Chamtivost farmaceutické firmy ho připravila o životní lásku. Jeho dcera je teď bez matky a on marně čeká na spravedlnost. Prozatím. (Netflix)

Mamlas odpad!

Unylé rodinné drámíčko, do kterého neobsadili žádné herce, kteří by uměli aspoň trochu hrát. Ačkoli je vidět snaha o působivý vizuál, tak vše ostatní je holy shit. Počínaje primitivním námětem a konče nějakou pipinkou, která všechny zmlátí a zabije. Ubohá snaha o nějakou akci, napětí nebo krimi se zcela míjí účinkem, působí uboze, trapně a infantilně, stejně jako celý tenhle nezajímavý a nudný film vč. úplně debilního vyústění ala 6. třída ZŠ. (8%) ()

Dejvecd

Ja osobne mám akčné filmy dosť rád a nevadí mi u nich dokonca ani priehľadný dej alebo jednoduchosť, ale tento film mal tak strašne obyčajnú a nezaujímavú šablónu, že to fakt nemôžem prehliadať. Príbeh o zabitom blízkom a hlavnej postave, ktorá vezme spravodlivosť do vlastných rúk s úmyslom zabiť toho pancharta, ktorý je za to zodpovedný, vídam až príliš často, ale najhoršie je keď to vidím a tvorcovia mi k tomu ponúkajú minimum okorenenia, minimum vecí, ktoré by z toho spravili predsa len niečo zaujímavejšie a to je presne prípad tohto filmu. Áno je tu jeden zvrat, ktorý som nie úplne nečakal, ale je pravda, že ma predsa len prekvapil. K tomu tu je ešte cool hudba, fajn herci a celkom dobré akčné scény, ktorých je tu bohužiaľ príliš málo na to, aby nejak extra vynikli. Tu môj zoznam pozitív končí. Tento snímok je klasickým akčným filmom, ktorý je naviac celkom hlúpy a neponúka prakticky nič nové a zapamätateľné. Ja som sa teda moc nebavil, ale zase som ani netrpel. Tento film však môžu fanúšikovia kinematografie a akčných snímkov s kľudom vynechať. 4/10 ()

johnsnow odpad!

SPOILER ALERT. Akože príbeh je celkom fajn, je to taká akčnejšia dráma a momoovi ako pomstiteľovi to veríte a na jeho dcéru sa dobre pozerá. Avšak ccca 30 minút pred koncom zisťujeme, že hneď pri prvom súboji Momou ten hromotlk zabil a tak veškeré killy ktoré sledujeme a myslíme si, že robí Momoa robí v skutočnosti jeho dcéra. Na prvú môže ísť o fajn twist ale keď nad tým začnete dumať tak je totálne debilné aby 18 ročná baba, tenká ako prútik, rozjebala bodyguardov, trénovaných vojakov a podobne. Netflixu sa proste darí pri seriáloch a u filmoch si môže dovoliť takéto pičovské rychlokvašky. Škoda lebo potenciál na slušné B-čko tam bol. ()

jprmusic

Mamoa, Bautista .... tyhle nový akční superstár nešahaj Arniemu a Slyovi ani po kotníky. Podle toho vypadaj i jejich filmy. Nicméně Sweet Girl se nedá upřít příjemnej osmdesátkovej look a slušná akce. ()

MyrnaAlec

Přiznávám, že jsem se dívala jen kvůli Jasonovi, ale po šíleném veletoči v postavě vraha se to už nedalo vydržet. On hrát neumí, ale jako zabíjecí stroj je neodolatelnej. ()

liquuid

Jsem nadseny a znechuceny zaroven. Pusobiva myslenka, zvraty, pribeh. Vsechno tohle ovsem smetou diry, preslapy a chvilemi prilisne odhleceni situaci, coz je strasna skoda. Vzit tento namet nekdo zkusenejsi s vyssim rozpoctem a par dalsimi dobrymi herci, tak je to solidni naloz. Bohuzel dalsi prumer. ()

cernakus

Slušná akce. Slušný, byť přímočarý scénář. Dobrá hudba. Dobrá kamera. A jeden solidní mindfuck. Normálně by o bylo za 3 hvězdy, ale přidám 1 protože mindfuck byl hodně dobrej. ()

xxmurphyxx

Na zabitie nudného večera môže byť ale ozaj nič extra netreba čakať. A ten zvrat je síce fajn oživenie ale keď sa nad ním človek zamyslí tak z logického hľadiska to je totálna chujovina. Takže základ je vypnúť mozog. ()

blazma

Jeden z nejvíce očekávaných filmu roku. Alespoň pro mě. Kombinace herců Momoa a Isabela Merced, prostě wow. Za mě osobně kombinace herců, které bych si dohromady úplně nedokázal představit a najednou mi to tady fungovalo fakt pěkně. Ten zvrat na konci byl pro mě taky překvapením a to se mi nestává často. Možná jsem byl zaslepený sledováním nebo to mělo jiný důvod, ale už jen to překvapení mi vždycky dá důkaz, že mě film bavil. Přesně to se mi tady stalo. Byl to pro mě opravdu skvělý zážitek a velmi rád se na to někdy podívám znovu. ()

