Queer - Série 7 (2016) (séria)

Proměna? (S07E08)

(epizóda)
Česko, 2016, 26 min

Réžia:

Jakub Čermák

Metamorfóza v bytost, kterou ve skutečnosti vždycky byla. Příběh ženy, která se nejprve musela stát sama sebou... Cyklus Queer je lifestylový magazín přibližující svět sexuálních menšin a nabízející pohled jejich očima. V epizodě Proměna sledujeme cestu ženy, která byla uvězněna v mužském těle. Dovíme se, jak je na tom česká legislativa s žádostí o změnu pohlaví, a také, proč se Julie rozhodla podstoupit zákrok v Thajsku. (Česká televize)

kulyk

Prosím vás, pokud se někdo cítíte genderově jinak, než jak vás oslovuji, upozorněte mě dříve, než na mě pošlete zásahovku. Nedělám to schválně, jsem velice empatický vůči vašim neidentitám, rasám i vašemu bordelu v mrdacích preferencích, a všem bych chtěl snést modré z nebe. Rozhodně odmítám tezi, že by úchylky 0,1% populace neměly hýbat celým společenským systémem či kulturními zvyky, naopak. Doteď byla česká společnost pouze tolerantní, neprojevovala se nenávistně a neslyšel jsem, že by někdo protestoval proti faktu, že náročné léčby či operace translidí jsou hrazeny z peněz nás všech. Chybně jsem si myslel - to postačí, jsme na špičce co do míry péče i pochopení. Nebylo tomu tak. Transka na Hrad! Každý prcá podle svých schopností, každému pohlaví dle jeho potřeb! Prcprdeláři všech zemí, spojte se! Se svým pohlavím na krátké časy a kdykoliv jinak! V různorodosti je síla! Bezpohlavnost - náš cíl! Úkoly VI. sjezdu LGBT splníme! Ferina má velkého jarina! - No, toliko k trapnému rádoby humoru, a nyní k věci, prciny. Před nedávnem jsem dočetl tezi, že snižování tolerance vůči LGBT komunitě v české společnosti je způsobeno faktem, že se ona sama začala brát příliš vážně, postrádá již smysl pro nadhled, sarkasmus a sebeironii. Něco na tom bude. Osobně bych dodal - ve vleku všelijakých (nejen zámořských) pseudoaktivistů sklouzává k samožerství a elitářství. To samozřejmě vyvolává reakce. Již tak frustorvaná společnost kupou identitu likvidujících ,,politik", z frankfurtské školy vzešlých, pak může, až to praskne, hledat snadný cíl. Pomněte. ()