Jurský svět: Křídový kemp - Série 2

(séria)

V beznadějné situaci táborníkům svitne naděje na záchranu, když na ostrov dorazí skupinka ekoturistů. Brzy se ale ukáže, že je všechno úplně jinak. (Netflix)

Scalpelexis

Za mě osobně je druhý "kříďák" horší. Nejenže autorům už došla možná inspirace z původních Jurských parků, takže není kde krást nápady a spíš vaříme vodu, hlavně chování a uvažování postav se (nejen tím) začal posouvat do dimenzí čistě sebevražedných. Nemám někomu zlé, že si na prostředí samozřejmě zvyknou, ale míra ostražitosti a snaha o přežití uvadly na nepochopitelně nejnižší úroveň a tvůrci dělají z dinosaurů buďto krotké ovečky anebo ty nejneschopnější lovce v historii planety. Fyzika hadr, dětičky záhadně a úspěšně 15 minut utíkají před 10x větším predátorem a když už je má konečně před nosem, tak dinosaur přijde o všechny smysly a vždy promáchne. Jistě, je to show pro děti, ale zase takto natahovat meze bychom nemuseli ani jim, ne? Krom toho beze změny oproti 1. sérii. ()

rublik05

Druhá série Jurského světu přinesla jisté zlepšení, zejména co se animací týče. Tvůrci si dali mnohem více záležet na různých detailech, ať už se to týká dinosaurů, kteří konečně vypadají jako dinosauři, nebo vizuálního vzhledu jednotlivých postav. Příběh je však opět plný nelogičností, ovšem tentokrát má daleko větší tah na bránu. Co však bohužel zůstalo stejné, je mimořádně stupidní chování všech postav. Tato série je podle mě mnohem více zaměřená na dětské publikum, což se samozřejmě odráží na její celkové kvalitě. Nicméně objektivně musím uznat, že jisté zlepšení opravdu nastalo. 4/10. ()

Krnac

V tejto sérii si uvedomíte ako strašne málo sa tu toho deje, celú druhú polovicu máte pocit že sledujete niečo zamýšľané ako jedna veľká epizóda rozdelené na 4 časti. Áno gradovanie deja funguje stále dobre, aj príbeh furt funguje ale druhá polka je jedna veľká ekozápletka mierená na deti ktorá mohla byť jednoducho vylepšená aby to dávalo zmysel ale nie, je to len sterilná ochrana zvierat a postavy robia kvôli tomu hlúposti, viem že je to mierené na deti ale toto spracovanie je typu že viac chcete aby tie motivácie mali zmysel skôr ako majú. ()

Hyperbolic

Docela zajímavý survival příběh ztracených táborníků na ostrově dinosaurů. Hlavní hrdinové dostávají pomalé, avšak důležité, charakterové vývoje a po úvodní první sérii mi už začínají přirůstat k srdci. Parciální nahrazení antagonistů-dinosaurů lidmi trošku zamrzelo, ale po chvíli mi bylo jasné že ty zlé karikatury skončí v břiše nějakého masožravce a nebyl jsem zklamán. Hlavními dino-baddies zde byla skupinka baryonyxů, kteří vypadaly krásně děsivě. ()

Lijem

Wow wow wow, tohle je opravdu o t(k)řídu lepší než první sérka! Otravnost postav zastínilo prosazování příběhu na první místo a jediným otravným rušivým elementem zůstává ten přegelovanej modrák (Dokonce i Brooklyn začíná bejt fayn). Samozřejmě dětskost a příležitostné smrti off screen zůstávají, ale i na to se zvykne, když už s tím počítáte. Podobně jako u Živých mrtvých, i tady platí fakt, že ta pravá zábava a ta pravá dramatičnost začíná až s mezilidskými interakcemi a nepřátelskými skupinami, než nějaká hala bala rádoby napínavá honička s, již stokrát viděnými druhy, dinosaurů. Co, od první série, zůstává je meh animace u lidí a sem tam nějaké nelogičnosti. Otevřený konec nechává vchod do třetí řady, která doufám, že už nepůjde s kvalitou dolů. VERDIKT: Pokud jste viděli první řadu, tohohle se bát nemusíte a já si na třetí sérku počkám. Slabších 7/10 ()