Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

Rian_witcher

Plusem je výkon Lilie Brown, která působí vtipně a roztomile i při nevyhraněném scénáři. Jestli je to určeno pro holčičí publikum kolem 11-13 let, je to moc politicky angažované. Jestli je to pro starší publikum, je to moc prostoduché a pokud to mělo být pro menší děti, nač tam tedy pobíhá nelogicky se chovající vrah? Prostě další americký TV film ve slušivé výpravě a kostýmech, kdoví proč využívající frančízy jména Holmes. ()

kolly13 odpad!

Tak prázdný film jsem už dlouho neviděl, naštěstí. Mladší verze Knightley se snaží být vtipná, důmyslně famózní a elegantní. Leč film jako takový stojí za vyliž koudel. To ani šarmantní Cavill nezachrání. ()

Heywood

Výprava, kompars, lokality, kamera, ... vše vynikající. Začínáme na pěti hvězdičkách, ale pak to přijde. Rána za ránou. Hudba mizérie, (porovnejte s hudbou Hanse Zimmera nebo v seriálové verzi Davida Arnolda a Michaela Priceho) hlavní hrdinka hovořící k divákovi je téměř otravná (český dabing se nepovedl), zápletka s matkou, která jede "bojovat" postrádá morálnost, Afrobritka poučující Holmese jako školáka o tom, co se děje byla vložka patřící na stranická školení minulého století a k fiktivní postavě Velkého detektiva se naprosto nehodící, ostatně Holmes zde vypadá, že se stále nudí, (nula energie), odhalený vrah je smutek sám za sebe, a Lestrade byl vybrán ze škodolibosti, protože herec v této roli byl obzvláště nepřijatelný a mizerný. Asi autoři filmu nemají rádi policii, ale proč to vnucují divákovi nevím. Celkový dojem je rozpačitý jak přepolitizováním celého příběhu, tak z toho, že bratři Holmesovi zde vypadají jako šmíra. A jejich sestra v podání Millie Bobby Brown se to snaží zachránit, když Helena Bonham Carter mě jako obvykle nezklamala, ale její postava je špatně napsaná. Končím za tři a podruhé si to pustím až za hodně, hodně a hodně dlouhou dobu... ()

Kushina

Wau, naprosto skvělá a zábavná detektivka v podání takové verze pohádky pro dospělé. To ale vůbec nevadilo, mělo to své kouzlo, svůj důvtip a emocím a vážnosti to neubralo. Navíc jméno Sherlock Holmes tomu dalo takový sentimentální nádech. Když to shrnu, tak to byl výborný a zábavný film, který mé emoce pěkně rozpumpoval. 70% ()

darthboal

Taková dopolední oddychovka, pokud se vám zrovna nechce soustředit na něco kvalitnějšího nebo sledovat teleshopping a pořady o vaření. ()

Karbos

................................ Odpad a ne jen tak nějakej! Tohle je ten druh odpadu co ti nevemou ani ve sběrným dvoře. Logicky proto, že tenhle druh odpadu se zalejvá do betonu, pak se zakope kilometr až dva pod zem a pak se to celé znovu proleje betonem a stejně z toho bude průser, jen ty naštěstí, už u toho nebudeš.... Ale.... Dám 1* z úcty k mé ženě, protože tohle ujetý fantasy je jen o nich a o tom jak si zaručeně posrat život ale pozor ! S grácií a hlavou vztyčenou. Jenže.... moje žena není moji ženou jen tak pro nic za nic, moje žena si totiž jen tak něco do hlavy nasrat nenechá ;) ..........Takže děkujeme a posíláme klíčenku. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 9/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 8/10 viz profil ()

Fun_Thomas

Nojo. Pro patnáctileté holky to asi bude super vzrušující a rebelská podívaná, ale já nejsem ani holka ani týnejdžr... Takže za mě nuda a jedna hvězdička. ()

Veeria

Geniálně dokonalý! Ta komunikace Enoly s divákem je báječná. Originální, jedinečné, šmrncovní. Dobrodružství, místy vtipné, místy napínavé. Lepší herecké obsazení si nedovedu představit! Sam Claflin je prostě PAN HEREC, naprosto uvěřitelný herecký výkon. Millie Bobby Brown přirozená, skvostná. A Henry Cavill jako Sherlock Holmes? Toho jsem si zamilovala! :) Příběh, kostýmy, lokace..... umělecké dílo! Pokračování bych velice uvítala. Kdo ví? :) Barboře Vrbové děkuji za titulky. :) ()

