Tom si vymyslí úplně nový příběh a život v Benátkách by mu mohl každý závidět. Musí přitom ale doufat, že jeho lži nikdo neprokoukne. (Netflix)

JB001

Zkoukl jsem to ve dvou dnech. Nemohl jsem se od toho odtrnout. Možná i proto, že jsem si předtím pustil barevný celovečerní film Talentovaný pan Ripley. Černobílý seriál mne ale nadchl ještě mnohem víc. ()

Ahsoka

Brilantné vyvrcholenie! Moje myšlienky počas epizódy by sa dali zhrnúť ako: "Chytia ho, nechytia ho, ale áno chytia ho, nechytia? ... ". Dámy a páni, takto sa finišuje krimi dráma. Tlieskam a mám málo hviezd! ()

Anderton

Od finále asi viacerí budú očakávať niečo iné, napríklad že pôjde o neustále vyšetrovanie a polícia bude stále bližšie a bližšie k cieľu. Ale i keď Tom robí chyby, nie je úplne najinteligentnejší podvodník všetkých čias, tak viac menej nemusí pracovať v strese, až na pár výnimiek, takže na prípravu ďalšieho podvodu či reakcie na vývin situácie má relatívne čas. Benátky sme v takejto atmosfére asi ešte nevideli a je radosť si porovnávať Zaillianovu a Elswitovu víziu s inými dielami odohrávajúcimi sa v tomto meste. ()

FilmFan24

Třešničkou na dortu je v poslední epizodě obsazení Johna Malkoviche, který ve filmu z roku 2002 “Ripleyho hra” ztvárnil Toma Ridleyho, obchodníka s uměním. Je to také povedený filmový přepis románu Patricie Highsmith. ()