Z Cherryho (Tom Holland), který nedokončil vysokou školu, se stane vojenský zdravotník v Iráku. Jediným pevným bodem je pro něj Emily (Ciara Bravo), jeho pravá láska. Po návratu z války však Cherry trpí posttraumatickou stresovou poruchou, a protože neví, co s životem, posupně propadne drogám a zločinu. (Apple TV+)

Klajondr

Tom Holland není jenom funny Spider-Man, ale hlavně strašně talentovaný herec, který do kinematografie vkládá celé své srdce. A to je (doufejme) teprve na začátku své kariéry. No a Cherry, které poctil hlavní rolí, je jen další důkaz mistrovského díla a ještě k tomu pod taktovkou pánů Russoů. Neskutečně emotivní film, který naplno prožíváte od začátku do konce. Jsem mile překvapen, z tak opomíjeného snímku se nakonec vyklubalo veledílo. ()

kukkik

Bravurně natočeno po všech stránkách. Dle mého je Cherry velice silný adept na kultovku. Jestli bude tvorba Apple TV+ i nadále v tomhle stylu, máme se na co těšit. 5/5 ()

Withree

AKA Two-Face. Začátek jako od Adama McKaye, skvělá válečná linka, ale bohužel se objevila druhá, utahaná, polovina. Právě ta feťácká část to stáhla dost dolů a potřebovala by hodně prostříhat. Asi se bratři Russové rozhodli umořit diváka podobně jako své antihrdiny. Tom Holland je skvělý herec a ukázal, že podobnou roli utáhne bez větších problémů. Každopádně Apple si vybírá zajímavé projekty, kéž by se tohle někdy naučil Netflix. ()

Kingjiri

Filmařina byla hodně fajn (teda až na ty častý zpomalovačky) a Tom Holland s Ciarou Bravo odvedli v hlavních rolích pořádnej kus práce. Jenže dramaturgicky už se chválit moc nedá, protože zejména tempo vyprávění je hodně pomalý a stopáž nesoudně velká. Po zdlouhavym úvodu přijde trochu záživnější část z nasazení v Iráku, pak se objeví ještě pár dobrejch scének po návratu, ale schopnost scénáře držet divákovu pozornost směrem k závěru zase významně opadá. Chtělo by to pořádně máknout ve střižně a zkrátit biják asi tak o dobrou půl hodinku. A taky by bylo fajn si ujasnit, jestli chci, aby celek vyzníval spíš dramaticky nebo odlehčeně. Pak by celá tahle podivaná fungovala mnohem líp, dvě hodně silný hvězdy. ()

LdaVinci

Na tohle jsem se hodně těšil. Ani jsem nevěděl, o čem přesně to bude, takže malinko překvápko. Je to precizně natočený, takže různý záběry a střihy, to je krása pro oči. To bych taky od Russoovců čekal. No jinak je to pěkná ukázka, jak se můžete cítit, když přijdete z války a pak další ukázka toho, jak dopadnete, když to začnete řešit drogama. Pochvala pro Hollanda, to muselo být opravdu náročný. Za mě spokojenost. ()

Brooks

Polovičatý pokus o epickú fresku scorseseovských rozmerov. Problémom je, že scenár ani réžia nemajú parametre špičkovej dramatickej snímky. Tempo je veľmi nevyrovnané, jednotlivé kapitoly sme videli už v iných filmoch, spracované inými režisérmi neporovnateľne kvalitnejšie. Bratia Russovci venujú všetku svoju pozornosť len audiovizuálnej stránke filmu, podstata príbehu im uniká medzi prsty a finále kvôli tomu nedosahuje hľbku akú by potrebovalo. Tom Holland je síce snaživý, ale strhujúci herecký výkon si predstavujem inak. ()

xsexbox

Herecký koncert mladého Holanďana ktorý svojím baby faceom ( trošku sa mimochodom podobá na Gábora Borarosa ) ukrutne a spoľahlivo hrá na úrovni začínajúceho Roberta Downeyho.Bol jeho mentorom v MCU a myslím že mu veľmi dobre poradil ako zahrať postavu v takomto epose.Prekvapil v Diablovy a tu len svoje kvality potvrdil.Plná palba akoby povedal Toren. ()