Heywood

Úvodní povídání prokládané „moudrostmi“ (s velkou řadou z nich se osobně neztotožňuji) nám navozuje atmosféru šťastné rodinky, kterou zasáhne zlý osud v podobě rakoviny. Téma, žel, mnohokráte obehrané. Pak přijdou politické nářezy typu: Léčení je lidské právo (pokud je hrazeno státem v rámci pozitivního práva pak možná). Ale těžké se jej lze domáhat u firmy, která výrobu léků má jako obživu. Pokud stát chce potvrdit ono „právo“, tak ať léky od výrobce nakoupí, že? (Obdoba postupu u vakcín proti covidu). Ale právo občana na lék, a ať si výrobce zaplatí v miliardách vývoj, protože na to má, by vedlo jen k tomu, že by nikdo nic nevyvíjel. Otázka ve filmu tu naštěstí stojí jinak: Blokace výrobku za zvýšení jeho ceny má jiný, než morálně přijatelný obchodní rozměr a těžko jej lze akceptovat. A příběh nabírá jiné grády. Nejprve investigativní novinář, pak jeho vražda, útok na hlavního hrdinu, prostě ve stylu ukážeme, co představuje globální politika a globální firmy. Málo kdo dnes pochybuje o tom, že globalizace je hnus ohrožující celý svět. Hlavní hrdinka, Isabela Merce (o sobě prohlašuje, že je Peruánkou, nikoliv Američankou), se s 1,55 m výška vrhá do role superženy a bojovnice, no, herečka je to velmi hezká. A Jason Momoa, se svým omezeným herectvím, se vydá na cestu pomsty. A vytvořil si nepřítele, který byl viníkem. VELMI iracionální. Rozhodnutí dělají vlastníci, nikoliv najatí šašci a na hrůze Facebooku je to perfektně vidět. Takže přichází první krev a útěk. A přichází vyšetřovatelé, ona nebílá, on bílý parťák a ona je šéfová ( s příšerně uhrovitou tváří, což na 4K vidíte, ale sympatická). Tohle klišé je také filmové zoufalství, stejně jako vrazi v zimních čepicích a kapucích a samopaly s tlumičem.. A tady se mé hvězdy propadly mezi prsty, byť mě potěšilo, že v USA jsou stále telefonní budky. A agent Momoa á la James Bond jede..To se mi začaly hvězdy vracet, jenže za chvíli opět ztrácet. On má stále svůj mobil?!! Bože, ten najde i pitomec ze střední školy...Následují ty sladkobolní kecy s FBI a další sladkolobní kecy o přísahách o návratech. Pak se odpovědný tatík, můj ty světe, změní v Jasona Bournea. A kdo to dočetl až sem je hrdina. Protože vražedná zápletka se nezdá a zaplétá se se do nového zdání. A dcerka super chytrá ví, že se musí pryč. To už nad tou „moudrostí“ začnete zrychleně dýchat. Dýchání se zrychlí, až zjistíte, že do toho leze vysoká politika (chybí lump Trump, ale CNN to s výkladem dodá). A přijde Bourneoův skok. A to, čemu se říká podvod na diváka. A bum, duchařská komedie je tu. Tak ňák, po peruánsku. A přichází konspirace: Tajemná taška v mrtvé schránce, připravená průkazka, nožík utajený před scenery...Uff. A vrahoun čeká...Není to odpad, na to se všichni dost snažili, ale je to prošpikované klišoidními idiotismy tak moc, až to film až zbytečně shazuje. A věta : Znám lidi...je smutná, a dále...Protože volby vyhraje ten, kdo má více peněz... a za tuhle větu si film zaslouží hvězdu navíc. Protože dnešní antitrumpovská média nic z toho by nikdy nezveřejnila. Hnus globalismu se filmem nevyléčí...takže tři hvězdy jsou fér, byť pesimismus zůstal. () (menej) (viac)

JokerBaby

Jason Momoa v hlavnej úlohe / AQUAMAN /- Celý film som pozrel iba kvôli nemu. Dá sa to pozrieť , ale dobrý film vyzerá inak .  Príbeh muža a dievčaťa ktorí utekajú pred mafiou a zároveň pred zákonom. ()

Vala

Nevím, co tu většina komentujích tak haní, ale mě se to líbilo moc. Super film,sympatické výkony a pěkný zvrat. A to nejsem slečinka, která je z Momoi vedle. Tohle se ale opravdu povedlo. Narozdíl od Aquamana, kde to stálo celé za houby,tohle je jiný level,ale názor ať si udělá každý sám. ()

quido_zidle odpad!

S Netflixem to jde od desíti k pěti (spíš k nule). Další neskutečná sračka z jejich produkce. Tady je až na herečku v hlavní roli špatně zase úplně všechno. Scénáře jim snad píšou vyhození poradci politiků, protože mluvit téměř bez přestání 2hodiny (ano, je to akční film, ale furt se tam jen mele pantem) a neříct vůbec NIC, umí snad jen politici. Na herce asi nezbyl budget, to by i Kohák zahrál líp. O "zvratu" ani nemluvím, to byl scénárista asi zrovna v rauši, když to psal. A vrchol "filmu" byla scéna s vrahounem v motorestu - resp dva na sebe vůbec nenavazující monology lidí co si sednou vedle sebe a vedle sebe by ani sedět neměli (Super byla třeba věta s hlubokým filozofickým podtextem"Ty jsi moje vesnice a já jsem tvůj nepřítel!"). Takže, kdo toto dokouká do konce bez přetáčení je u mě hrdina a zaskouží si dát panáka... ()

DJMaroko

Opět film alá Netflix nedělní jednohubka. No jó nebylo to nejhorší, ale opět zde někdy chyběla ta logika a bohužel nepřemožitelná 19 letá Isabela co kosí jednoho zabijáka za druhým tomu taky nepomohla. První 2/3 byly ještě OK, ale jak už to bývá trochu se zvrtlo. ()