vcelku věruhodná a dají se s ním ty 2,5h vydržet. Ostatní obsazení je úplně zbytečné, páč je tu jen na pár scén. Ciara Bravo neumí vůbec hrát a jakýkoliv pokus o silné emoce byl spíš k smíchu (nebo na facku). Měli mu přihrát Zendayu. Alespoň, že si Newton Seigel pohlídal kameru, ačkoliv asi taky netušil proč každou scénu točí úplně jinak. Dobrá je i Jackmanova hudba, která hlavně v Epilogu vykouzlí nějaké emoce a příběh důstojně uzavře. Cherry ve výsledku není tak špatný film a popravdě mě jeho stylizace lákala ke zhlédnutí. Ovšem málo je někdy (vždycky) víc. Tohle dílo bych trpěl začínajícímu filmaři, který dosud dělal videoklipy a chtěl předvést, co vše umí. Ne Russoovi, kteří za sebou mají největší film všech dob. 55%. ()

srolyma

První půlka je milý, zábavný a vtipně komentovaný film o dospívání, druhá depresivní, zdlouhavý a nudný film o posttraumatickém syndromu, drogové závislosti a vykrádání bank. Spiderman to zahrál výborně a ta jeho holčička byla roztomilá. ()

HNTR

No na začátku mě ten film moc nebavil, postupem děje se to začalo dávkovat. Tom hrát umí, to už víme z ostatních filmů. Od Rusoových je to příjemná změna. Není to zrovna můj šálek kávy, ale film jako celek se mi líbil. To by člověk neřekl, do jakých sraček se může dostat... ()

Ace.A.T.L.

Knížku jsem nečetl a tak jsem do toho šel bez očekávání. A dostal jsem hodně fajn film. Super ukázka toho, jak dokážou 2 věci hodně rozbít jak život, tak osobnost. Jedno z nich je válka a tou druhou jsou drogy. Obojí ztvárnění tady, je hodně dobře ukázaný. Tom tu jede dost nezyklou roli, ale sedlo mu to. Ne, že ne. Rozhodně tenhle film dá víc důvodů k zamyšlení, než plno jiných. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Velice zajímavý a poučný příběh si myslím. Za prvé nechoďte do armády, za druhé neberte drogy, za třetí nevykrádejte banky. Pokud se vám tohle všechno stane, tak se nechte zavřít :D Ne dává to smysl, jiný východisko, než se ufetovat k smrti, nebo se nechat zabít prostě není. Holland to zahrál fakt libově a to jsem myslel, že umí hrát jen spidermana. 70% ()

tabu

Snaha byla, ale je z toho takový nemastný neslaný mix žánrů a životních peripetií, který je aspoň v první polovině i docela zajímavý, v druhé už ale ztrácí dech a do cíle se mi společně s tímto snímkem dostávalo velice složitě. ()

jjjerry

Pro mě přiliš dlouhá stopáž a místo nuda. Skvělý hudební doprovod. Hodně mně připomnělo excelentího Jarhead. První části perfektní. Od poloviny zbytečně zdlouhavé a nudné. Zajímavé žánrové propojení. ()

Felix22

Nesympatické a nezajímavé postavy snažící se na přepálené a přehlcené stopáži plné různých audiovizuálních a formalistických kejklí hrát si na dospělé, kteří mají svoje bolístky a do toho řeší problém s drogami, o to víc je směšné, že vypadají jako děti. Hollandovi jsem to vůbec nevěřil a spíš mě po celou dobu neskutečně otravoval, o ostatních ani nemluvě. ()

bonovox

Bratia Russovci si od Marvelu odskočili k úplne odlišnému žánru a servírujú nám depresívny film o mladíkovi, ktorý po návrate z vojny prepadá závislosti na drogách. Perfektný výkon od Toma Hollanda, ktorý výborne stvárnil hlavnú postavu. Pomalé tempo a dĺžka filmu nie je tentoraz nevýhodou. Poteší aj zaujímavý záver. ()

Panza

Cherry má pouze dvě věci nad kterými jsem se docela rozplýval. Vskutku dobrý výkon Tomáše v hlavní roli a potom práce s kamerou. Nevím proč, ale záběry na město a obecně záběry v červené barvě mě nutily se dotýkat. Na můj vkus moc klišoidní teen drama, navíc v kombinaci s PTSD a závislosti na drogách... No podobných filmů se najde určitě dost, proto si dovolím tvrdit, že film nenabízí nic převratného. Přátelé, nemusíte mi vůbec děkovat, že jsem Vám právě zachránil 142 minut vašeho života. ()

HrubyLada

Snímek Cherry vypráví příběh obyčejného studenta Cherryho, který se zamiluje do slečny jménem Emily, bohužel po pár špatných rozhodnutí jak ze strany Emily, která zapochybuje o chození s Cherrym, tak ze strany mladíka, který jak to tak bývá v mládí ztratí hlavu a narukuje do armády do funkce zdravotníka . Emily se však rozhodne že s Cherrym nakonec chodit bude, bohužel to je pro Cherryho pozdě. Po náročném výcviku jede do Iráku kde na vlastní oči poznává hrůzy války jedinou útěchou je pro ni Emily, se kterou si často telefonuje. Po návratu z války trpí Cherry PTSD. Né jen že má Cherry psychické problémy a problémy s braní léků, ale taktéž nevědomky ubližuje Emily, která však s Cherrym zůstává i v těžkých chvílích kdy oba dva začnou být závislí na tvrdých drogách. Od té doby to s oběma mladíky dolů, Cherry bude muset krást, aby měl na drogy a Emily skončí díky drogám v nemocnici. Díky bohu tento příběh končí šťastným koncem Kdy Cherry skončí ve vězení, kde přestane být závislý na drogách a uvědomí si že si život musí dát do pořádku. Na úplném konci příběhu vidím Emily, která taktéž už není závislá na drogách a znovu se setkává s Cherrym.  Tento film se mi líbil kvůli příběhu, který se doslova může stát každému s nás a krásným záběrováním. ()