Flory14

Na tenhle snímek jsem se dosti těšil hlavně z důvodu zvěsti že Holland zde předvádí oscarový výkon. No úplně oscarový výkon to nebyl ale rozhodně zde zazářil. Skvěle dokázal film potáhnout a film stojí na něm. Snímek řeší více tématik od PTSD po drogovou závislost. Za mě je škoda že se filmaři nerozhodli všechen čas věnovat hlavně PTSD. Tahle tematika měla opravdu velký potenciál a rozhodně by to u mě více stouplo, přece jenom filmů o feťácích už je dost. Snímek je za mě asi delší než by měl, častější zbytečné "prázdné" záběry tomu nepomáhají. Nicméně hlavně díky Hollandovi mi čas utekl docela rychle a nenudil jsem se. Přesto na konci jsem měl pocit že vlastně nevím o čem to celé bylo a proč jsem Cherryho cestu sledoval. Silnější tři hvězdy za Hollanda, dramatickou drogovou část a hlavně téma PTSD. Rozhodně uznávám kvality snímku ale znova už ho asi vidět nepotřebuji. ()

wege

Candy, Requiem i ten Trainspotting ty drogy ukazují prostě lépe/realističtěji. Tady to strašně teče po povrchu, je to chaotické ale nepěkně chaotické, vidíte jen, že berou, ale minimálně u ní naprosto netušíte proč. Stejně tak nechápete, jak se tak rychle propadli až na takové dno. Všechno je strašně povrchní a zároveň urychlené. Prostě to není Marvelovka, kde by to zachránila akce. S čím jsem měl zásadní problém byly herecké výkony, resp. casting. Ona se na tu roli vůbec nehodila a Tom? Jak to slušně říct a nikoho neurazit? Prostě to není herec pro podobné role, protože mu to prostě nevěříte ani za mák. Možná jsem předpojatý a mám ho zaškatulkovaného, ale ne a prostě ne. Navíc mi v tom hapruje logika, mají mega barák (kde na něj berou?) a on jako běhá od banky k bance, nijak sofistikovaně a dlouhou dobu mu to prochází jako nic? Přiznám se, že jsem měl co dělat dát tomu aspoň ty dvě hvězdy a objektivně nechápu, jak tomu někdo může dát 5*. To jsou jako moc mladí na to (typicky dO_od, kvůli něj a že ho párkrát v MZLive za to hodnocení tepali jsem se vlastně na to podívat), aby znali ty správné „drogové“ filmy (3* za Requiem, ty vole?)? Nebo už nevím .. to bylo něco na úrovni Perníkové věže. ()

Worry77

Jestli tímhle snímkem bratři Russovci něco dokázali, tak to, že se jako režiséři dokážou bez problému vymanit z Marvel škatulky a natočit při nejmenším silně nadprůměrný, emotivní drama, který se nebojí chvilkama jít i do artového stylu. Ze začátku jsem byl tak trochu skeptický ohledně Toma Hollanda, u kterýho jsem se bál, jak si poradí s tak náročnou rolí. A víte co? Je to nejlepší výkon, co jsem u něj zatím viděl. Vlastně ne, je to doslova jeho herecký koncert. Film Cherry je v podstatě rozdělen do tří hlavních částí, přičemž ta první mi téměř dokonale zvládla prodat mladistvou naivitu, lásku a prozkoumávání svého nitra. Ta druhá, která byla řekl bych nejslabší, byla v pohodě. Nebyla natočená vůbec špatně, jenom byla prostě z těch třech nejslabší. A ta třetí? Ta mě zničila (a taky byla výrazně těžší na sledování). Neskutečně jsem se zamiloval do soundtracku Henryho Jackmana, který doslova každou scénu povýšil na jiný level, zejména poslední dvě minuty stopáže, kdy vlastně padne jenom pár prázdných slov, ale díky hudbě v pozadí se jedná o jednu z nejsilnějších scén, kterou tu máte možnost vidět. Škoda, že občas snímek shazují scény, které ve výsledku slouží jenom jako výplňový materiál nebo scény, u kterých cítíte, že to Russovci až moc prožívali. Každopádně je to zajímavý, sledovat, co jedno rozhodnutí udělá se životem. (75%) ()

