Temná strana mesiaca

• Česko Odvrácená strana měsíce (viac)

Úspešný právnik Urs je príkladom a hviezdou svojej profesie. Má skvelú kariéru, krásnu ženu, drahé auto a konto plné peňazí. Samovražda jeho kolegu ním otrasie, pretože aj on žil takýto skvelý život. Urs stretáva krásnu a tajomnú ženu, ktorá vyznáva alternatívny spôsob života a zúčastní sa experimentu s halucinogénnymi hubami. Zmena života je ale drastickejšia, ako čakal. Drogový experiment v ňom uvoľní surové ľudské pudy a na povrch sa dostane jeho odvrátená strana. Ursa ovládne potlačovaná agresivita a dostane sa úplne mimo kontroly. Civilizovaný právnik sa zmení na človeka hnaného inštinktami a na nevypočítateľného zabijaka. Uteká do lesov, na stope mu už je ale polícia a tiež pomstychtivý protivník... (Bontonfilm SK)

solisoli

Príbeh sa rozbiehal tak razantne, bombasticky. Myslel som si, že to bude gradovať do slušného deja. Len zrazu sa to všetko začalo pomaly a isto rúcať. Celý príbeh sa začal potápať, aby od polovice nevedela réžia a scenár čo ďalej. Nakoniec to dopadlo, ako dopadlo. Nepomohla tomu pekná príroda a pomerne slušné herecké výkony. ()

blondboss

Mám trošku zmiešané pocity. Na jednej strane výborní herci a zaujímavý soundtrack s ťaživou atmosférou a na druhej strane neskutočne toporný scenár s ešte topornejším prevedením. Keď už niekto si dá námahu založiť scenár na halucináciách pretavených do skutočnosti, nech to aspoň spraví zaujímavejším. Neviem, akosi som minul celkovú myšlienku tohto snímku. 55 % ()

argo.smile

Ja som videl dva odlišné filmy v jednom balení oproti iným užívateľom. Jeden je u haluškách s hríbami ich následkoch a riešenia ako sa z toho dostat. A druhý o korporácií schválenia nejakého lieku , kde jeden človek odhalí tajomstvo a chce sa z toho vymaniť a ukázať to svetu. Keby z toho natočili dva rozdielne a nezávisle od seba filmy bolo by to celkom fajn a išiel by som pravdepodobne u každého zvlášť vyššie s hodnotím. Takto je to za 3* uspokojivé a bez opätovného zhliadnutia. ()

TOPmoovie

dost dobre. vyborne spracovana tema psychickeho problemu. nie otravne s obludnymi zvukmi a nudnymi psychoprestrihmi. ale putavo a vystizne. samotny obsah je taky v ocakavani, ze sa nieco vyrazne stane...ale nakoniec to skonci v nejakom konci , ktory charakterizuje cely film. celkovo dobre zfilmovane. ()

redsparrow

Nesmyslně vysoké hodnocení (zřejmě mladiství huliči). Jediný světlý bod je herectví M. Bleibtreu a slušná kamera, zbytek alá Doktor z hor. Nedořečená hlavní pointa (proč se tedy zbláznil?), vyloženě odporní herci (partnerka) a stupidní scénář. Podobné téma, mnohem lépe zpracované: Den du frygter (ve všem). ()

raru

Nedá sa povedať,že by to bol film,z ktorého by som mal zimomriavky,ale vzhľadom k tunajším komentárom ma nesklamal. ()

vesmir.posel

Naše představy se můžou stát posedlostí, posedlost pak naší zkázou. Kdo zná pravdu o nás v nás? Houbičky, vlk nebo milující žena? Jsem to jen já sám a tolikrát zemřu, dokud se sám skutečně hluboce nepoznám. ()

JanMarek

To je prostě fascinující, jak dokážou Němci (a seveřani obecně) vzít zajímavý námět a totálně ho pohřbít svým ultra nudným stylem. Ten film by mohl klidně trvat hodinu, jen by člověk přišel o záběry na větve, na dlouhé výměny pohledů, na hledání hub, no prostě na balast, co má asi vytvářet napínavou atmosféru (jestli to máte rádi, tak ten film budete milovat). Dokoukáno jen díky tlačítku "přetočit dopředu". ()

Egon Schiele, Anne Franková

Egon Schiele, Anne Franková

19.10.2016

Bezmála čtyři desítky filmů od historických dramat, přes thrillery, žánrové a artové filmy až po komedie nabídne již příští týden festival DAS FILMFEST. Přehlídka německojazyčných filmů odstartuje ve… (viac)