Tempest

Viděl jsem už celou řadu různých variací na Sherlocka Holmese a tahle je vlastně docela zábavná. Hodnocení snižuje fakt, že je pravděpodobně primárně určen dívkám ve věku 12 - 18 let a jiné divácké skupiny z něj zase tak na větvi nebudou. Při sledování jsem nijak netrpěl a aktuální hodnocení (61%) je trochu přísné. Dávám tak 70 - 75%. ()

panki9922

Odhliadnuc od príliš sileného, miestami až prepáleného feminizmu, je to veľmi príjemný film s výborným kastingom, hudbou, kostýmami a exteriérmi. Ešte mi nejak nesedela tá snaha o mix temného akčného žánru pomedzi inak pozitívne nabitý a svetlom sršiaci film. Dúfam, že si všetky mladé dievčatá, ktoré toto budú s nadšením sledovať, odnesú to dobré a poberú kontext. Helen B. C. je pani herečka. ()

LencaN

Jen sprosté zneužití známé a oblíbené postavy Sherlocka Holmese. Holmes tu nehraje ani druhé, natož třetí nebo čtvrté housle. Jde jen o to, že mladá dáma, které se ztratí matka ji chce najít, přičemž tato matka porodila i Sherlocka a Mycrofta Holmesovi, kteří tomuto filmu nepřinesli vůbec žádnou přidanou hodnotu. Až mi bylo líto, že to obsazení je opravdu hvězdné a mladá Millie Bobby hraje skvěle. Dokonce mi v mnoha záběrech připomínala Natalie Portman zamlada. Toto se opravdu může líbit tak akorát mladým slečnám, které jsou trochu prdlé do záhad nebo do historicky laděných detektivech. Jinak netuším, jak tento počin pro náctileté, kteří v dnešní době sjíždí hlavně facebook a na zdech mají vylepené možná tak své oblíbené youtubery nebo módní návrháře, jak toto může někoho zaujmout. Čekala jsem bohužel něco jiného. Henry Cavill kupodivu na Sherlocka pasuje, ale bohužel nedostal vlastně žádný prostor se projevit. Boj o práva žen čpí z každé minuty tohoto filmu. Nic proti, určitě bysme nebyly tam kde dnes jsme, kdyby si ženy pořád nechali jen s*át na hlavu a držely se jen plotny. Ale toto bylo spíš otravné než že by to mladým holkám něco dalo. Bohužel. ()

luciasce

Poměrně irititující kontakt s diváky ve formě mluvy do kamery celou tuhle parádu trochu kazí. Opěvovaná Millie mě osobně moc nepřesvěčila a její herecký výkon by se dal označit za průměrný a nahraditelný. Vzbouřené pánské osazenstvo si bohužel bude muset zvykat na filmy, kde bude jasně prosazováná vedoucí ženská role a ta bude vsazena do známých, do této doby tradičních mužských rolí typu Holmes, aby to divákům přiblížila přes něco, co již znají, protože, at se to pánům líbí nebo ne, ženy vydělávají a jsou hybnou platící entitou, která za tento druh zábavy velmi ráda zaplatí. A o peníze Netflixu jde především na prvním místě. Nějaká feministická message je jim v podstatě dost ukradená. Hype okolo Millie je mi trochu trnem v oku, protože na jednu stranu tu máte hnutí, které řeší zneužívání dětí, exploit a objektivizaci náctiletých dívek a na druhou stranu tu máte silné zastoupení mladičkých dívek v lead ženských rolí a tam, kde by s přehledem mohla být obsazena pětadvacetiletá herečka, je dosazená patnáctiletá dívenka, bezpochyby velice talentovaná, přesto z mého pohledu na tento typ role stále velice mladá. A ne z pohledu hereckého výkonu ale z důvodu toho, v jakém průmyslu se pohybuje a kterými lidmi je obklopena a čemu je vystavena. Každá dívka v tomto průmyslu je zranitelná a když trochu povyroste, sepíše o tom nějakou knížku, udělá písničku nebo se zhroutí a lidi se najednou diví, jak se jí to mohlo stát. ()

Ironhead

Já se tu vážně dobře bavil... je to svěží, skvěle zahraný (Millie je tu vážne hodně sympatická) dobrodružný film. Být mi tak zase dvanáct let, jsem z toho úplně nadšený, podobně jako jsem byl svého času z jiného Sherlocka... aneb Pyramidy hrůzy, což byl také vlastně dobrodružný Sherlock, určený spíše mladšímu publiku, ale naprosto neurážející ani to dospělé. ()

bonovox

Očarujúca Millie je hlavným tromfom tohto snímku ale aj kvalitná výprava a svieža réžia. Fiktívny príbeh o sestre slávneho Sherlocka je príjemnou jednohubkou a ktovie, možno sa dočkáme aj pokračovania. 70% ()

kuře.gril

3,5* solidní. No a co, že to je trochu jiné kafe, než by se dalo očekávat od jména Holmes, je to taková sympatická hravá jednohubka. Moc příjemná pokud nemáte příliš vysoká očekávání. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)