Drat

Film se dělí na tři části. Před, válka a sračky a ty jsou pořádně velký a smradlavý. Nic co by chtěl člověk vidět po pracovním týdnu v pátek večer. Stalo se... palec nahoru za kameru, zvuk (Atmos) a Hollanda. ()

Mamlas odpad!

Až životopisný film o nějakém snoplovi a jeho nudném životě. Nudit jsem se začal už v první minutě a dál to bylo ještě horší. Asi 60% filmu totiž tvoří zpomalené záběry, které extrémně nezáživný děj ještě protahují. Nedívatelné ani 16násobnou rychlostí, vypnuto, fuj tajbl. (1%) ()

horor2

Láska, válka, drogy. Tom Holland by si zasloužil nějakou nominaci, protože jeho výkon je hodně silný. Hudba je přesně tak, jak má být. Krásně podtrhuje tento hodně zničující a zároveň varující snímek. Takhle snad dopadnout nechce nikdo. Konec dojemný a kvůli němu zvedám na 100% ()

Dejvecd

Veľká epická púť životom jedného mladého muža, ktorý si prešiel doslovným peklom. Fantastický film. Smial som sa, keď som sa mal smiať. Bol som v napätí, keď som mal byť v napätí. Plakal som, keď som mal plakať. Bratia Russovci natočili skvelé dielo so skvelým vizuálom, ktoré v každej časti prináša niečo, čo vám váš filmový zážitok ešte viac spríjemní. Či už práca s filtrami, alebo lámanie štvrtej steny. Tento film je drsným poukázaním na to, že ak si myslíte, že sa máte akokoľvek zle, tak si spomeňte na Cherryho. Ašpirant na najlepší film roka a zatiaľ jedna z najlepších rolí Toma Hollanda, pretože taký výkon, aký tu on predviedol sa len tak nevidí. Famózny film. 10/10 ()

Luswani

Navzdory extrémně přepálené stopáži a pomalejšímu tempu si to drželo mou pozornost od začátku do konce. Chtělo by to trochu sestříhat a myslím, že by tomu slušelo i kino. Ať už jde o scénář, režii, hudbu, střih, kameru i zvuk, všechno funguje, jak má. Neznám všechny ty komiksovky, takže Toma Hollanda jsem moc neznal, ale tady ukázal, že je to fakt dobrý herec. Film Cherry se díky rozdělení do kapitol pohybuje v různých žánrech - od romance přes válečný film, drama, prvky komedie až po krimi. Ale kupodivu to funguje. 85% ()

peter316

Nebyť spomaľovačiek, ktoré mi už liezli na nervy, tak má film s prehľadom pod 2 hodiny. Potom by to bolo aj na 4 hviezdy, teraz som skôr niekde medzi. ()

Mamutol

Smažky jsou smažky, nikdo je ve svém okolí nechce ani vidět. Proč se o nich natočil zpomalený nudný film ? Jakože když začne smažit Spider-Man, tak je to asi kůůl ? A ten romantický konec, tak ona na něj prostě čekala 14 let, než ho pustili z kriminálu ? Eh ... ()

husak_k

Film byl tak dlouhej, že jsem čekal, že prokreslí charaktery postav a jejich důvody pro jejich činy mnohem lépe. Místo toho byla půlka filmu slowmotiony a nějaké vedlejší dějové linky. První dvě části nuda jak blázen, pak ta s drogama aspoň ušla, ale furt samé zdlouhavé slowmo scény. Dále také absolutně zbytečnej voiceover, kterej mě taky celou dobu iritoval. 50% ()