Einstein - Případy nesnesitelného génia

• Česko Einstein
Česko, (2020–2023), 15 h 9 min (Minutáž: 53–75 min)

Réžia:

Vojtěch Moravec

Scenár:

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová, Lukáš Duy Anh Tran (viac)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (5)

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020)

Vojta Kotek a Anna Polívková exceluji za zdatné sekundace ostatních v šílené ptákovině s detektivní zápletkou, na kterou se fakt docela dobře koukalo. Úroveň jednotlivých dílů značně rozdílná, nicméně jako celek dávám první řadě 75%. Druhá řada - první polovina jela na stejné vlně, jako první, pak sešup dolů a spousta nelogických děr, navíc některé díly byly již spíše bizardní, než vtipné, závěr předvídatelný a ještě méně smysluplný, než jsem čekala. Jako celek druhá řada max za 50%. ()

Kinetika (2020) (S01E01)

Jako krimi naprostý propadák, plný naivních nesmyslů, nereálných a nelogických situací. Ale jako mírně akční komedie s krimi tématikou dost dobré. Kotek se do role skvěle hodí, byť na mne působí, že ani moc nehraje, že spíše přizpůsobuje svůj naturel chování. Vlastně to celé jednoznačně táhne a dlužno dodat, že táhne výborně. Sxy scéna mi sice přišla vcelku zbytečná, ale kouká se na něj docela hezky (od doby pubertálního jelimana fakt vyzrál herecky i fyzicky, což už dokázal v Mařce Terce). Anna Polívková se taky ve své roli slušně zabydlela a Zedníček také sedi dobře, byť zatím mnoho nepředvedl. Scénář je naivní, ale dialogy jsou fakt vtipné, zvláště slovní přestřelky mezi rektorem a Kotkem fakt pobavily. Za mne nenáročná zábava, u které si člověk odpočine a vypne mozek. Vážně se to fakt brát nedá. První díl hodnotím pouze v rámci žánru komedie a dávám 80%. ()

Balistika (2020) (S01E02)

Druhý díl jakoby lehce ztrácí dech. Tedy Kotek a jeho hlášky zůstávají, naopak jeho postava rozkrývá širší spektrum jeho povahy, ale scénář co se logiky týče, jde slušně řečeno do kopru. Za prvé: proč pachatelé, kteří si dali takovou práci s odstraněním jak svého společníka, tak i jeho ženy se najenou začali chovat jako šílenci a vše pokazili veřejným útokem, když proti nim neexistoval jediný přímý důkaz. Za druhé: že by mohlo jít o střelbu z dronu mne napadlo v podstatě okamžitě, když ukazovali trajektorii střeli (a to rozhodně nejsem žádný Einstein). Za třetí: policejní metody zde můžou být v rámci umělecké licence poněkud nadsazeny, ale pořád by to mělo být v nějaké přijatelné rovině, což zde rozhodně nebylo. Naopak bych chtěla pochválit některé fakt vtipné hlášky, jako jak dlouho trvá nahrazení rektora robotem a jiné. Jsem také zvědavá, co odhalí vedlejší dějová linka ohledně záludně se tvářící Číňanky a jejích dosti primitivních metod v rámci asi průmyslové špionáže. Shrnuto a sečteno, seriál mne zatím opravdu baví, uvidíme zda se mu podaří udržet stávající úroveň, nebo bude klesat. Druhému dílu dávám 60%. ()

Gravitace (2020) (S01E03)

Třetí díl zase šlápl na pedál a uhání plnou parou humoru vpřed. Jako krimi se to nedá brát, neb naivita a neprfesionálnost přístupu policie je skutečně mimo veškerou diskuzi. Tak tupý ti policajti fakt v reálu být nemůžou. Kotek válí a užívá si to na plný pecky. Např. to jak hledá Vrabcové partnera je opravdu vtipné. Dialogy mají hlavu i patu, zápletka tentokráte neotřelá. Prostě oddychovka, která pobaví. Za mne 90%. ()

Mikrovlny (2020) (S01E04)

A zase ta houpačka. Zatím to vypadá, že jeden dobrý díl bude střídat slabší. tentokrát zápletka stokrát ohrané téma podvodných léčitelů, Veronika Freimanová co by géniova matka přehrává až běda (nicméně v tom vidím chybu ve scénáři) a humorných situací ubylo. Kotek když hrál schízu se sebevražednými sklony se taky moc realisticky nepředvedl. Druhá vedlejší dějová linka se nikam moc neposouvá, snad kromě snah přitažených za vlasy opravdu napevno. Za mne 50%. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna